KesKeCes ? 


🌎 Katundi i Siperm

Katundi i Siperm est situé en Albanie   Katundi i Siperm
Heure Locale à Katundi i Siperm -->
Fuseau Horaire : Gmt + 02 h 00
Time Zone : Europe/Tirane
Heure d'été activée
Coefficient de Marée :       78/86

07 h 32 m 12 s
Lundi 24 Avril 2017


   Durée du Jour : 13h47
12 h 37
Zénit
+4 minutes de Soleil     Jour de Lune : 28
Lever: 4h47
Coucher: 17h07
Dernier Croissant
0.1 %

05 h 14
Aurore

05 h 44
Lever

19 h 31
Coucher

20 h 00
Crépuscule


Province : Lezhe

Latitude :

41.9263890
41°55‘35"N

Longitude :20.0572220
20°3‘25"E
Altitude :      851 mètres - 2792 pieds

UFI :      9090273
UNI :     9101001
MGRS : 34TDM2183142033
JOG :     NK34-08

Changement de Vue
Carte Satellite

Les villes les plus proches :

Gurth Spac    1.33 Km
Mesul    2.7 Km
Spac    3.26 Km
Mushte    3.38 Km
Gjegjan    4.02 Km
Solloman    4.69 Km
Gojani i Vogel    5.47 Km
Vigje    5.6 Km
Kalivare    5.81 Km


Ville suivante : Planete
  D'autres en parlent aussi le 17 Novembre 2016 :

1 - Villages of Albania - Wikipedia

  Villages of Albania. Administrative Divisions of Albania; Qark Bashki (Municipality) Njësi Fshat (Village; There are approximately a total of 2,972 villages in ...
https://en.wikipedia.org/wiki/Villages_of_Albania

2 - Het weer in Qarku i Lezhës - Het Nieuwsblad
  Katundi i Siperm. Katundi i Vjeter. Katundi i Vjeter. Klos. Koder Thumane. Kodermarlekaj. KoderMulliri. Koder-Rreshen. Koder-Spac. Kodhel. Kolc. Konaj. Koterr. Krajn ...
http://meteo1.nieuwsblad.be/wereld/Europa/Albanië/Qarku%20i%20Lezhës

3 - 01092008confroyaume - Albanie royale
  L’Institut de l’Histoire d'Albanie. et le Musée National d'Histoire. sur le thème : 'La monarchie albanaise 1928-1939' Tirana - Hotel Sheraton (Salle Illyria) ...
http://albania.dyndns.org/Presse/2008/01092008confroyaume.htm

4 - About: Tirana - dbpedia.org

  Tirana (Tiranë en albanais) (phonétiquement : [tiˈɾanə]) est la capitale et la plus peuplée des villes de l'Albanie.En 2005, ... Katundi_i_Ri; dbr:Qinam;
http://dbpedia.org/page/Tirana

5 - About: Tirana County - DBpedia
  La préfecture de Tirana (en albanais : Qarku i Tiranës) est une préfecture d'Albanie. ... Tirana County (en) dbp:nativeName (Qarku Tiranë) (en) dbp:populationTotal:
http://dbpedia.org/page/Tirana_County

6 - Takimi per turizmin | Peshku pa ujë
  - Kur te takohemi perseri ne Albanie, ... qe jane shfaqe pas '90 qe as per propopganduesa katundi nuk ... pergjigje tek komenti jot i siperm, ...
http://arkivi.peshkupauje.com/2016/09/takimi-per-turizmin

7 - Dardani apo Kosovë - Faqja 6 - forumishqiptar.com
  Një dëshmi tjetër e emrit të këtij katundi rrjedh ... e Kosovës u zhvillua në „es patrice d’Albanie ... sllave? Studimi i siperm eshte nje ...
http://www.forumishqiptar.com/threads/60273-Dardani-apo-Kosov%C3%AB/page6

8 - z.Neziri 2008 by Perikli Shuli - issuu
  Përkthyeses në shqip të veprës Histoire et description de la Haute Albanie ... Ai ishte nga katundi Merovë, Qarku i Toplicës, Sanxhaku i Nishit, ...
https://issuu.com/periklishuli/docs/z.neziri__sf_ii_2008

9 - informacion: SHPËRNDARJA GJEOGRAFIKE E BEKTASHIVE
  Kjo teqe asht treçerek ore në jugë të Korçës dhe pesë minuta nga katundi qi ka po at emën ... 23 Shif librin e shkrimtarit të përmendun Haute Albanie ...
http://arturo-informacion.blogspot.com/2007/03/shprndarja-gjeografike-e-bektashive.html

10 - Frasheri Ne Historine e Shqiperise 2 - es.scribd.com
  0. Frashëri dhe frashërllinj ALFRED FRASHËRI, NEKI FRASHËRI FRASHËRI NË HISTORINË E SHQIPËRISË (Botimi i dytë) Tiranë, 2014 1 Teksti:Prof. Dr. Alfred ...
https://es.scribd.com/doc/282385738/Frasheri-Ne-Historine-e-Shqiperise-2