KesKeCes ? 


🌎 Berisha e Vendit

Berisha e Vendit est situé en Albanie   Berisha e Vendit
Heure Locale à Berisha e Vendit -->
Fuseau Horaire : Gmt + 02 h 00
Time Zone : Europe/Tirane
Heure d'été activée
Coefficient de Marée :       109/110

01 h 37 m 59 s
Mercredi 29 Mars 2017


   Durée du Jour : 12h36
12 h 44
Zénit
+3 minutes de Soleil     Jour de Lune : 2
Lever: 7h27
Coucher: 20h44
Nouvelle Lune
2.4 %

05 h 58
Aurore

06 h 26
Lever

19 h 02
Coucher

19 h 31
Crépuscule


Province : Shkoder

Latitude :

42.1469440
42°8‘48"N

Longitude :19.9272220
19°55‘37"E
Altitude :      768 mètres - 2520 pieds

UFI :      -103812
UNI :     -151868
MGRS : 34TDM1135966648
JOG :     NK34-04

Changement de Vue
Carte Satellite

Les villes les plus proches :

Pap    2.93 Km
Berisha e Vogel    2.94 Km
Shopel    4.32 Km
Dushnez    4.7 Km
Sapac    4.99 Km
Dushman    5.02 Km
Levrushk    6.08 Km


Ville suivante : Berisha e Eperme
  Autres résultats sur le Web du 19 Novembre 2016 :

1 - Sali Berisha ne interviste per TV 5 Le Monde - YouTube

  Sali Berisha ne interviste per TV 5 Le Monde ... 'L'Albanie doit entrer dans l'Union ... 7:41 Zonë e lirë - Sali Berisha, pjesa III (27 dhjetor ...
http://www.youtube.com/watch?v=t0uCAZ7cTqs

2 - Kryeministri Berisha: Vlora, çdo ditë e më shumë, metropol ...
  Kryeministri Berisha ishte sot ne qytetin e Vlorës, ku zhvilloi një takim me të rinj e të reja, nxënës dhe studentë të këtij qyteti.
http://www.youtube.com/watch?v=0XjUdizhA94

3 - Albanien – Wikipedia
  Berisha wurde in der Folge neuer ... Albanie. Rapport de mission 26 ... ↑ Prezantohet projekti për regjistrimin e shqiptarëve që jetojnë jashtë vendit. In: ...
https://www.wikipedia.org/search-redirect.php?family=wikipedia&search=Albanien&language=de&go=++%E2%86%92++&go=Go

4 - Président de la République d'Albanie — Wikipédia

  Le président de la République d'Albanie est le chef ... « Betohem se do t'i bindem Kushtetutes dhe ligjeve te vendit, do te respektoj te drejtat dhe lirite e ...
https://fr.wikipedia.org/wiki/Pr%C3%A9sident_de_la_R%C3%A9publique_d%27Albanie

5 - Vizita në Francë e Kryeministrit Berisha - La France en ...
  Kryeministri shqiptar, Shkëlqesia e Tij Z. Sali Berisha, ka qëndruar në Francë nga data 6 në 9 dhjetor.
http://www.ambafrance-al.org/Vizita-ne-France-e-Kryeministrit

6 - 06092005
  Berisha: Ministrat e mi, ... , per te arritur sa me shpejt standardet per integrimin e vendit ne BE dhe ... LE NOUVEAU PARLEMENT D'ALBANIE SERA CONSTITUE DE ...
http://albania.dyndns.org/Presse/2005/06092005.htm

7 - Carte de Juban (Albanie) — google
  Google carte de Juban (Albanie). Recherche d'adresse, des rues et des routes, des panoramas photographies. En ligne.
http://google-maps.pro/carte_de_Juban.Albanie

8 - Statistikat e 2015-ës, Shqipëria rekord me lojtarët e ...
  Të dhënat konfirmojnë rekordin e Shqipërisë me futbollistët e lindur jashtë vendit. Nga 30 lojtarët e angazhuar në ... Besart Berisha shkëlqen para ...
http://gazetaolle.com/statistikat-e-2015-es-shqiperia-rekord-me-lojtaret-e-lindur-jashte-vendit/

9 - Ministria e Punëve të Jashtme - Ambasada e Republikës së ...
  Zana Berisha. Ministria e Punëve ... Votimi jashtë vendit; Regjistrimi i shtetasve; Taksat konsullore; Kërko; Kontakti; Republika e Kosovës | Ambasada e ...
http://www.ambasada-ks.net/fr/

10 - « Çështja - albanie-albanais.com
  ... lidhur me shtrembërimet e qëllimshme të tyre si dhe me nevojën për t’a shkruar ndryshe krejt historinë e vendit ... Berisha në rolin e ... Albanie ...
http://www.albanie-albanais.com/2007/10/shtja-moquet-dhe-zemrimi-i-historianve.html