KesKeCes ? 


🌎 Rreza e Malit

Rreza e Malit est une ville d'Albanie   Rreza e Malit
Heure Locale à Rreza e Malit -->
Décalage Horaire : Gmt + 02 h 00
Time Zone : Europe/Tirane
Actuellement à l'Heure d'été
Coefficient de Marée :       102/106

23 h 26 m 54 s
Mardi 28 Mars 2017


   Durée du Jour : 12h33
12 h 46
Zénit
+3 minutes de Soleil     Jour de Lune : 1
Lever: 6h54
Coucher: 19h33
Nouvelle Lune
0.2 %

06 h 02
Aurore

06 h 29
Lever

19 h 02
Coucher

19 h 30
Crépuscule


Province : Lezhe

Latitude :

41.8238890
41°49‘26"N

Longitude :19.6100000
19°36‘35"E
Altitude :      27 mètres - 89 feet

UFI :      9077991
UNI :     9078862
MGRS : 34TCM8456531157
JOG :     NK34-07

Changement de Vue
Carte Satellite

Les villes les plus proches :

Skataj    1.89 Km
Demaj    2.41 Km
Mali Shengjinit    2.43 Km
Balldreni i Ri    2.56 Km
Balldren    2.6 Km
Palokaj    2.63 Km
Sakes    2.78 Km
Margjonaj    2.8 Km
Marvukaj    3.21 Km
Gocaj    3.26 Km
Kakarriq    3.68 Km
Merqi    4.24 Km
Rraboshte    4.46 Km
Piraj    5.31 Km
Mali i Rencit    5.52 Km


Ville suivante : Sakes
  Plus de résultats du 13 Novembre 2016 :

1 - Kryemati, vater e qytezave te hershme dhe e rezistences ...

  ... e cila ndodhet mbi lartësinë e malit të Darsit (Splaj), në kuotën e 963 m mbi nivelin e detit, ... Integration de l'Albanie a l'Union Europeenne;
http://www.darsiani.com/krahina-e-matit/aqif-ymeri/kryemati-vater-e-qytezave-te-hershme-dhe-e-rezistences-shqiptare/

2 - Keneta e Kakarriqit , Carte plan et map de Keneta e ...
  Carte de Keneta e Kakarriqit , carte du monde de Albanie, toutes les cartes de ville Keneta e Kakarriqit et de Albanie du monde.
http://www.lacartemonde.com/world-AL-48-3185310-keneta-e-kakarriqit-fushe.html

3 - Albania Alphabetical Listing of Cities - hobohideout.com
  Albanie Albanien Albanija Albaniya Alcaus ... Domja E Malit Domjan Domjanec Domjan Fortuzaj Domjan Fortuzi Domje ... Rreza E Kanalit
http://www.hobohideout.com/sitemap-alphabet/albania.php

4 - 'PEGASI INTERNACIONAL ALBANIA' (KONGRESI I PARE ...

  pegasi, prill 2012. nr.80. pegasi kosova festoi me datËn 15 prill kongresi ndËrkombËtar muza poetikepegasi 2012 , ne nje dite simbolike , i vjetorin e vitrina 2012 ...
https://issuu.com/periklishuli/docs/gazeta_e_kongresit

5 - Hoteleri Turizem Albania: aprile 2013
  MENDONI sikur i njihni bukurit qe ofron Shqiperia, KENI DèGJUAR për te dhe vendet e saja përrallore. Shqipëria nuk kujtohet vetëm në zemër, ...
http://www.hoteleriturizemalbania.al/2013_04_01_archive.html

6 - 2010-Plani_Menaxhimit-PK_Butrint_ALB.pdf - scribd.com
  Lartësia ne ketë zone varion midis 0 dhe 845 m me kuotën me te larte majën e Malit te Miles. aktualisht u është shpërndare fermerëve ne përdorim.
https://www.scribd.com/doc/311796692/2010-Plani-Menaxhimit-PK-Butrint-ALB-pdf

7 - Het weer in Qarku i Lezhës - Het Nieuwsblad
  Het weerbericht voor Qarku i Lezhës: 14-daagse voorspelling, buienradar, uur-tot-uur voorspelling, Gemiddelde temperatuur en neerslag, UV-index
http://meteo1.nieuwsblad.be/wereld/Europa/Albanië/Qarku%20i%20Lezhës

8 - Gazeta 'PEGASI' KONGRESI I PARE. by Perikli Shuli - issuu
  ... Greqi Kumtim “Magjia e *Antologji e Malit të Zi *Antologji e Belgjikës përkthimit” *Antologji e ISH RJ të Maqedonisë ... Albanie, Kosovo, Macédoine ...
https://issuu.com/periklishuli/docs/urt

9 - Trashegimia kulturore shqiptare ... - Forum-Al.com™
  Ata mund të shkulnin edhe drurë të mëdhenj e gurë të malit. Kuçedra, ... (L.Rey, Albanie, Revue d'archéologie, Paris 1925-1939, në 6 vëllime).
http://www.forum-al.com/showthread.php?t=1657

10 - Trashegimia Kulturore Shqiptare - Klea.Love.Forum
  Ata mund të shkulnin edhe drurë të mëdhenj e gurë të malit. Kuçedra, ... (L.Rey, Albanie, Revue d'archéologie, Paris 1925-1939, në 6 vëllime).
http://ambra.forumattivo.com/t6332-trashegimia-kulturore-shqiptare