KesKeCes ? 


🌎 Lagjja e Re

Lagjja e Re est situé en Albanie   Lagjja e Re
Heure Locale à Lagjja e Re -->
Fuseau Horaire : Gmt + 02 h 00
Time Zone : Europe/Tirane
Heure d'été activée
Coefficient de Marée :       96/90

11 h 50 m 16 s
Dimanche 30 Avril 2017


   Durée du Jour : 13h58
12 h 38
Zénit
+2 minutes de Soleil     Jour de Lune : 4
Lever: 9h11
Coucher: 0h06
Premier Croissant
17.9 %

05 h 09
Aurore

05 h 39
Lever

19 h 37
Coucher

20 h 07
Crépuscule


Province : Tirane

Latitude :

41.2630560
41°15‘47"N

Longitude :19.6377780
19°38‘16"E
Altitude :      95 mètres - 312 pieds

UFI :      -106129
UNI :     -159999
MGRS : 34TCL8589068854
JOG :     NK34-07

Changement de Vue
Carte Satellite

Les villes les plus proches :

Ndroq    1.51 Km
Zhurje    1.54 Km
Kercukje    2.1 Km
Pinet    2.54 Km
Bozanxhije    3.12 Km
Varosh    3.12 Km
Cizmeli    3.15 Km
Zbarqe    3.22 Km
Gerbllesh    3.45 Km
Materaj    3.64 Km
Sauqet    4.16 Km
Eminasi i Vogel    4.16 Km
Rromanat    4.17 Km
Shesh    4.73 Km
Golemas    5.05 Km
Zikularaj    5.3 Km
Menik    6.17 Km


Ville suivante : Lajthize
  Autres résultats sur le Web du 20 Novembre 2016 :

1 - Albania Distance Calculator, Driving Directions, Distance ...

  Distance Calculator and Driving Directions Albania Distance From Address, Place, City etc. Distance To ... Lagjja e Termetit (Elbasan) Llange (Elbasan) 5.71:
http://distancecalculator.globefeed.com/Albania_Distance_Calculator.asp

2 - Shkoder Region Map: Abat — Zues | Albania Google Satellite ...
  Complete list of google satellite map locations in Shkoder, Albania. register login. ... Lagjja e Re - Mahall' e Dervishajt; Mahalle e Mucajt - Maslac; Mazrek - Motaj;
http://www.maplandia.com/albania/shkoder/

3 - Les meilleurs itinéraires voyage à vélo en Tiranë (Albanie ...
  Les milleurs itinéraires voyage à vélo en Tiranë (Albanie). ... près de Farka e Madhe, Tiranë (Albania) TrailRank: 8.000005036592484. 1-Tirana-Fieri.
http://fr.wikiloc.com/itineraires/voyage-a-velo/albanie/tirane

4 - Les meilleurs itinéraires moto en Tiranë (Albanie) : Wikiloc

  Les milleurs itinéraires moto en Tiranë (Albanie). Teléchargez des traces GPS. View photos of the route. Share your best moto routes en Tiranë (Albanie)
http://fr.wikiloc.com/itineraires/moto/albanie/tirane

5 - Kisha e Jezu Krishtit e Shenjtorëve të ... - Shqipëri
  Lagjja Ime. Harta e Lagjes; Dhurimet; Mjete dhe Mbështetje. ... Vitet 1960 u karakterizuan nga ndryshime të rëndësishme dhe rritje të re në Kishë në Europë.
http://www.mormon.al/

6 - Guida turistike, paketa turistike nëpër qytetin e Beratit ...
  Guida turistike, paketa turistike nëpër qytetin e Beratit (në kala, lagja Gorica,lagjia Mangalem, muzeu i Onufrit dhe muzeu etnografik).Guida mund të bëhet në ...
http://www.hoteleriturizemalbania.al/2012/11/guida-turistike-paketa-turistike-neper.html

7 - BIEF - Annuaires - Éditeurs étrangers
  Éditeurs étrangers - Albanie: ... Rr. Bul. Shqip. e Re, Pallati 33/4/8. no. Albanie. T.: ... Lagjja Beselidhja. 4500 Lezhe. Albanie. T.: ...
http://www.bief.org/Annuaires/AnnuairesListe.aspx?type=2&payId=391

8 - Leusë Map - Albania - Mapcarta
  Lagjja e Re; Badëlonjë; Qilarisht ... Qafa e Dhëmbelit Pass; Maja e Dhëmbelit Peak, 4 km southwest; Maja e Poliçanit Peak, 6 km south; Maja e Gatakut Peak, 10 km ...
http://mapcarta.com/13910728

9 - Albania Real Estate | Albania Property | Property in Albania
  Find your Property in Albania. Search the best selection of Albania Real Estate, and receive the best service in Albania with Albania Property Group
http://albaniapropertygroup.com/sq/

10 - Bashkia Durres - Faqja Zyrtare ne Internet
  Shpallja e listes se kandidateve te perzgjedhur per konkurimin e dates 14.11.2016 Konsultime publike për draft Paketën Fiskale të integruar për vitin 2017
http://durres.gov.al/