KesKeCes ? 


🌎 Grude Fushe

Grude Fushe est situé en Albanie   Grude Fushe
Heure Locale à Grude Fushe -->
Décalage Horaire : Gmt + 02 h 00
Time Zone : Europe/Tirane
Heure d'été activée
Coefficient de Marée :       93/99

13 h 13 m 34 s
Mardi 25 Avril 2017


   Durée du Jour : 13h50
12 h 39
Zénit
+3 minutes de Soleil     Jour de Lune : 29
Lever: 5h23
Coucher: 18h21
Nouvelle Lune
0.6 %

05 h 15
Aurore

05 h 44
Lever

19 h 34
Coucher

20 h 04
Crépuscule


Province : Shkoder

Latitude :

42.1619440
42°9‘42"N

Longitude :19.5005560
19°30‘2"E
Altitude :      73 mètres - 240 feet

UFI :      -105156
UNI :     203765
MGRS : 34TCM7613468845
JOG :     NK34-04

Changement de Vue
Carte Satellite

Les villes les plus proches :

Gjormi i Poshtem    1.4 Km
Gruemire    1.54 Km
Meshqerre    1.59 Km
Ktosh    1.76 Km
Omare    2.05 Km
Rrash Kullaj    2.65 Km
Linaj    2.73 Km
Demiraj    2.93 Km
Borici i Madh    3.05 Km
Hysebaj    3.21 Km
Kullaj    3.4 Km
Borici i Vogel    3.43 Km
Grile    3.64 Km
Kcar    3.76 Km
Hysaj    3.89 Km
Lopc    4.14 Km
Gucia e Re    4.37 Km
Egerc    4.41 Km
Linaj Egc Lepurosh    4.53 Km
Rrash i Vorfes    4.7 Km


Ville suivante : Gruemire
  Plus de résultats du 20 Novembre 2016 :

1 - After Hour Gay à Rrethi i Malësia e Madhe Shkodër > Albanie

  After Hour Gay à Rrethi i Malësia e Madhe Shkodër > Albanie. Un After Hour Gay à Rrethi i Malësia e Madhe genre d'endroit peut être difficile à localiser, ...
http://www.menkarta.fr/after-hour-gay-albanie/rrethi-i-malesia-e-madhe-i2/

2 - Shkodër - Wikipedia
  Shkodër ([ˈʃkɔdəɾ]; definite Albanian form: Shkodra [ˈʃkɔdɾa], for other names see the etymology section), is a city and municipality in ...
https://en.wikipedia.org/wiki/Shkodër

3 - Villages of Albania - Wikipedia
  Villages of Albania. Administrative Divisions of Albania; Qark Bashki (Municipality) Njësi Fshat (Village; There are approximately a total of 2,972 villages in ...
https://en.wikipedia.org/wiki/Villages_of_Albania

4 - Resultat foot du mercredi 23 octobre 2013 (331 matchs)

  Albanie : Coupe - 1er tour Alerte BUT. 13:00: Termin ... Olimpik 2 - 0 Grude: 14:00: Termin ...
http://www.matchendirect.fr/resultat-foot-23-10-2013/

5 - Familjet e nderuara shqiptare - Faqja 3 - forumishqiptar.com
  hej ... o grude ... a je ivezaj ti a ... Ana e majte e mburojes tregon nje fushe te mbushur me zambake, ... (Regnun Albanie). Më 1338 anzhuinët, ...
http://www.forumishqiptar.com/threads/4235-Familjet-e-nderuara-shqiptare/page3

6 - Ese dhe Portrete Nga Daniel Gàzulli -> shefdomi.com
  Ese dhe Portrete Nga Daniel Gàzulli -> shefdomi.com - Free download as PDF File (.pdf) or read online for free.
https://www.scribd.com/document/83971140/Ese-dhe-Portrete-Nga-Daniel-Gazulli-shefdomi-com

7 - z.Neziri 2008 by Perikli Shuli - issuu
  Përkthyeses në shqip të veprës Histoire et description de la Haute Albanie ... Duke paraqitur fushë pas fushe ndihmesat e shumta të M. Tirtës në studimet ...
https://issuu.com/periklishuli/docs/z.neziri__sf_ii_2008

8 - Personalitete te Shquara te Historise Shqiptare - Page 2 ...
  ... («La vérité sur l'Albanie et les Albanais», Paris 1879), në të cilën, krahas të dhënave historike mbi popullin shqiptar dhe qëllimet e luftës së ...
http://www.arberiaonline.com/viewtopic.php?t=155&start=15

9 - HYSEN TËRPEZA - Një legjendë për Kosovën - MUSTAFË ...
  HYSEN TËRPEZA - Një legjendë për Kosovën - MUSTAFË XHEMAILI Prishtinë, 2004 - Free ebook download as PDF File (.pdf), Text File (.txt) or read book online for ...
https://pt.scribd.com/doc/39760850/HYSEN-TERPEZA-Nje-legjende-per-Kosoven-MUSTAFE-XHEMAILI-Prishtine-2004

10 - Histori e Letërsisë Shqiptare - Elsie, Robert, 1995
  HISTORI E LETËRSISË SHQIPTARE. nga ROBERT ELSIE Përkthyer nga origjinali anglisht “History of Albanian Literature (1995)” nga Abdurrahim Myftiu, Tiranë (1997)
https://fr.scribd.com/doc/27159724/Histori-e-Letersise-Shqiptare-Elsie-Robert-1995