KesKeCes ? 


🌎 Kodra e Kuqe

Kodra e Kuqe se situe en Albanie   Kodra e Kuqe
Heure Locale à Kodra e Kuqe -->
Fuseau Horaire : Gmt + 02 h 00
Time Zone : Europe/Tirane
En ce moment à l'Heure d'été
Coefficient de Marée :       106/101

16 h 04 m 56 s
Samedi 29 Avril 2017


   Durée du Jour : 13h59
12 h 36
Zénit
+2 minutes de Soleil     Jour de Lune : 3
Lever: 8h11
Coucher: 23h06
Premier Croissant
10.1 %

05 h 07
Aurore

05 h 37
Lever

19 h 36
Coucher

20 h 06
Crépuscule


Province : Shkoder

Latitude :

42.0086110
42°0‘30"N

Longitude :20.0950000
20°5‘41"E
Altitude :      893 mètres - 2930 pieds

UFI :      9087590
UNI :     9095190
MGRS : 34TDM2506051128
JOG :     NK34-05

Changement de Vue
Carte Satellite

Les villes les plus proches :

Mollekuqe    3.68 Km
Tuc    3.9 Km
Lumebardhe    5.67 Km


Ville suivante : Prrez
  D'autres en parlent aussi le 09 Novembre 2016 :

1 - Kamëz, Tirana, Tirana, Albanie - Ville et Village du monde

  Kamëz : Localisation Kamëz : Pays Albanie, Préfecture Tirana, District Tirana. ... Kodra e Pllasit 4.6 km: Kodra e Kuqe 4.8 km: Tirane/Rinas 5.6 km:
http://fr.db-city.com/Albanie--Tirana--Tirana--Kam%C3%ABz

2 - Tirana, Tirana, Tirana, Albanie - Ville et Village du monde
  Distance (en kilomètre) entre Tirana et les plus grandes villes de Albanie. Durrës 31 km: ... Kodra e Kuqe 4.4 km: Kodra e Baushollës 4.8 km: Kodra e Babrujës 4.8 km:
http://fr.db-city.com/Albanie--Tirana--Tirana--Tirana

3 - 1916 | Theodor Ippen: Nineteenth-Century Albanian History
  ... i.e. the sultan and his ... de l’Albanie est en grande ... while climbing the slope of Shkalla e Mushqit on the promontory of Kodra e Kuqe before ...
http://www.albanianhistory.net/1916_Ippen/index.html

4 - TROUBLES : Albanie, Montenegro, Macedoine, diapora ...

  Informations sur l'Albanie, la Kosove,le Monténégro, ... à Molle e Kuqe. ... au large e aérien et à des 'opérations de soutien de la paix' impliquant l ...
http://www.perso.ch/troubles/albanie.htm

5 - Webcam Tirana Live! Webcam Tirana, Albania (View over ...
  Kodra e Madhe, Kodra e Varoshit, Kodra e Vishajt, Kodra e Kolotit, Kodra e Qinamit, Kodra e Baushollës, Kodra e Pllasit, Kodra e Kërtolës, Kodra e Kuqe, ...
https://www.webcamgalore.com/webcam/Albania/Tirana/4225.html

6 - Samos Amphorae (LRA 8) in Albania (4th – 7th centuries ...
  ... mozaikun e Tiranës11 dhe Sherishtë (Kodra e ... , pasi në sipërfaqe ajo shfaqet e kuqe e hapur ... de céramiques africaines à Byllis (Albanie), ...
http://www.academia.edu/16288156/Samos_Amphorae_LRA_8_in_Albania_4th_7th_centuries_

7 - Blog de K-O-S-O-V-E - Page 5 - KOSOVA - KRENARIA IME / MA ...
  K-O-S-O-V-E 27 ans LYON Albanie. Partage. ... kurse ata që I dhanë ngjyrën e kuqe dhe lirinë e ... Ata kapercejne si ne ëndërr male e fusha, pyeje e kodra, ...
http://k-o-s-o-v-e.skyrock.com/5.html

8 - Standard 26 mars 2014 by Eris Bleta - issuu
  I pyetur në cilësinë e personit ndaj të cilit zhvillohen hetime e të pandehurit Kastriot Kodra, ... nga ana e imamit Hyska. “Ai me shami të kuqe ka ikur vetë ...
https://issuu.com/erisbleta/docs/standard_26_mars_2014

9 - Blog de Bota-shqiptare - Page 3 - Bota Shqiptare / Le ...
  Popujt që u bënë më të njohur në historinë e ... në kodra artificiale prej dheu. Përmasat e këtyre ... Jour de l'indépendance de l'Albanie ( Dita e ...
http://bota-shqiptare.skyrock.com/3.html

10 - Xhamitë e Tiranës - Radio Islame
  Xhamia e Stermasit ndërtuar në vitin 1837, (L. Rey, Guide de l’Albanie, ... Xhamia e Kodrës së Kuqe ndodhej në fund të bulevardit “Zog I”, ...
http://www.radioislame.com/index.php?frame_rd=artikulli.php?id=22680