KesKeCes ? 


🌎 Shengjini i Madh

Shengjini i Madh est une ville d'Albanie   Shengjini i Madh
Heure Locale à Shengjini i Madh -->
Fuseau Horaire : Gmt + 02 h 00
Time Zone : Europe/Tirane
Actuellement à l'Heure d'été
Coefficient de Marée :       106/101

04 h 24 m 12 s
Samedi 29 Avril 2017


   Durée du Jour : 13h57
12 h 36
Zénit
+3 minutes de Soleil     Jour de Lune : 3
Lever: 8h13
Coucher: 23h04
Premier Croissant
10.1 %

05 h 08
Aurore

05 h 38
Lever

19 h 35
Coucher

20 h 05
Crépuscule


Province : Tirane

Latitude :

41.3213890
41°19‘17"N

Longitude :20.0697220
20°4‘10"E
Altitude :      602 mètres - 1976 pieds

UFI :      -108085
UNI :     9057248
MGRS : 34TDL2214374853
JOG :     NK34-08

Changement de Vue
Carte Satellite

Les villes les plus proches :

Facesh    2.1 Km
Varros    2.88 Km
Ure    3.25 Km
Ruc    3.41 Km
Perpunje    3.9 Km
Shengjergj    4.03 Km
Brahamaj    4.19 Km
Skrep    4.26 Km
Domja e Malit    4.28 Km
Fag    4.51 Km


Ville suivante : Shengjini i Vogel
  Autres résultats sur le Web du 06 Novembre 2016 :

1 - ° Guide: Shen Lli in Albania (Lezhë) | Tripmondo

  Albanie. by: www.anuch.com by: szymek.ka. Zek Nreca. by: ilirjan. Rruga Bukmire Kaqinar. by: Bardhok Ndoji. Rruga Per Shperdhaze ...
http://www.tripmondo.com/albania/lezhe/shen-lli/

2 - Gjeografia e Shqipërisë - Wikipedia
  Drini (285 km) është lumi më i madh shqiptar dhe në gjithë pjesën perëndimore të Ballkanit. Ai formohet nga bashkimi i Drinit të Zi me Drinin e Bardh ...
https://sq.wikipedia.org/wiki/Gjeografia_e_Shqip%C3%ABris%C3%AB

3 - Les meilleurs itinéraires voyage à vélo en Tiranë (Albanie ...
  Les milleurs itinéraires voyage à vélo en Tiranë (Albanie). Teléchargez des traces GPS. View photos of the route. Share your best voyage à vélo routes en ...
http://fr.wikiloc.com/itineraires/voyage-a-velo/albanie/tirane

4 - Plazhi i Dhërmiut ende në top listë për pushime Porti masa ...

  ... e numrit të turistëve që vijnë në Shqipëri ndaj edhe porti i Vlorës ka shtuar një traget me kapacitet më të madh.
http://www.hoteleriturizemalbania.al/2013/07/plazhi-i-dhermiut-ende-ne-top-liste-per.html

5 - 26022009
  ... étaient chassées de leurs maisons et rejoignaient les convois qui cherchaient refuge en Macédoine ou en Albanie ... shume i madh i kryevezireve ...
http://albania.dyndns.org/Presse/2009/26022009.htm

6 - 31 Albania (Lonely Planet Western Balkans) - scribd.com
  © Lonely Planet Publications. 39 ALBANIA Albania RAFAEL ESTEFANIA www.lonelyplanet.com HIGHLIGHTS Albania The mountainous Mediterranean nation of Albania is taking ...
https://www.scribd.com/document/228506307/31-Albania-Lonely-Planet-Western-Balkans

7 - Wikipedia-Statistik - Tables - Albanisch
  May 2016: The major overhaul of Wikistats reports has entered a new phase. First phase focused on migrating the traffic analysis reports to our new infrastructure.
https://en.wikipedia.org/wikistats/DE/TablesWikipediaSQ.htm

8 - Albanian Language - pl.scribd.com
  Dea: Tirana është një qytet i madh dhe i bukur. Është qytet i zhurmshëm dhe plot me gjallëri. Po qyteti yt, si është Martin? Martini: Qyteti im, ...
https://pl.scribd.com/doc/130179295/Albanian-Language

9 - On the Presence of Albanian Seamen in England during the ...
  11 madh në numër nga të tre grupet17.Duket se revolta nuk kishte ... “Le système foncier en “Albanie vénitienne ... Toma nga Shengjoni apo Shengjini, ...
http://www.academia.edu/12588102/On_the_Presence_of_Albanian_Seamen_in_England_during_the_Middle_Ages

10 - Wikipedia Statistics - Tables - Albanian
  Most metrics have been collected from a partial dump (aka stub dump), which contains all revisions of every article, meta data, but no page content.
https://stats.wikimedia.org/EN/TablesWikipediaSQ.htm