KesKeCes ? 


🌎 Kulme

Kulme se situe en Albanie   Kulme
Heure Locale à Kulme -->
Décalage Horaire : Gmt + 02 h 00
Time Zone : Europe/Tirane
En ce moment à l'Heure d'été
Coefficient de Marée :       110/111

07 h 54 m 37 s
Jeudi 27 Avril 2017


   Durée du Jour : 13h53
12 h 38
Zénit
+3 minutes de Soleil     Jour de Lune : 1
Lever: 6h39
Coucher: 20h47
Nouvelle Lune
0.9 %

05 h 11
Aurore

05 h 41
Lever

19 h 34
Coucher

20 h 04
Crépuscule


Province : Lezhe

Latitude :

41.7713890
41°46‘17"N

Longitude :19.8155560
19°48‘56"E
Altitude :      254 mètres - 834 feet

UFI :      9090272
UNI :     9100998
MGRS : 34TDM0155625072
JOG :     NK34-07

Changement de Vue
Carte Satellite

Les villes les plus proches :

Vau i Shkjezes    1.78 Km
Rrethi i Eperm    2.17 Km
Rubik    2.47 Km
Munaz    2.89 Km
Fierze    4.41 Km
Rreja e Zeze    4.92 Km
Rreshen    4.99 Km
Nogaj    5.97 Km


Ville suivante : Katundi i Siperm
  Et aussi le 14 Novembre 2016 :

1 - Rubik, Albania - Wikipedia

  Rubik is a town and a former municipality located in the central-north of Albania along national roadway SH30 which links Tirana/Lezhë County with Rrëshen/Kukës ...
https://en.wikipedia.org/wiki/Rubik,_Albania

2 - Kumbull : Visas, sécurité, santé, transports et ...
  Kulme. Kumbull. Kurbnesh. Toggle navigation Kumbull. Découvrir ; Météo & stats ; Adresses 0; Événements ; Communauté ; Photos ; Forum et questions ; Kumbull ...
https://www.opwigo.com/fr/destination-city-782645_albanie_lezhe_kumbull.html

3 - Keneta e Kakarriqit , Carte plan et map de Keneta e ...
  Carte de Keneta e Kakarriqit , carte du monde de Albanie, toutes les cartes de ville Keneta e Kakarriqit et de Albanie du monde.
http://www.lacartemonde.com/world-AL-48-3185310-keneta-e-kakarriqit-fushe.html

4 - Qyteza e kalaja e Stelushit - Dars (Klos), Mat - Albania

  Albanie : le naufrage de la societe par la classe politique; Kol dhe Ndre Mjeda ne gjurmet e matjanit Pjeter Budi; Shqiperia e vitit 1988; L'Albanie, plus que des ...
http://www.darsiani.com/krahina-e-matit/mehill-elezi/qyteza-e-kalaja-e-stelushit/

5 - Përjetësisht të Panjohur: 6 ... - albanie-albanais.com
  ... gjatë të cilës indoktrinimi ideologjik dhe histeria politike njohën kulme të paarritshme. Shypja mizore dhe e verbër, ... Albanie, gjendet në pjesën ...
http://www.albanie-albanais.com/2008/01/shqipria-gjithmon-prball-vetvehtes_18.html

6 - Météo gratuite Rubik - Prévisions à 7 jours pour Rubik ...
  Prévisions météo détaillées à 7 jours et conditions actuelles pour la ville de Rubik . Retrouvez également les prévisions pour la région Lezhë, et les ...
http://www.previmeteo.com/al/3184238-meteo-rubik.html

7 - Mitologjia ndër shqiptarë - Tirta, Mark, 2004 - Scribd
  ... 'Mitologjia e shqiptarëve' - botuar në 'Fjalori i mitologjisë' (Shtutgart, 1970). F. Degrand 'Souvenirs de la Haute Albanie ou Gegarie', Paris, 1901.
https://www.scribd.com/doc/27677912/Mitologjia-nder-shqiptare-Tirta-Mark-2004

8 - Mitologjia shqiptare - Documents
  ... Mitologjia e shqiptarëve' - botuar në 'Fjalori i mitologjisë' (Shtutgart, 1970). F. Degrand 'Souvenirs de la Haute Albanie ou Gegarie', Paris, 1901.
http://documents.tips/documents/mitologjia-shqiptare.html

9 - Histori dhe Mite | All_Albanians
  ... 2002 ; si edhe : Alain DUCELLIER, – La Façade maritime de l’Albanie au ... gjatë të cilës indoktrinimi ideologjik dhe histeria politike njohën kulme të ...
https://allalbanians.wordpress.com/category/histori-dhe-mite/

10 - Faik Konica - uppz.forumotion.net
  ... (' Trois faux princes d'Albanie ') ... të drejtpeshuar pamjen e tij duke i përgjithësuar këto kulme edhe me rrethanat kohore e të shikojmë efektivisht ...
http://uppz.forumotion.net/t116-faik-konica