KesKeCes ? 


🌎 Shtoji i Vogel

Shtoji i Vogel est situé en Albanie   Shtoji i Vogel
Heure Locale à Shtoji i Vogel -->
Fuseau Horaire : Gmt + 02 h 00
Time Zone : Europe/Tirane
Heure d'été activée
Coefficient de Marée :       106/101

12 h 06 m 17 s
Samedi 29 Avril 2017


   Durée du Jour : 13h59
12 h 39
Zénit
+2 minutes de Soleil     Jour de Lune : 3
Lever: 8h14
Coucher: 23h09
Premier Croissant
10.1 %

05 h 09
Aurore

05 h 39
Lever

19 h 38
Coucher

20 h 09
Crépuscule


Province : Shkoder

Latitude :

42.0930560
42°5‘35"N

Longitude :19.5444440
19°32‘39"E
Altitude :      33 mètres - 109 pieds

UFI :      10603
UNI :     9119101
MGRS : 34TCM7962961133
JOG :     NK34-04

Changement de Vue
Carte Satellite

Les villes les plus proches :

Hot i Ri    900 m
Bleran    990 m
Shtoji i Vjeter    1.42 Km
Golemi i Poshtem    1.67 Km
Dobrac    1.71 Km
Myselim    1.76 Km
Gruda e Re    2.23 Km
Dergjinaj    2.39 Km
Mes    2.57 Km
Shtoji i Ri    3.23 Km
Dragoc    3.49 Km
Boks    3.85 Km
Shkoder    3.85 Km
Renc    3.88 Km
Kullat e Boksit    4.16 Km
Gucia e Re    4.27 Km
Gajtan    4.68 Km
Maslac    4.71 Km
Dracin    4.82 Km
Drisht    5.11 Km


Ville suivante : Gajtan
  Autres résultats sur le Web du 29 Novembre 2016 :

1 - SHKODER ALBANIE Géographie Population Plan Ville Carte ...

  Europe/Albanie/Shkoder Principaux Aéroports | Stations météo ... Shtoji i ri | Shtoji i vjeter | Shtoji i vogel | Shtrina te palajt | Shtuf | Shullan | Skacaj ...
http://www.tageo.com/index-e-al-v-49-lg-fr.htm

2 - Blog de bombedu69 - N0rA iStReFi - Skyrock.com
  Albanie. Partage. Tweet; ... shtoji dhe koncertet te suksesshme ne Kosove ,Shqiperi dhe diaspore ... -Qe e vogel me ka pelqyer vallezimi dhe kam kercyer gjithnje.
http://bombedu69.skyrock.com/

3 - Përjetësisht të Panjohur ... - albanie-albanais.com
  ... megjithëse i kushtoj 500 napolona. - sa napolona ke gjithsej ? - asnjë kokërr. - shtoji atëhere edhe 500 të tjera dhe shko fli i qet ... Albanie, gjendet në ...
http://www.albanie-albanais.com/2007_10_21_archive.html

4 - Mitologjia shqiptare - Documents

  ... Mitologjia e shqiptarëve' - botuar në 'Fjalori i mitologjisë' (Shtutgart, 1970). F. Degrand 'Souvenirs de la Haute Albanie ou Gegarie', Paris, 1901.
http://documents.tips/documents/mitologjia-shqiptare.html

5 - Përjetësisht të Panjohur: Energjia bërthamore : as Po, as Jo!
  ... megjithëse i kushtoj 500 napolona. - sa napolona ke gjithsej ? - asnjë kokërr. - shtoji atëhere edhe 500 të tjera dhe shko fli i qet ... Albanie, gjendet në ...
http://www.albanie-albanais.com/2007/11/energjia-brthamore-as-po-as-jo.html

6 - Shkruajtën emrin e Ramës në kazanin e plehrave, arrestohen ...
  Shtoji ketu edhe lehtesine me te cilen korruptohen ... -Albanie tashme ka kaluar ne ... Saliu eshte shume i vogel si kriminel dhe maskara ne krahasim me ...
http://arkivi.peshkupauje.com/2016/09/shkruajten-emrin-e-rames-ne-kazanin-e-plehrave

7 - Energjia berthamore as Po as Jo! nga Gjergj Xexo
  - shtoji atëhere edhe 500 të tjera dhe shko fli i qetë. ... rekomandoj të lexojnë : http://www.wikio.fr/international/europe/albanie. * * *
http://www.shqiperia.com/shqip/opinionart/aID/87/Energjia-berthamore--as-Po-as-Jo!

8 - Zbulime arkeologjike ne Shqiperi - Faqja 6 - Forumi Shqiptar
  ... Albanie, Revue d'archéologie, Paris 1925-1939, në ... Shtoji këtij peizazhi edhe kaltërsinë e format e çuditshme të liqeneve dhe mundohu të përfytyrosh ...
http://www.forumishqiptar.com/threads/85339-Zbulime-arkeologjike-ne-Shqiperi/page6