KesKeCes ? 


🌎 Mrijaj

Mrijaj se situe en Albanie   Mrijaj
Heure Locale à Mrijaj -->
Fuseau Horaire : Gmt + 02 h 00
Time Zone : Europe/Tirane
En ce moment à l'Heure d'été
Coefficient de Marée :       110/111

05 h 40 m 38 s
Jeudi 27 Avril 2017


   Durée du Jour : 13h55
12 h 37
Zénit
+3 minutes de Soleil     Jour de Lune : 1
Lever: 6h37
Coucher: 20h47
Nouvelle Lune
0.9 %

05 h 09
Aurore

05 h 39
Lever

19 h 34
Coucher

20 h 04
Crépuscule


Province : Shkoder

Latitude :

42.0833330
42°4‘59"N

Longitude :20.0833330
20°4‘59"E
Altitude :      825 mètres - 2707 pieds

UFI :      -106890
UNI :     -162445
MGRS : 34TDM2418359435
JOG :     NK34-05

Changement de Vue
Carte Satellite

Les villes les plus proches :

Vasiaj    530 m
Palucaj    910 m
Qafemal    1.26 Km
Rosh    2.83 Km
Flet    5.51 Km


Ville suivante : Mreg
  Autres résultats sur le Web du 11 Novembre 2016 :

1 - Fjala e Lirë | Shkoder.net...

  Fjala e Lirë - Tomë Mrijaj rreth kapedanit të Mirditës HYRJE | HISTORI | LETËRSI ... 'L’Albanie Libre', (nr.54 (64), vol.3, 28 nëntor 1952, ...
http://www.shkoder.net/fjala/2004/tmrijaj2.htm

2 - Lugu i Drinit, është dhe mbetet vendi im më i dashur në botë
  Tomë Mrijaj: Në këtë situatë të rëndë të krjuar, sikurse kujton Kapidan Ndoj, ... “L’Albanie Libre” dhe “Lajmëtari i të Mërguemit”, ...
http://www.albdreams.net/lugu-i-drinit-eshte-dhe-mbetet-vendi-im-me-i-dashur-ne-bote/

3 - Météo gratuite Kryezi - Prévisions à 7 jours pour Kryezi ...
  Albanie > Shkodër > Météo Kryezi; Sam. 22 Oct. Dim. 23 Oct. Lun. 24 Oct. Mar. 25 Oct. Mer. 26 Oct. Jeu. 27 Oct. Ven. 28 Oct. Sainte Elodie. Lever / Coucher : 07h00 ...
http://www.previmeteo.com/al/782678-meteo-kryezi.html

4 - +Kapidan +Gjoni - Arkiva Shqiptare e Lajmeve

  07-01-2011 / Nga Tomë Mrijaj Ditën e marte, me 4 Janar 2011, në Spitalin “North Shore” Forest Hills, Queens New York, në moshën 97-vjeçare, u nda ...
http://www.arkivalajmeve.com/kerko/Kapidan+Gjoni/

5 - Historia e parashutistit Alush Leshanaku (1913 – 1950 ...
  Tomë Mrijaj, New York. ... “Dalle cominicazioni di Alush Leshanaku”, “L’Albanie Libre”, Organe du Bloc National Independent, 20 Dhjetor 1954, f. 6. 7.
http://www.fjala.info/arkiv/fjala1/?p=2824

6 - Parashutisti Alush Leshanaku - akllapi.net
  Parashutisti Alush Leshanaku, shembull i rezistencës kundërkomuniste deri në vdekje Tomë Mrijaj New York Nuk do te jetë asnjëherë e saktë historia e popullit to
http://www.akllapi.net/t3218-parashutisti-alush-leshanaku

7 - JK # 72 (2013) by Jeta Katolike - issuu
  ... e shkrime të Athanas Gegaj, autor i “L’Albanie et l’invasion turque au XVe siècle”, në revistë ka botuar edhe Át Gjon Shllaku e Rrok Gurashi.
https://issuu.com/albchurch/docs/jk-72

8 - Calaméo - KUQ E ZI Nr. 72-73 docx - calameo.com
  Read the publication. 20 VJETORI I REVISTES KUQ E ZI 1993 - 2013 KUQ E ZI - 1993-2013 Viti XX Nr. 72-73 . KUQ E ZI R E V I S T E K U L T U R O R E E U R O – S H Q I ...
http://www.calameo.com/books/002215450998d5f2df61e

9 - Kapidani Ndue Gjon Marku me histori dje dhe sot - trepca.net
  Nga Tomë MRIJAJ / Nju Jork (SHBA) Sa herë jam i lodhur ndjehem i çlodhur, sa herë ... gazetat: “L’Albanie Libre” dhe ...
http://www.trepca.net/2004/05/040507_tm_kapidani_ndue_gjon_marku.htm

10 - Zemra Shqiptare - Revista 'Shqipëria Etnike' Nr. 3/2012 (I)
  Revista 'Shqipëria Etnike' Nr. 3/2012 (I) ... Pëllumb Gorica: Ulqini, një histori e vjetër ilire | Mërgim Korça: Replikë Prof. Nasho Jorgaqit | ...
http://zemrashqiptare.net/news/id_28782/cid_142/revista--shqip%C3%83%C2%ABria-etnike--nr-3-2012-(i).html