KesKeCes ? 


🌎 Peza e Madhe

Peza e Madhe est situé en Albanie   Peza e Madhe
Heure Locale à Peza e Madhe -->
Fuseau Horaire : Gmt + 02 h 00
Time Zone : Europe/Tirane
Heure d'été activée
Coefficient de Marée :       78/86

10 h 33 m 47 s
Lundi 24 Avril 2017


   Durée du Jour : 13h44
12 h 39
Zénit
+2 minutes de Soleil     Jour de Lune : 28
Lever: 4h48
Coucher: 17h08
Dernier Croissant
0.1 %

05 h 17
Aurore

05 h 47
Lever

19 h 31
Coucher

20 h 00
Crépuscule


Province : Tirane

Latitude :

41.2175000
41°13‘3"N

Longitude :19.6961110
19°41‘45"E
Altitude :      112 mètres - 368 pieds

UFI :      -107329
UNI :     -163948
MGRS : 34TCL9070163722
JOG :     NK34-07

Changement de Vue
Carte Satellite

Les villes les plus proches :

Maknor    2.61 Km
Ballashen Pojane    3.26 Km
Zbarqe    3.87 Km
Varosh    3.94 Km
Lis Patros    4.03 Km
Peza e Vogel    4.76 Km
Caushi    4.88 Km
Gror    5.02 Km


Ville suivante : Peza e Vogel
  D'autres en parlent aussi le 27 Novembre 2016 :

1 - Comment venir en Albanie? | Ecotour Albania

  Par Goricë e madhe pour rejoindre le lac de Prespa. Kosovo / Albanie : Par Qafë e Prushit, ... Rruga Mine Peza Pallati 2/1 - 1007 Tirana - Albanie.
http://www.ecotouralbania.com/albanie/info/comment-venir

2 - Projet:Albanie/Évaluation/Index/2 — Wikipédia
  Albanie au Concours Eurovision de la chanson 2016: Faible: Ébauche: Musique; Suède; Albanie aux Jeux olympiques d'été de 1996: Faible: Ébauche: Jeux olympiques
https://fr.wikipedia.org/wiki/Projet:Albanie/%C3%89valuation/Index/2

3 - Albánie by Nakladatelství JOTA - issuu
  E © Bradt Travel Guides Ltd. 2015 © Nakladatelství JOTA, ... 16.5.2016 14:21:19. Albanie barva uvod 2016.indd II. Ulqini, Ulcinj. strana 105–117. strana 77–104.
https://issuu.com/nakladatelstvijota/docs/albanie

4 - Weather Tirana – 7 day weather forecast | al.freemeteo.com

  Weather Tirana, 7 day weather forecast. Tirana, ... Farka e Madhe; Mjull-Bathore; Ballaj; ... Peza e Vogël; Besh; Baldushk;
http://al.freemeteo.com/weather/tirana/7-days/list/?gid=3183875&language=english&country=albania

5 - Prezantimi i Alfred Pezes nga Edi Rama në skuadrën ...
  Pse lashë gazetarinë, për politikën! Plot 18 vjet më parë, vetëm 100 metra larg nga këtu, në një godinë ku sot ndodhet Ministria e Kulturës ...
http://www.youtube.com/watch?v=XuW4uPLK3p4

6 - Kuvendi i Shqipërisë - KryeFaqja
  E pranishme në këtë mbledhje ishte ... që e ka kthyer Tiranën në qendrën më të madhe të pelegrinazhit kombëtar të mërgimtarëve shqiptarë dhe ...
https://www.parlament.al/

7 - Top Channel - Journal | Facebook
  Top Channel. 1 299 038 mentions J’aime · 104 384 en parlent. Kjo eshte e vetmja faqe zyrtare e Top Channel ne Facebook. Të rejat më të fundit i gjeni çdo...
https://fr-ca.facebook.com/topchannel/posts/255619217824391

8 - Blog de Kosovo-Albanie-story - Blog de Kosovo-Albanie ...
  Blog de Kosovo-Albanie-story ... Me vdekjen e Dushan në 1355, pjesa më e madhe e Kosovës është tani nën sundimi i ... e para çlirimit kombëtar në Peza, ...
http://kosovo-albanie-story.skyrock.com/

9 - Shqiptaret dhe percarja :: Shpirti i Shqiptarit ...
  ... Myslym Peza dhe te tjere jane ... Allies la situation de l'Albanie et la posibilite de lui ... forcen e tyre aq te madhe dhe ...
http://www.albasoul.com/vjeter/modules.php?op=modload&name=News&file=article&sid=945

10 - Mustafaj: Berisha po shpërfill zgjedhjet ... - Albanie royale
  Albanie : Sali Berisha veut ... Nga Alfred Peza, “Ora News” ... Pjesa më e madhe e anëtarëve të KOP, që kanë ndonjë funksion, janë ...
http://albania.dyndns.org/Presse/2008/09102008.htm