KesKeCes ? 


🌎 Luzi i Madh

Luzi i Madh se situe en Albanie   Luzi i Madh
Heure Locale à Luzi i Madh -->
Décalage Horaire : Gmt + 02 h 00
Time Zone : Europe/Tirane
En ce moment à l'Heure d'été
Coefficient de Marée :       102/106

14 h 05 m 38 s
Mardi 28 Mars 2017


   Durée du Jour : 12h32
12 h 46
Zénit
+3 minutes de Soleil     Jour de Lune : 1
Lever: 6h54
Coucher: 19h33
Nouvelle Lune
0.2 %

06 h 02
Aurore

06 h 30
Lever

19 h 02
Coucher

19 h 30
Crépuscule


Province : Tirane

Latitude :

41.1111110
41°6‘39"N

Longitude :19.5808330
19°34‘50"E
Altitude :      15 mètres - 50 feet

UFI :      -106490
UNI :     -161122
MGRS : 34TCL8084552062
JOG :     NK34-07

Changement de Vue
Carte Satellite

Les villes les plus proches :

Shkozet    1.34 Km
Luzi i Vogel    1.91 Km
Harizaj    3.45 Km
Kercukaj    3.56 Km
Beden    3.64 Km
Vorrozen    4.03 Km
Zhabjak    4.15 Km
Gosa e Madhe    4.25 Km
Kryevidh    4.62 Km
Germej    5.2 Km
Gosa e Vogel    5.25 Km
Blerimaj    5.59 Km


Ville suivante : Luzi i Vogel
  Et aussi le 21 Septembre 2016 :

1 - Albania Alphabetical Listing of Cities - hobohideout.com

  Albanie Albanien Albanija Albaniya Alcaus Maja E Aldekut Alemas Alemasi Alessio Algjin ... Kallmeti I Madh Kallmeti I Math Kallmeti I Vogel Kallmet I Madh Kallmet I Math
http://www.hobohideout.com/sitemap-alphabet/albania.php

2 - 01092008confroyaume - Albanie royale
  Monarkia në 80-vjetor. Historianët zyrtarë: Zogu I, ky burrë i madh e i jashtëzakonshëm. Duhet një sebep si i 80-vjetorit të monarkisë shqiptare, që një ...
http://albania.dyndns.org/Presse/2008/01092008confroyaume.htm

3 - Le Premier ministre albanais Sali Berisha ... - Albanie royale
  Ramazan Luzi 630m2 200m2 36. Filip Fishta 570m2 200m2 ... Kjo për shkak të fluksit të madh të vetëdeklarimeve gjatë ditëve të fundit. ... En Albanie, tous les ...
http://albania.dyndns.org/Presse/2006/18112006.htm

4 - Roli i Francës në formimin e elitës shqiptare | Tirana ...

  ... mbante në kokën e krevatit “Llampa në kokën e krevatit tim ishte vendosur në një statuetë të Napoleonit të madh ... Albanie (Zgjimi i ... Luzi , Abaz ...
http://www.tiranaobserver.al/roli-i-frances-ne-formimin-e-elites-shqiptare/

5 - Albanian Collectionist - The first Albanian Collection ...
  I përzgjedhuri i madh ishte Gjergj Kastriot Skenderbeu. ... Albanie Centrale”. ... shitësja Alina Luzi të thotë se blerësit kanë qënë të shumtë.
http://collectionist.tanmarket.com/modules.php?name=News&file=print&sid=3

6 - Standard 26 mars 2014 by Eris Bleta - issuu
  Luzi. M.Mbrojtjes. P.Parakohshem. Diber. Xhyhere. Riza. Velija. ... Në sytë e shumë shikuesve, varieteti i madh i skenave të vendosura nëpërmjet Hamburgut dhe ...
https://issuu.com/erisbleta/docs/standard_26_mars_2014

7 - SOT e 428 vjet më parë hapen shkollat e parë shqipe në ...
  ... mësues dhe rilindas i madh dhe i dalluar ... Ukaj), Luzi Bozhës (Ukaj), Shini ... eux plus que 1000 albanais avec drapeau d’Albanie et ...
http://www.preshevajone.com/1886-dmth-para-428-vjeteve-me-nismen-e-shoqerise-se-stambollit-u-hap-shkolla-e-pare-shqipe-ne-kosove/

8 - Koha - Roli i Francës në formimin e elitës shqiptare
  ... mbante në kokën e krevatit “Llampa në kokën e krevatit tim ishte vendosur në një statuetë të Napoleonit të madh ... Albanie (Zgjimi i ... Luzi , Abaz ...
http://koha.mk/lajmi_dites/35771-roli-i-frances-ne-formimin-e-elites-shqiptare.html

9 - Nju Jork: U festua 10 vjetori i krijimit të Shoqatës së ...
  Luzi : “Shoqata ... me telegram urimi e përshëndeti dhe shkrimtari ynë i madh Ismail ... fidèles, parmi eux plus que 1000 albanais avec drapeau d’Albanie et ...
http://www.preshevajone.com/nju-jork-u-festua-10-vjetori-i-krijimit-te-shoqates-se-shkrimtareve-shqiptaro-amerikane/

10 - Ferdinand Samarxhi: Me Zotin për komb dhe flamur ...
  Këtu u botua dhe gjeti dritën e përhapjes gazeta “Shqipëria – Albanie”, në ... por mburren me Gjergj Kastriotin e madh qe e nderron e ... Luzi: Të hetojë ...
http://www.balkanweb.com/site/ferdinand-samarxhi-me-zotin-per-komb-dhe-flamur/