KesKeCes ? 


🌎 Dukati i Ri

Dukati i Ri se situe en Albanie   Dukati i Ri
Heure Locale à Dukati i Ri -->
Fuseau Horaire : Gmt + 02 h 00
Time Zone : Europe/Tirane
En ce moment à l'Heure d'été
Coefficient de Marée :       78/86

06 h 40 m 32 s
Lundi 24 Avril 2017


   Durée du Jour : 13h41
12 h 40
Zénit
+3 minutes de Soleil     Jour de Lune : 28
Lever: 4h49
Coucher: 17h09
Dernier Croissant
0.1 %

05 h 20
Aurore

05 h 49
Lever

19 h 30
Coucher

19 h 59
Crépuscule


Province : Vlore

Latitude :

40.2711110
40°16‘15"N

Longitude :19.5069440
19°30‘24"E
Altitude :      149 mètres - 489 pieds

UFI :      -104576
UNI :     8028710
MGRS : 34TCK7305658918
JOG :     NK34-10

Changement de Vue
Carte Satellite

La ville la plus proche :

Pezull    3.54 Km


Ville suivante : Dumberas
  D'autres en parlent aussi le 27 Novembre 2016 :

1 - Météo gratuite Mocale - Prévisions à 7 jours pour Mocale ...

  Albanie > Vlorë > Météo ... Météo à Dukati i Ri Météo à Terbac Météo à Lekaj Météo à Gryke Météo à Likudhe Météo à Rreza e Kanalit . Webcams à ...
http://www.previmeteo.com/al/3344032-meteo-mocale.html

2 - Itineraries all over Albania - SlideShare
  Itineraries all over Albania 1,334 views. Share; Like; Download ... which continues for several kilometers up to the Dukati stream, ...
http://www.slideshare.net/hoteleritourismalbania/itineraries-all-over-albania

3 - SHPK LTD ALBANIA SHQIPERIA INFO
  dukati konstruksion : bellini : adriatic shipping : puma trans : koÇaj : alm group al : f d 03 auditing ... moduli i ri : mart invest : izolimi construction
http://shpk.info/index

4 - 2/6/2009 5:25:21 PM - Albanie royale

  Pjesë të tij janë Dukati i Vjetër, zona turistike Llogara, Dukati i Ri, Tragjasi, Orikumi, ... L’Albanie est devenue membre de l’OCI en 1994, ...
http://albania.dyndns.org/Presse/2009/06202009.htm

5 - A phytosociological analysis of the Quercus coccifera L ...
  ... (Hod a & Mersinlla ri 1996, Dring et al. ... Dukati and the S-facing slopes of Llogara Pass) ... L›Albanie, une . agriculture en transition ...
https://www.researchgate.net/publication/294581862_A_phytosociological_analysis_of_the_Quercus_coccifera_L_stands_in_south_Albania_NE_Mediterranean

6 - Historia: Luftërat Politike në Shqipëri në shekullin e XII ...
  ... rrezik më imediat përbënte Dukati venedikas i ... të kapitullonin përballë forcave superiore të perandorit të ri të ... Albanie) nën sovranitetin e ...
http://albkristian.com/historia/shqiperia_lufterat_politike.htm

7 - Shqipëria dhe Shqiptarët në vepra të Piktorëve të huaj
  ... ville d'Albanie) 7. ... Dukati i Urbinit në atë kohë ishte i përmendur për cilësinë e lartë të punimit të qeramikës artistike. ... më i ri, pa mustaqe ...
http://mergimtari.ch/Forum/archive.php?topic=69.15

8 - “Si e nxiti Dushan Mugosha luftën mes Ballit e Partisë ...
  LNÇ grumbulloi vegjëlinë dhe fshatarësinë e Jugut dhe krijoi lidershipin e saj të ri të ... en Albanie, apres ... dhe as për shembull që Dukati, ...
http://www.panorama.com.al/si-e-nxiti-dushan-mugosha-luften-mes-ballit-e-partise-komuniste/

9 - A mundet Adolf Hitleri - të jetë i Derës së Arianitëve të ...
  ... Epirit të Vjetër dhe Epirit të Ri, ... e Kastriotëve, Principata e Arjanitëve, Dukati i ... këtë tezë në “Albanie et L’Invasion Turque ...
http://www.radiandradi.com/a-mundet-adolf-hitleri-te-jete-i-deres-se-arianiteve-te-arberit/testata-kryesore/gazeta/

10 - SHBA: Veshja e femrave shqiptare, e ekzagjeruar. Në biseda ...
  Një aspekt që në përgjithësi neglizhohet në Kodin e ri Elektoral është një sistem kuote për kandidatet femra, ... albanie = krishter, ... Savo Dukati ...
http://www.gazetatema.net/web/2011/09/10/shba-veshja-e-femrave-shqiptare-e-ekzagjeruar-ne-biseda-merren-me-thashetheme-meshkujt-flasin-per-politike/