KesKeCes ? 


🌎 Borici i Vogel

Borici i Vogel se situe en Albanie   Borici i Vogel
Heure Locale à Borici i Vogel -->
Décalage Horaire : Gmt + 02 h 00
Time Zone : Europe/Tirane
En ce moment à l'Heure d'été
Coefficient de Marée :       104/108

12 h 47 m 43 s
Mercredi 26 Avril 2017


   Durée du Jour : 13h52
12 h 39
Zénit
+3 minutes de Soleil     Jour de Lune : 30
Lever: 6h00
Coucher: 19h35
Nouvelle Lune
3.6 %

05 h 13
Aurore

05 h 43
Lever

19 h 35
Coucher

20 h 05
Crépuscule


Province : Shkoder

Latitude :

42.1311110
42°7‘51"N

Longitude :19.5000000
19°30‘0"E
Altitude :      26 mètres - 86 feet

UFI :      -103953
UNI :     9080750
MGRS : 34TCM7602765422
JOG :     NK34-04

Changement de Vue
Carte Satellite

Les villes les plus proches :

Borici i Madh    500 m
Grile    1.19 Km
Gucia e Re    1.38 Km
Omare    1.95 Km
Kullaj    2.31 Km
Shtoji i Ri    3.02 Km
Rrash Kullaj    3.28 Km
Grude Fushe    3.43 Km
Grude Fushe    3.47 Km
Gruemire    3.49 Km
Gruda e Re    3.61 Km
Hysaj    3.95 Km
Gjormi i Poshtem    4.02 Km
Dergjinaj    4.3 Km
Kullat e Boksit    4.47 Km
Ktosh    4.57 Km
Rrash i Vorfes    4.62 Km
Meshqerre    5.01 Km
Linaj    5.2 Km
Hot i Ri    5.33 Km


Ville suivante : Borici i Madh
  Plus de résultats du 10 Septembre 2016 :

1 - [Film] Letra Fatale HD (2002) www.endri.net - YouTube

  [Film] Letra Fatale HD (2002) www ... Salsano Rrapi, Eni Jani, Mira Bregu, Dritan Borici, Artur Gorishti, Llesh ... Ceta e vogel - tanmarket.com ...
http://www.youtube.com/watch?v=YF0J4FMpfd4

2 - Euro.stades.ch - Albanie
  Photos des principaux stades d'Albanie - Stadien in Albanien - Stadiums in Albania - Stadi in Albania - Estadios de Albania
http://euro.stades.ch/Albanie.html

3 - Shqiperia, Albania. Lajme, Kulture, Historia shqiptare
  Faqja e pare e Shqiperia.com me shume informacione te pergjithshme mbi shqiperine, shtypin e dites etj
https://www.shqiperia.com/

4 - Carte de Juban (Albanie) — google

  Google carte de Juban (Albanie). Recherche d'adresse, des rues et des routes, des panoramas photographies. En ligne.
http://google-maps.pro/carte_de_Juban.Albanie

5 - Mirë se vjen në Facebook - Lidhu, regjistrohu ose mëso më ...
  Facebook është një shërbim social që i lidh njerëzit me shokët dhe të tjerët që punojnë, studiojnë dhe jetojnë rreth tyre. Njerëzit e përdorin Facebook...
https://sq-al.facebook.com/

6 - Alban Kita | Facebook
  ... Grandes familles d'Albanie - Albanian nobility - Familjet e fisme ... Francesco Spettacoli, Rinia Orthodhokse Korce, Bar one one di Alessia, Paris I Vogel ...
https://www.facebook.com/al.kita.9

7 - TV KLAN – Faqja zyrtare - Televizioni Kombetar
  gjeniu i vogel 7 – nata 13. gjeniu i vogel 7 – nata 12. gjeniu i vogel 7 – nata 11. your face sounds familiar. your face sounds familar – nata 13 (finale)
http://tvklan.al/

8 - 24 ore lajme | Lajmet më të reja në gjuhën shqipe
  Supergjobat për rripin e sigurimit, sanksionet shtyhen edhe 5 ditë. Do të hyjnë në fuqi më datë 10 shtator gjobat e reja për mosmbajtjen e rripit të ...
http://24-ore.com/

9 - Kosova feston ditëlindjen e Enver Hoxhës - Albanie royale
  L’Albanie a tissé avec la France des liens très étroits depuis au moins le XIIe s. En effet Charles 1 er d’Anjou (frère de St Louis) ...
http://albania.dyndns.org/Presse/2008/15102008.htm

10 - Bushatlinjtë e Shkodrës – një histori e veçantë | Shkoder ...
  ... Revue d’Archéologie d’art et des sciences appliquées en Albanie et dans Balkans. N. II. Année MCMXXVII. – Ed.
http://shkoder.net/bushatlinjte/