KesKeCes ? 


🌎 Berisha e Eperme

Berisha e Eperme est une ville d'Albanie   Berisha e Eperme
Heure Locale à Berisha e Eperme -->
Décalage Horaire : Gmt + 02 h 00
Time Zone : Europe/Tirane
Actuellement à l'Heure d'été
Coefficient de Marée :       77/84

05 h 24 m 33 s
Mardi 23 Mai 2017


   Durée du Jour : 14h51
12 h 37
Zénit
+2 minutes de Soleil     Jour de Lune : 27
Lever: 3h51
Coucher: 17h06
Dernier Croissant
0.9 %

04 h 38
Aurore

05 h 11
Lever

20 h 02
Coucher

20 h 35
Crépuscule


Province : Shkoder

Latitude :

42.2213890
42°13‘17"N

Longitude :19.9466670
19°56‘48"E
Altitude :      734 mètres - 2409 feet

UFI :      -103815
UNI :     -151866
MGRS : 34TDM1306874894
JOG :     NK34-04

Changement de Vue
Carte Satellite

Les villes les plus proches :

Qyqesh    1.01 Km
Troven    1.4 Km
Levoshe    3.03 Km
Ludrice    3.04 Km
Mertur    3.18 Km
Harap    3.68 Km
Kokedode    3.93 Km
Bugjon    4.09 Km
Aprip    4.42 Km
Gralishte    4.96 Km
Palc    5.85 Km
Iballe    5.95 Km


Ville suivante : Berisha e Vogel
  Et aussi le 21 Novembre 2016 :

1 - Carte de Juban (Albanie) — google

  Google carte de Juban (Albanie). Recherche d'adresse, des rues et des routes, des panoramas photographies. En ligne.
http://google-maps.pro/carte_de_Juban.Albanie

2 - Një vizitë në Tiranën e vitit 1901 dhe disa foto të rralla ...
  Një vizitë në Tiranën e vitit 1901 dhe ... botoi librin Souvenirs de la Haute-Albanie (Kujtime nga Shqipëria e Epërmë), ... Berisha vazhdon flirtimin me ...
http://www.tiranaobserver.al/nje-vizite-ne-tiranen-e-vitit-1901-dhe-disa-foto-te-rralla/

3 - Koalb.com
  Berisha dyshon se Kosova ka bërë lëshime tjera në bisedimet për kod telefonik ... Ka kohë që Qeveritë e të dyja. Opinione. Shteti vret në mënyra të ndryshme.
http://www.koalb.com/

4 - pashtriku - histori - prof.dr.shefqet hoxha: lufta e lumËs ...

  PROF.DR.SHEFQET HOXHA: LUFTA E LUMËS KUNDËR PUSHTUESVE SERBË (9 NËNTOR - 6 DHJETOR 1912) Pashtriku.org, 18. 11. 2013 - Një ngjarje e madhe na ka tubuar sot ...
http://www.pashtriku.org/?kat=60&shkrimi=2108

5 - Bishti i flokëve tek burrat shqiptarë dhe sfida e ...
  Një kokë e rruar malësori ... (Kujtime nga Shqipëria e Epërme – Souvenirs de la Haute Albanie) ... sih-deputet e ish-ministër i jashtëm i qeverisë Berisha. ...
http://www.pasqyre.al/te-gjitha/bishti-i-flokeve-tek-burrat-shqiptare-dhe-sfida-e-barbarise/

6 - 'High Albania' by Edith Durham - Digital Library of ...
  HIGH ALBANIA. BY. M. EDITH DURHAM ... Sabbate (diocese of Sappa), and Albanie (diocese ... Mgula, and Ghoanni; Upper Pulati–that is, Shala, Shoshi, Nikaj, Berisha ...
http://digital.library.upenn.edu/women/durham/albania/albania.html

7 - Milosevic et consorts 'Kosovo' - Deuxième Acte d ...
  Il a été un temps Secrétaire de la Ligue des communistes pour le 52 e corps de l ... du Kosovo avec la République d'Albanie ... familiale des BERISHA, ...
http://www.icty.org/x/cases/slobodan_milosevic/ind/fr/mil-2ai011016f.htm

8 - Vila e Zogut, ne shitje per te huajt - Albanie royale
  Vila e Zogut, ne shitje per te huajt. Un promoteur anglais est chargé par le roi Leka de rénover la villa Zog de Durrës et de construire des apt. à louer.
http://albania.dyndns.org/Presse/2007/28102007.htm

9 - Fatmir Zyla | Facebook
  ... guide touristique indipendante skrapar albanie, ... , Reka e Eperme, ... lufte, Nostalgji Shqiptare, Duam Burgosjen e Vrasësit Sali Berisha, Atdhe.al ...
https://www.facebook.com/fatmir.zyla.73

10 - +Adresuar +Krishtit - Arkiva Shqiptare e Lajmeve
  Libri i konsullit francez Alexandre Degrand Souvenirs de la Haute Albanie (apo Kujtime nga Shqipëria e ... Fjala e Kryeministrit Edi ... Sali Berisha kanë uruar ...
http://www.arkivalajmeve.com/kerko/Adresuar+Krishtit/