KesKeCes ? 


🌎 Lohja e Siperme

Lohja e Siperme est une ville d'Albanie   Lohja e Siperme
Heure Locale à Lohja e Siperme -->
Décalage Horaire : Gmt + 02 h 00
Time Zone : Europe/Tirane
Actuellement à l'Heure d'été
Coefficient de Marée :       106/101

22 h 11 m 48 s
Samedi 29 Avril 2017


   Durée du Jour : 14h01
12 h 39
Zénit
+3 minutes de Soleil     Jour de Lune : 3
Lever: 8h13
Coucher: 23h09
Premier Croissant
10.1 %

05 h 08
Aurore

05 h 38
Lever

19 h 39
Coucher

20 h 09
Crépuscule


Province : Shkoder

Latitude :

42.2619440
42°15‘42"N

Longitude :19.5350000
19°32‘6"E
Altitude :      425 mètres - 1395 feet

UFI :      -106388
UNI :     -160811
MGRS : 34TCM7917079899
JOG :     NK34-04

Changement de Vue
Carte Satellite

Les villes les plus proches :

Kokaj    1.43 Km
Qafe Grade    2.5 Km
Kuq    2.69 Km
Gradiskije    2.72 Km
Zagore Ndreaj    3.73 Km
Zagore    3.87 Km
Masel    4.09 Km
Mucej    4.12 Km
Repisht    4.15 Km
Zenel Leci    4.69 Km
Dolc    4.7 Km
Curaj    4.99 Km
Dragovoi    5.09 Km
Kake Papa    5.32 Km


Ville suivante : Lojme
  Plus de résultats du 22 Novembre 2016 :

1 - Historia e Shqiperise--Rilindja Kombetare - Page 2

  P A R A T H Ë N I E Rilindja Kombëtare Shqiptare, së cilës i kushtohet vëllimi i dytë i Historisë së Popullit Shqiptar, është shkruar nga këta autorë:
http://www.forumivirtual.com/historia-61/historia-e-shqiperise-rilindja-kombetare-9197/index2.html

2 - RILINDJA KOMBËTARE SHQIPTARE DHE VEÇORITË E SAJ DALLUESE ...
  Përhapja e mësimit shqip dhe e shkollave kombëtare Në vitet e reaksionit osman që shpërtheu pas shtypjes së Lidhjes së Prizrenit, veprimtarët e lëvizjes ...
http://deqani-ks.all-up.com/t2116p60-rilindja-kombetare-shqiptare-dhe-vecorite-e-saj-dalluese

3 - Proletari Forum & Italia Forum - Shiko temë - SHKODRA ...
  ... Dom Shtjefen Predanji përforcuen thaniet e siperme. ... Krijohet në Shkodër Komisioni Xhibalit në krye të të cilit vihet Haxhi Agë Lohja. ... 'L´Albanie e ...
http://www.proletari.com/forumi/viewtopic.php?f=59&p=8543

4 - Het weer in Qarku i Shkodrës - De Standaard

  Rrethi i Malësia e Madhe Rrethi i Pukës Rrethi i Shkodrës Plaatsen in Qarku i Shkodrës zetel van eerste-orde administratieve afdeling. Shkoder. Shkodër ...
http://meteo1.standaard.be/wereld/Europa/Albanië/Qarku%20i%20Shkodrës

5 - Bibliografi e Librit Shqip 1913 1944 - es.scribd.com
  Bibliografi e Librit Shqip 1913 1944 - Ebook download as Text File (.txt), PDF File (.pdf) or read book online.
https://es.scribd.com/document/116374688/Bibliografi-e-Librit-Shqip-1913-1944

6 - FIGURAT E QMUME KOMBTARE [Archive] - Dardania.de
  [Archive] FIGURAT E QMUME KOMBTARE Kultura kombëtare ... («Esquisse historique sur le Monténégro d'après les traditions de l'Albanie», Constantinopole, ...
http://www.dardania.de/vb/upload/archive/index.php/t-15796.html