KesKeCes ? 


🌎 Shtoji i Ri

Shtoji i Ri est une ville d'Albanie   Shtoji i Ri
Heure Locale à Shtoji i Ri -->
Fuseau Horaire : Gmt + 02 h 00
Time Zone : Europe/Tirane
Actuellement à l'Heure d'été
Coefficient de Marée :       104/108

04 h 45 m 19 s
Mercredi 26 Avril 2017


   Durée du Jour : 13h52
12 h 39
Zénit
+3 minutes de Soleil     Jour de Lune : 30
Lever: 6h00
Coucher: 19h35
Nouvelle Lune
3.6 %

05 h 13
Aurore

05 h 43
Lever

19 h 35
Coucher

20 h 05
Crépuscule


Province : Shkoder

Latitude :

42.1047220
42°6‘16"N

Longitude :19.5086110
19°30‘30"E
Altitude :      18 mètres - 60 pieds

UFI :      8807
UNI :     9119099
MGRS : 34TCM7668862480
JOG :     NK34-04

Changement de Vue
Carte Satellite

Les villes les plus proches :

Dergjinaj    1.31 Km
Golemi i Poshtem    1.85 Km
Gucia e Re    2.17 Km
Gruda e Re    2.34 Km
Borici i Vogel    3.02 Km
Dobrac    3.05 Km
Shtoji i Vjeter    3.13 Km
Shtoji i Vogel    3.23 Km
Hot i Ri    3.4 Km
Borici i Madh    3.48 Km
Grile    3.5 Km
Bleran    3.76 Km
Kullaj    3.99 Km
Myselim    4.57 Km
Kullat e Boksit    4.67 Km
Dragoc    4.73 Km
Omare    4.91 Km
Hysaj    5.46 Km
Rrash i Vorfes    5.77 Km


Ville suivante : Milan
  Autres résultats sur le Web du 14 Novembre 2016 :

1 - Les meilleurs itinéraires voyage à vélo en Albanie : Wikiloc

  Les milleurs itinéraires voyage à vélo en Albanie. Teléchargez des traces GPS. ... près de Shtoji i Ri, Shkodër (Albania) TrailRank: 21.269237995147705.
http://fr.wikiloc.com/itineraires/voyage-a-velo/albanie

2 - Itinéraires voyage à vélo en Shkodër (Albanie)
  Share your best voyage à vélo routes en Shkodër (Albanie) Se connecter Wikiloc - Itinéraires du Monde. Envoyez vos ... près de Shtoji i Ri, Shkodër (Albania)
http://fr.wikiloc.com/itineraires/voyage-a-velo/albanie/shkoder

3 - Shkoder Google Satellite Map - maplandia.com
  Shkoder Google Satellite Map. map. hotel. car rental. flights. ... Shtoji i Ri - Toplane; Trush - Vorfe e Siperm; Vukatane - Zues; Shkoder and neighbouring regions ...
http://www.maplandia.com/albania/shkoder/

4 - SHKODER ALBANIE Géographie Population Plan Ville Carte ...

  Republique d'albanie (AL) Europe/Albanie/Shkoder Principaux Aéroports ... Shoshit | Shpor | Shtoji i ri | Shtoji i vjeter | Shtoji i vogel | Shtrina te palajt ...
http://www.tageo.com/index-e-al-v-49-lg-fr.htm

5 - Satelitní mapa oblasti Shkoder: Abat — Zues | Albánie
  Satelitní mapa Shkoder. Podrobný místopisný atlas a satelitní snímky Shkoder, Albánie.
http://www.maplandia.cz/albanie/shkoder/

6 - Blog de bombedu69 - N0rA iStReFi - Skyrock.com
  Albanie. Partage. Tweet; ... shtoji dhe koncertet te suksesshme ne Kosove ,Shqiperi dhe diaspore ... - Me albumin e ri keni ndryshuar edhe modelin e flokeve.
http://bombedu69.skyrock.com/

7 - Më munde Enver, më munde! | Peshku pa ujë
  Si nje i ri qe donte te ish ... Shtoji pasigurine ekonomike gjendjen e ... ia paske patur dhe ti me hile xhaxhi Verit! Dhe thone s'ka patur disidence ne Albanie.
http://arkivi.peshkupauje.com/2014/04/me-munde-enver-me-munde

8 - De beste fietsen routes in Shkodër (Albanië) : Wikiloc
  Routes in Shtoji i Ri ; Routes in Shtoji i Vjetër ; Routes in Tamarë ; Routes in Theth ; Routes in Trashan ; Routes in Velan ; Routes in Velipojë ; Routes in ...
http://nl.wikiloc.com/routes/fietsen/albanie/shkoder

9 - Via kust Kroatie Montenegro Albanie Ohrid naar Thessaloniki
  Bezoek aan de ottomaanse brug Shtoji Ri en het Rozafa kasteel Alternatief: In het centrum van Koplika bij het monument ... Vrij staan in Albanie is goed mogelijk, ...
http://www.camperforum.nl/viewtopic.php?p=903735

10 - Energjia berthamore as Po as Jo! nga Gjergj Xexo
  ... as për të ndërtuar ndonjë burim të ri. ... - shtoji atëhere edhe 500 të tjera dhe shko fli i ... http://www.wikio.fr/international/europe/albanie. * * *
http://www.shqiperia.com/shqip/opinionart/aID/87/Energjia-berthamore--as-Po-as-Jo!