KesKeCes ? 


🌎 Arat e Mira

Arat e Mira se situe en Albanie   Arat e Mira
Heure Locale à Arat e Mira -->
Décalage Horaire : Gmt + 02 h 00
Time Zone : Europe/Tirane
En ce moment à l'Heure d'été
Coefficient de Marée :       109/108

14 h 47 m 28 s
Jeudi 30 Mars 2017


   Durée du Jour : 12h38
12 h 43
Zénit
+2 minutes de Soleil     Jour de Lune : 3
Lever: 8h04
Coucher: 21h55
Premier Croissant
7.1 %

05 h 56
Aurore

06 h 24
Lever

19 h 02
Coucher

19 h 31
Crépuscule


Province : Shkoder

Latitude :

42.0388890
42°2‘20"N

Longitude :20.1805560
20°10‘50"E
Altitude :      692 mètres - 2271 feet

UFI :      433331
UNI :     554000
MGRS : 34TDM3217754419
JOG :     NK34-05

Changement de Vue
Carte Satellite

Les villes les plus proches :

Fusha e Qarrit    1.59 Km
Srriqe    1.7 Km
Mollekuqe    4.39 Km


Ville suivante : Zdojan
  Et aussi le 10 Novembre 2016 :

1 - Carte de Juban (Albanie) — google

  Google carte de Juban (Albanie). Recherche d'adresse, des rues et des routes, des panoramas photographies. En ligne.
http://google-maps.pro/carte_de_Juban.Albanie

2 - Albania Alphabetical Listing of Cities - hobohideout.com
  Albanie Albanien Albanija Albaniya Alcaus Maja E Aldekut Alemas Alemasi Alessio Algjin ... Arat E Mira Aravun Arbana Arbane Arbona Arbone Arce Koder E Arconit Kodra E ...
http://www.hobohideout.com/sitemap-alphabet/albania.php

3 - 10 Daagse weersverwachting Albanië - Worldmeteo
  Arat e Mira; Arcove; Ares; Argove; Arishte; Arizaj; Armath; Armen; Arras; Arrez; Arreza e Madhe; Asllanaj; Babica e Vogel; Babru; Bajram Curri; Ballaj; Balldren ...
https://www.worldmeteo.info/nl/europa/albanie/

4 - SUPLEMENT/50 diplomatët më të shquar shqiptarë | Tirana ...

  Cilët janë diplomatët më të njohur të shtetit shqiptar që nga viti 1912 e deri ... nga diplomatet më të mira shqiptare të ... eksploron arat me kanabis ...
http://www.tiranaobserver.al/suplement50-diplomatet-me-te-shquar-shqiptare/

5 - Hoteleri Turizem Albania: Apolonia është qyteti antik në ...
  Pranë mureve të qytetet ishte vendosur tempulli i hyjneshës Demetra ku pastaj fillonin arat e ... ka qenë e pasur me kullota mjaftë të mira për ...
http://www.hoteleriturizemalbania.al/2012/05/apolonia-eshte-qyteti-antik-ne-shqiperi.html

6 - Traditat dhe Zakonet shqiptare te paqyruara ne ...
  Traditat dhe Zakonet shqiptare te paqyruara ne krijimtarine popullore 1. Tema:Zakonet dhe traditat e jetes shqiptare te pasqyruara ne ...
http://www.slideshare.net/Mirsadi/traditat-dhe-zakonet-shqiptare-te-paqyruara-ne-krijimtarine-popullore

7 - Full text of 'Dictionnaire des symboles musulmans'
  Search the history of over 273 billion web pages on the Internet.
http://archive.org/stream/DictionnaireDesSymbolesMusulmans/DictionnaireDesSymbolesMusulmans_djvu.txt

8 - albanien.ch Forum • Thema anzeigen - Arti & Kultura Shqiptare
  ... virtutet më të mira, si forca e temperamentit, ... pastaj vinin arat ose tokat e punuara dhe më tej kullotat dhe pjesa e malit a e pyllit, ...
http://www.albanien.ch/forum/newinst/viewtopic.php?f=2&t=16557

9 - wehrswelten - Albanientour
  Në ato anë arat e bujqërve ishin më të sheshta kështu që ishte e mundur punimi me mjete të mekanizuara bujqësore.
http://www.albanientour.de/1996%20Albanien/shqip/Text.htm

10 - Hoteleri Turizem Albania: gennaio 2013
  Në këtë pikë mund të them që raportet nuk janë shumë të mira. ... Bilishtit e ato të Kapshticës me ata parrenjte malore,me arat e qershite e degjuara ...
http://www.hoteleriturizemalbania.al/2013_01_01_archive.html