KesKeCes ? 


🌎 Kallmeti i Madh

Kallmeti i Madh est situé en Albanie   Kallmeti i Madh
Heure Locale à Kallmeti i Madh -->
Fuseau Horaire : Gmt + 02 h 00
Time Zone : Europe/Tirane
Heure d'été activée
Coefficient de Marée :       102/106

03 h 01 m 18 s
Mardi 28 Mars 2017


   Durée du Jour : 12h33
12 h 46
Zénit
+3 minutes de Soleil     Jour de Lune : 1
Lever: 6h53
Coucher: 19h32
Nouvelle Lune
0.2 %

06 h 01
Aurore

06 h 29
Lever

19 h 02
Coucher

19 h 30
Crépuscule


Province : Lezhe

Latitude :

41.8488890
41°50‘56"N

Longitude :19.6869440
19°41‘12"E
Altitude :      64 mètres - 210 pieds

UFI :      -105490
UNI :     -157863
MGRS : 34TCM9099833832
JOG :     NK34-07

Changement de Vue
Carte Satellite

Les villes les plus proches :

Kallmeti i Vogel    1.38 Km
Rraboshte    2.6 Km
Troshan    3.35 Km
Piraj    3.63 Km
Gocaj    4.14 Km
Vele Vend    4.38 Km
Merqi    5.06 Km
Balldreni i Ri    5.09 Km
Balldren    6.16 Km


Ville suivante : Kallmeti i Vogel
  D'autres en parlent aussi le 25 Novembre 2016 :

1 - Only in Kallmeti i Madh from Albania - YouTube

  Only in Kallmeti i Madh from Albania K Pastor. Subscribe Subscribed Unsubscribe 1 1. ... Lezhë, Kallmeti digjet për ujë të pijshëm - Duration: 1:12.
http://www.youtube.com/watch?v=5CPx1P-BWWU

2 - Quartier Gay à Rrethi i Lezhës - Guide Lieux Gay dans Lezhë
  Envisager de vérifier ce guide Sites Gay si vous prévoyez un voyage à Kallmeti i Madh (Rrethi i Lezhës). La plupart des meilleurs Lieux Gay zone ont leur Sites ...
http://www.menkarta.fr/quartier-gay-albanie/rrethi-i-lezhes-i2/

3 - Lezha Online: Shiko Lajme Filma Video Muzik Ndeshje Shqip
  Aleksandri i Madh eshte Ilir (Video) Kostandin Ropi ne filmin Partizani vogel Velo; Njoftime Falas. Lezha Albania // Jan 12th, 2014 Kalendari i Festave Zyrtare 2014.
http://www.lezha.eu/

4 - Statistiques Wikipédia - Tables - albanais

  Most metrics have been collected from a partial dump (aka stub dump), which contains all revisions of every article, meta data, but no page content.
https://stats.wikimedia.org/FR/TablesWikipediaSQ.htm

5 - Wikipedia-Statistik - Tables - Albanisch
  May 2016: The major overhaul of Wikistats reports has entered a new phase. First phase focused on migrating the traffic analysis reports to our new infrastructure.
http://en.wikipedia.org/wikistats/DE/TablesWikipediaSQ.htm

6 - Lista e 813 personave në kërkim nga Interpoli - Faqja 2
  XHAVIT ISLAM KALLMETI 04.11.1950 AL NIKEL (KRUJË) ARREST ME BURG ... por numrin më të madh e zënë personat që kanë një vendim të formës së prerë nga ...
http://www.forumishqiptar.com/threads/63967-Lista-e-813-personave-n%C3%AB-k%C3%ABrkim-nga-Interpoli/page2

7 - 05042006
  Numri 11 i deputeteve qe ka kjo parti ne Kuvend eshte nje numer jashtezakonisht i madh ... Sot jam kthyer nga Kallmeti. ... «2006 sera une année où l'Albanie ...
http://albania.dyndns.org/Presse/2006/05042006.htm

8 - JK # 45 by Jeta Katolike - issuu
  Jeta Katolike (03/2007) | Issuu is a digital publishing platform that makes it simple to publish magazines, catalogs, newspapers, books, and more online. Easily share ...
https://issuu.com/albchurch/docs/jetakatolike_45

9 - Lutfi Alia | Dixit 1 by Alia - issuu
  Une pata fatin e madh ta takoj shume ... Beratinus et les manuscrits grecs en Albanie“, ... folklorist dhe etnograf albanez nga Kallmeti i ...
https://issuu.com/alia47/docs/dixit_1

10 - Vasil Qesari, Post-scriptum Për Diktaturën
  të Keqen në thelb, në ligësinë, egërsinë, dinakërinë dhe mashtrimin e saj të madh. Më pas, ... Gabriel JANDOT ' L' Albanie d' Enver Hoxha ' ...
https://es.scribd.com/doc/284419697/Vasil-Qesari-Post-scriptum-Per-Diktaturen