KesKeCes ? 


🌎 Katundi i Vjeter

Katundi i Vjeter est situé en Albanie   Katundi i Vjeter
Heure Locale à Katundi i Vjeter -->
Décalage Horaire : Gmt + 02 h 00
Time Zone : Europe/Tirane
Heure d'été activée
Coefficient de Marée :       102/106

10 h 51 m 00 s
Mardi 28 Mars 2017


   Durée du Jour : 12h33
12 h 45
Zénit
+3 minutes de Soleil     Jour de Lune : 1
Lever: 6h53
Coucher: 19h32
Nouvelle Lune
0.2 %

06 h 01
Aurore

06 h 29
Lever

19 h 02
Coucher

19 h 29
Crépuscule


Province : Lezhe

Latitude :

41.6725000
41°40‘20"N

Longitude :19.8072220
19°48‘25"E
Altitude :      522 mètres - 1713 feet

UFI :      -105626
UNI :     -158323
MGRS : 34TDM0071114103
JOG :     NK34-07

Changement de Vue
Carte Satellite

Les villes les plus proches :

Skuraj    2 Km
Ferr Shkopet    3.35 Km
Shkopet    4.02 Km
Gallate    4.03 Km
Mali i Bardhe    4.41 Km
Ferr Skuraj    4.44 Km
Madhesh    4.62 Km
Lurth    5.89 Km


Ville suivante : Katundi i Vogel
  Et aussi le 20 Novembre 2016 :

1 - ° Guide: Katundi i Ri in Albania (Lezhë) | Tripmondo

  Explore Katundi i Ri in the region of Lezhë in Albania - Destination guide for your next visit to Europe. Photos, Events, Webcams and more. Lat/Lng: 41.59944, 19.71417
http://www.tripmondo.com/albania/lezhe/katundi-i-ri/

2 - Korçë - Wikipedia
  François Pouqueville, Voyage en Morée, à Constantinople, an Albanie, et dans plusieurs autres parties de l'Empire othoman, pendant les années 1798, ...
https://en.wikipedia.org/wiki/Kor%C3%A7%C3%AB

3 - Keneta e Kakarriqit , Carte plan et map de Keneta e ...
  Carte de Keneta e Kakarriqit , carte du monde de Albanie, toutes les cartes de ville Keneta e Kakarriqit et de Albanie du monde.
http://www.lacartemonde.com/world-AL-48-3185310-keneta-e-kakarriqit-fushe.html

4 - Lac Google Satellite Map - maplandia.com

  Complete list of google satellite map locations in Lac, Albania. register login. ... Katundi i Vjeter; Koder Thumane; Lac; Lestere; Livadhet; Mali i Bardhe; Mal-Milot ...
http://www.maplandia.com/albania/lac/

5 - 1:a i Rubik - Appartements à louer à Rubik
  Logement entier pour 34€. Sovrum möblerat, fint toa med dusch som funkar som den ska. En liten koridor. Vatten och el. 1 timme med bil från Tirana's Airport, 3 ...
https://www.airbnb.fr/rooms/7545833

6 - Estela Brahimllari | Facebook
  Estela Brahimllari is on Facebook. ... Yoga Zone - Tirana, Mulliri Vjeter - Coffee Shop, Coffee Company, Piro Katundi Photography, Kinema Millennium, ...
https://www.facebook.com/estela.brahimllari

7 - Ardjan Beqaraj | Facebook
  Ardjan Beqaraj is on Facebook. Join Facebook to connect with Ardjan Beqaraj and others you may know. Facebook gives people the power to share and makes...
https://www.facebook.com/ardjan.beqaraj

8 - Kryemati, vater e qytezave te hershme dhe e rezistences ...
  Fshati Ketë, sot është përballë kësaj qyteze, por gojëdhëna shprehet sikur Keta ka qenë katundi më i madh me 600 shtëpi. ... L'Albanie, plus que des filles ...
http://www.darsiani.com/krahina-e-matit/aqif-ymeri/kryemati-vater-e-qytezave-te-hershme-dhe-e-rezistences-shqiptare/

9 - Butrinti para 80 vjetesh ne shenimet e Sotir Koleas
  Katundi më i afërt ... Në periudhën 1912-1920 përfshihet në politikën diplomatike shqiptare dhe si publicist në gazetat e shumta si 'L‘Albanie', të ...
https://www.shqiperia.com/Butrinti-para-80-vjetesh-ne-shenimet-e-Sotir-Koleas.4363/

10 - Albeu.com - Cubat e Dukagjinit: Si vodhën thesaret e ...
  ... katundi për katundin ... por rrekin me zdritë të vërteten shkencore e pra të pamohueshme që edhe na si komb i vjeter me historí të ... “L′ALBANIE ET L ...
http://www.albeu.com/dossier/cubat-e-dukagjinit-si-vodhen-thesaret-e-skenderbeut/161596/