KesKeCes ? 


🌎 Selita e Malit

Selita e Malit est une ville d'Albanie   Selita e Malit
Heure Locale à Selita e Malit -->
Fuseau Horaire : Gmt + 02 h 00
Time Zone : Europe/Tirane
Actuellement à l'Heure d'été
Coefficient de Marée :       78/86

12 h 26 m 41 s
Lundi 24 Avril 2017


   Durée du Jour : 13h45
12 h 38
Zénit
+3 minutes de Soleil     Jour de Lune : 28
Lever: 4h47
Coucher: 17h07
Dernier Croissant
0.1 %

05 h 16
Aurore

05 h 45
Lever

19 h 30
Coucher

19 h 59
Crépuscule


Province : Tirane

Latitude :

41.3966670
41°23‘48"N

Longitude :19.9947220
19°59‘40"E
Altitude :      792 mètres - 2599 pieds

UFI :      -107968
UNI :     -166317
MGRS : 34TDL1596383280
JOG :     NK34-07

Changement de Vue
Carte Satellite

Les villes les plus proches :

Kutreq    2.76 Km
Marice    4.06 Km
Shengjini i Vogel    4.96 Km
Bastar    5.21 Km


Ville suivante : Selo
  D'autres en parlent aussi le 17 Novembre 2016 :

1 - Météo et climat : Kutreq (Albanie) - Quand partir à Kutreq

  Albanie; Qarku i Tiranës; Kutreq; Météo et climat à Kutreq en Albanie. Ville. Continent. Europe. Liste des pays. Pays. Albanie Lire le guide. Budget.
https://planificateur.a-contresens.net/europe/albanie/qarku_i_tiranes/kutreq/3316652.html

2 - Albanian local elections, 2011 - Wikipedia
  Albanian local elections, 2011 Albanian local ... Agim Selita (47.2%) Hysni Meta ... Ana e Malit: Arben Ceni (44.78%)
https://en.wikipedia.org/wiki/Albanian_local_elections,_2011

3 - Top Channel TV Albania - Lajmet e fundit minute pas minute ...
  Ambasadorja e Bashkimit Europian në Tiranë, Romana Vlahutin, dhe ambasadori i Francës, ... Shkodër, sekuestrohen 85 kg hashash, po trafikohej drejt Malit të Zi.
https://www.top-channel.tv/

4 - Les meilleurs itinéraires voyage à vélo en Tiranë (Albanie ...

  Les milleurs itinéraires voyage à vélo en Tiranë (Albanie). ... près de Farka e Madhe, Tiranë (Albania) TrailRank: 8.000005036592484. 1-Tirana-Fieri.
http://fr.wikiloc.com/itineraires/voyage-a-velo/albanie/tirane

5 - Mimoza Ahmeti në Kalimerën Poetike ne Ulqin - YouTube
  Amull, Aruçij, Bardhij, bereqeti, Berjashij, Bijela Gora, Blaca, blektoria, Bojk, Bojkë, Bolejt, Brajsh, Brajshe, braticë, Briska e Epërme, Brisku nelt ...
http://www.youtube.com/watch?v=uIUcScj0ZLQ

6 - Hajrudin S. Muja: Ulqini dhe Tivari në përshkrimet ...
  Një shtëpi muslimane në fshatin Selitë të Anës së Malit e ... nga Pep Mida (120); Selita (Solitta), e ... La Grece Albanie Pendant leu ...
http://ul-info.com/hajrudin-s-muja-ulqini-dhe-tivari-ne-pershkrimet-dokumentare/

7 - Hoteleri Turizem Albania: giugno 2013
  Yllka Selita. Per heren e pare ne ... jane bërë me blloqe të madhësive të mesme e të mëdha guri gëlqeror, të marra nga gurorja e malit të Lunxhërisë.
http://www.hoteleriturizemalbania.al/2013_06_01_archive.html

8 - VENDNDODHJA E MONASTERI SANCTI TRINITATI DE EMATHIA per ...
  VENDNDODHJA E MONASTERI SANCTI ... Tiranë 2007, 373, 453. 40 A. Ducellier, La fasade maritime de l’Albanie au ... në krahinën e Bendës, prapa Malit të ...
http://www.academia.edu/6627956/VENDNDODHJA_E_MONASTERI_SANCTI_TRINITATI_DE_EMATHIA_per_botim

9 - Albanië Postcodes | Cybo
  Farka e Madhe: Tirana (prefectuur) Albanië — Midden-Europese tijd: 05:55 zo: UTC+01: 1046: Selita e Malit: Tirana (prefectuur)
https://postcodes.cybo.com/albani%C3%AB/?p=1

10 - FIGURAT E QMUME KOMBTARE [Archive] - Dardania.de
  Me ate rast vajtuan dhe gjemuan edhe zanat e malit dhe drangojt neper te ... («Esquisse historique sur le Monténégro d'après les traditions de l'Albanie ...
http://www.dardania.de/vb/upload/archive/index.php/t-15796.html