KesKeCes ? 


🌎 Shpati i Siperm

Shpati i Siperm est situé en Albanie   Shpati i Siperm
Heure Locale à Shpati i Siperm -->
Fuseau Horaire : Gmt + 02 h 00
Time Zone : Europe/Tirane
Heure d'été activée
Coefficient de Marée :       110/111

01 h 45 m 22 s
Jeudi 27 Avril 2017


   Durée du Jour : 13h51
12 h 38
Zénit
+3 minutes de Soleil     Jour de Lune : 1
Lever: 6h40
Coucher: 20h46
Nouvelle Lune
0.9 %

05 h 13
Aurore

05 h 42
Lever

19 h 33
Coucher

20 h 03
Crépuscule


Province : Tirane

Latitude :

41.1622220
41°9‘43"N

Longitude :19.7783330
19°46‘41"E
Altitude :      519 mètres - 1703 pieds

UFI :      -108211
UNI :     557627
MGRS : 34TCL9750757485
JOG :     NK34-07

Changement de Vue
Carte Satellite

Les villes les plus proches :

Vrap    1.81 Km
Grece    3.81 Km
Vesqi    4.16 Km
Sulet    4.47 Km
Gjuzsulkone    4.51 Km
Mustafa Kocaj    4.69 Km
Ballashen Pojane    6.02 Km


Ville suivante : Shpatanj
  D'autres en parlent aussi le 24 Novembre 2016 :

1 - AATT (Albanian Alps TopTour) Ngjitje ne malet e Shqiperis ...

  2.Nese udhetohet me makine deri ne fshatin Hoti i siperm mundet guida te vazhdohet me kembe ose ... ngjitet dhe pastaj zbret një rrugë e këtij shpati, ...
http://www.hoteleriturizemalbania.al/2012/05/aatt-albanian-alps-toptour-ngjitje-ne.html

2 - Hoteleri Turizem Albania: Te njohim atdheun tone, Shqiperia
  Nga ana tjeter shpati i malit te Trebeshines eshte nje vend i pershtatshem per gjuetine ... ku kati i siperm eshte i dale me shume dritare me harqe e gdhendie ...
http://www.hoteleriturizemalbania.al/2012/05/te-njohim-atdheun-tone-shqiperia.html

3 - Kurban in the Balkans - scribd.com
  KURBAN IN THE BALKANS. SRPSKA AKADEMIJA NAUKA I UMETNOSTI BALKANOLO[KI INSTITUT POSEBNA IZDAWA 98 KURBAN NA BALKANU Urednici Biqana Sikimi} Petko Hristov
https://www.scribd.com/document/76950839/Kurban-in-the-Balkans

4 - Kodiket e Shqiperise - scribd.com

  En Albanie, le premier chercheur qui a mis en lumière l’existence de «Beratinus» et de certains autres codex est Ilo Mitkë Qafëzezi.
https://www.scribd.com/document/19844769/Kodiket-e-Shqiperise

5 - z.Neziri 2008 by Perikli Shuli - issuu
  ... qarkullim shkencor e trashëgimive të tilla. Përkthyeses në shqip të veprës Histoire et description de la Haute Albanie (1859) të Hyacinthe Hecquart-it, ...
https://issuu.com/periklishuli/docs/z.neziri__sf_ii_2008

6 - Full text of 'Frasheri Ne Historine E Shqiperise 2014'
  Search the history of over 273 billion web pages on the Internet.
https://archive.org/stream/FrasheriNeHistorineEShqiperise2014/Frasheri-ne-Historine-e-Shqiperise-2014_djvu.txt

7 - Mbi gjurmimet arkeologjike të të parëve tanë. - Faqe 2
  Titulli: Re: Mbi gjurmimet arkeologjike të të parëve tanë. Mon May 05, 2008 5:50 am
http://kosovare.forumotion.com/t269p15-mbi-gjurmimet-arkeologjike-te-te-pareve-tane

8 - Frasheri Ne Historine e Shqiperise 2 - es.scribd.com
  ... .5 m/s. dhe që vazhdon me vargmalin shapkëbardhë të Dhëmbelit dhe të Nemërçkës më në jug. buzë një shpati të thikët që zbret deri në Vjosë ...
https://es.scribd.com/doc/282385738/Frasheri-Ne-Historine-e-Shqiperise-2

9 - Trashëgimia Kulturore Shqiptare.
  ... Albanie, Revue d'archéologie, Paris ... Gjurme ne qendresen fetare ndaj konvertimit ne fene islame ka lene Shpati i Elbasanit gje qe deshmohet ne afresket ...
http://www.forumishqiptar.com/threads/97199-Trash%C3%ABgimia-Kulturore-Shqiptare

10 - Raca shqiptare .... Studim Anthropologjik e Historik
  Një Krahin' e tërë e Elbasanit, Shpati, për të shpëtuar nga ndjekjet tyrke, ... description de la Haute Albanie, 1859), Lejean (Ethnographie de la
http://kuqezi.albanianforum.net/t2242-raca-shqiptare-studim-anthropologjik-e-historik