KesKeCes ? 


🌎 Shtoji i Vjeter

Shtoji i Vjeter est une ville d'Albanie   Shtoji i Vjeter
Heure Locale à Shtoji i Vjeter -->
Fuseau Horaire : Gmt + 02 h 00
Time Zone : Europe/Tirane
Actuellement à l'Heure d'été
Coefficient de Marée :       102/106

13 h 08 m 45 s
Mardi 28 Mars 2017


   Durée du Jour : 12h33
12 h 46
Zénit
+2 minutes de Soleil     Jour de Lune : 1
Lever: 6h54
Coucher: 19h33
Nouvelle Lune
0.2 %

06 h 02
Aurore

06 h 30
Lever

19 h 03
Coucher

19 h 31
Crépuscule


Province : Shkoder

Latitude :

42.0833330
42°4‘59"N

Longitude :19.5333330
19°31‘59"E
Altitude :      25 mètres - 83 pieds

UFI :      -108259
UNI :     -167323
MGRS : 34TCM7869160069
JOG :     NK34-04

Changement de Vue
Carte Satellite

Les villes les plus proches :

Dobrac    320 m
Bleran    940 m
Golemi i Poshtem    1.29 Km
Shtoji i Vogel    1.42 Km
Dergjinaj    1.9 Km
Hot i Ri    2.31 Km
Shkoder    2.43 Km
Myselim    3.11 Km
Shtoji i Ri    3.13 Km
Gruda e Re    3.19 Km
Renc    3.27 Km
Dracin    3.44 Km
Tepe    3.91 Km
Mes    3.94 Km
Gajtan    4.39 Km
Tabak Ajasme    4.52 Km
Liri    4.53 Km
Ksollat e Fangut    4.55 Km
Gucia e Re    4.79 Km
Dragoc    4.87 Km


Ville suivante : Shtraze
  Autres résultats sur le Web du 25 Novembre 2016 :

1 - Météo et climat : Shkodër (Albanie) - Quand partir à Shkodër

  Albanie: Shtoji i Vogël (4 km) 15.3°C 1000: Albanie: Ksollat e Fangut (4 km) 15.3°C 1000: Lieux avec un climat proche de Shkodër. Espagne: La Corogne (2276 km) 14 ...
https://planificateur.a-contresens.net/europe/albanie/qarku_i_shkodres/shkoder/3184081.html

2 - pashtriku - personalitete
  Faqja e Vjeter e PASHTRIKUT; KËRKO. LINQET. SI JE ... me titullin « Le Grand Castriotto d’Albanie, ... Unë nuk e kam njohur Noc Zefin Shkrela nga Shtoji i ...
http://www.pashtriku.org/?kat=64&faqja=2

3 - Watersportweer Shtoji i Vjeter. Het actuele watersport ...
  Bekijk het watersportweer in Shtoji i Vjeter. Waar je ook naar op vakantie gaat, bekijk de actuele watersport weersverwachting voor Shtoji i Vjeter.
http://www.weeronline.nl/Europa/Albanie/Watersport-Shtoji-i-Vjeter/2882701/8

4 - Mitologjia shqiptare - Documents

  ... Mitologjia e shqiptarëve' - botuar në 'Fjalori i mitologjisë' (Shtutgart, 1970). F. Degrand 'Souvenirs de la Haute Albanie ou Gegarie', Paris, 1901.
http://documents.tips/documents/mitologjia-shqiptare.html

5 - Zbulime arkeologjike ne Shqiperi - Faqja 6 - Forumi Shqiptar
  ... Albanie, Revue d'archéologie, Paris 1925-1939, në ... Shtoji këtij peizazhi edhe kaltërsinë e format e çuditshme të liqeneve dhe mundohu të përfytyrosh ...
http://www.forumishqiptar.com/threads/85339-Zbulime-arkeologjike-ne-Shqiperi/page6

6 - Energjia berthamore as Po as Jo! nga Gjergj Xexo
  - shtoji atëhere edhe 500 të tjera dhe shko fli i qetë. ... rekomandoj të lexojnë : http://www.wikio.fr/international/europe/albanie. * * *
http://www.shqiperia.com/shqip/opinionart/aID/87/Energjia-berthamore--as-Po-as-Jo!

7 - Standard 12 korrik 2014 by Don Lico - issuu
  Ka bashkëpunue në këto gazeta të mërgimit: 1952-56 “L’Albanie Libre’ (Shqipnija e Lirë) ... Koman, Shtoji etj. Gjeçovi do të gërmonte, mblidhte, ...
https://issuu.com/donlico/docs/standard_12_korrik_2014

8 - Irinej në Tiranë, media në Kosovë reagon ashpër: Aspak ...
  shqiptari i vjeter - 1 Qershor 2014 ... Ato jane disa raste, shtoji edhe keto daljet ne tv ku predikojne nacionalizem grekoserb ne vend qe te predikojne per zotin.
http://www.peshkupauje.com/2014/06/irinej-ne-tirane-media-ne-kosove-reagon-ashper

9 - Forumi Studentor - atje ku heshtja nuk është vlerë SHPREHU!
  ... en acceptant la solution Scutari à l'Albanie ... e sidomos Greqia a Vjeter dhe Roma Antike, janë etapa të larta të rrugës së ndjekur nga njerëzimi ...
http://www.studentet.info/modules/ipboard/index.php?act=Print&client=printer&f=32&t=5024

10 - De beste routes in Shkodër (Albanië) : Wikiloc
  Routes in Shtoji i Ri ; Routes in Shtoji i Vjetër ; Routes in Tamarë ; Routes in Theth ; Routes in Trashan ; Routes in Velan ; Routes in Velipojë ; Routes in ...
http://nl.wikiloc.com/routes/outdoor/albanie/shkoder