KesKeCes ? 


🌎 Peshqesh

Peshqesh se situe en Albanie   Peshqesh
Heure Locale à Peshqesh -->
Décalage Horaire : Gmt + 02 h 00
Time Zone : Europe/Tirane
En ce moment à l'Heure d'été
Coefficient de Marée :       110/111

07 h 47 m 06 s
Jeudi 27 Avril 2017


   Durée du Jour : 13h54
12 h 37
Zénit
+3 minutes de Soleil     Jour de Lune : 1
Lever: 6h38
Coucher: 20h47
Nouvelle Lune
0.9 %

05 h 10
Aurore

05 h 40
Lever

19 h 34
Coucher

20 h 04
Crépuscule


Province : Lezhe

Latitude :

41.8541670
41°51‘15"N

Longitude :19.9825000
19°58‘57"E
Altitude :      395 mètres - 1296 feet

UFI :      -107306
UNI :     -163884
MGRS : 34TDM1554034085
JOG :     NK34-07

Changement de Vue
Carte Satellite

Les villes les plus proches :

Blinisht    1.66 Km
Vau i Madh    2.12 Km
Kullaxhi    2.43 Km
Reps    3.83 Km
Troje    5 Km
Simon    5.03 Km
Vilez    5.04 Km


Ville suivante : Peshtan
  Et aussi le 19 Novembre 2016 :

1 - Mesozoic–Tertiary tectonic evolution of Albania in its ...

  Research carried out since the opening of Albania ... The suture zone was re-activated in Oligo-Miocene time as the Albanie ... (e.g. Simoni, Gzigi and Peshqesh ...
http://www.sciencedirect.com/science/article/pii/S0040195199002620

2 - 01112005
  ... , nese ne do te rrime duarkryq, duke pritur mrekulline si peshqesh nga ... Ce compromis est le fait que les Albanais d’Albanie et du ceux Kosovo ont ...
http://albania.dyndns.org/Presse/2005/01112005.htm

3 - 26102005
  ... nese ne do te rrime duarkryq, duke pritur mrekulline si peshqesh nga Zoti.' Sa per aletatet, nese e keni fjalen per ata nderkombetare, ...
http://albania.dyndns.org/Presse/2005/26102005.htm

4 - SHBA-Shqipëri pranë marrëveshjes për armët siriane ...

  Amerika zgjodhi vetem Albanie. Balzac - 7 Nëntor 2013 ... dhe i qan hallin. I ben hoxha nje nuske dhe ky i jep nje peshqesh. Var nusken tek gardhi, ...
http://arkivi.peshkupauje.com/2013/11/shba-shqiperi-prane-marreveshjes-per-armet-siriane

5 - Het weer in Qarku i Lezhës - Het Nieuwsblad
  Het weerbericht voor Qarku i Lezhës: 14-daagse voorspelling, buienradar, uur-tot-uur voorspelling, Gemiddelde temperatuur en neerslag, UV-index
http://meteo1.nieuwsblad.be/wereld/Europa/Albanië/Qarku%20i%20Lezhës

6 - Lista e 813 personave në kërkim nga Interpoli - Faqja 2
  Lista e re e 813 personave në kërkim nga Interpoli Interpol Tirana ka publikuar në datën 13 mars të këtij viti listën e re të personave të shpallur në ...
http://www.forumishqiptar.com/threads/63967-Lista-e-813-personave-n%C3%AB-k%C3%ABrkim-nga-Interpoli/page2

7 - ENVER HOXHA - ciml.250x.com
  - Albanie, Albanie... ... Kur kthehesha nga Shqipëria i sillja nga një peshqesh të vogël artizanati. Ajo kënaqej. Plaka nuk kishte asnjeri të saj.
http://ciml.250x.com/archive/hoxha/albanian/eh_vite_2.html

8 - PS, përjashtohet Tom Doshi: Meta ka paguar për vrasjen ...
  po si tullumbac o kapedan i partise? mos do thush qe dhe ket e kishin peshqesh prej sales? apo do vesh ... Mire mire po votat Tomat e Fufat i mbledhin neper Albanie.
http://www.peshkupauje.com/2015/03/ps-perjashtohet-tom-doshi-meta-ka-paguar-per

9 - 1972: “Poemë për gratë Shqiptare” | Peshku pa ujë
  1972: “Poemë për gratë Shqiptare” 21 Tetor 2015 - 21:40. Burimi Respublica
http://www.peshkupauje.com/2015/10/album/1972-poeme-per-grate-shqiptare

10 - Janar 2016 – Shqiperia Ime
  10 postime të botuar nga kujtimcekani gjatë January 2016
https://gazetashqiperiajone.wordpress.com/2016/01/