KesKeCes ? 


🌎 Gryke Orosh

Gryke Orosh est une ville d'Albanie   Gryke Orosh
Heure Locale à Gryke Orosh -->
Fuseau Horaire : Gmt + 02 h 00
Time Zone : Europe/Tirane
Actuellement à l'Heure d'été
Coefficient de Marée :       102/106

08 h 41 m 23 s
Mardi 28 Mars 2017


   Durée du Jour : 12h33
12 h 44
Zénit
+3 minutes de Soleil     Jour de Lune : 1
Lever: 6h52
Coucher: 19h31
Nouvelle Lune
0.2 %

06 h 00
Aurore

06 h 28
Lever

19 h 01
Coucher

19 h 28
Crépuscule


Province : Lezhe

Latitude :

41.8575000
41°51‘27"N

Longitude :20.0838890
20°5‘2"E
Altitude :      635 mètres - 2084 pieds

UFI :      -105166
UNI :     -156768
MGRS : 34TDM2396034360
JOG :     NK34-08

Changement de Vue
Carte Satellite

Les villes les plus proches :

Bulshar    1.98 Km
Mashterkor    2.07 Km
Orosh    2.69 Km
Nenshenjt    2.77 Km
Planete    3.08 Km
Ndershene    3.13 Km
Shtrungaj    3.56 Km
Koder Spac    3.64 Km
Reps    4.9 Km
Spac    5.53 Km
Troje    5.72 Km


Ville suivante : Grykesh
  D'autres en parlent aussi le 04 Novembre 2016 :

1 - Météo pour Guri i bardhe - Prévision AccuWeather pour ...

  Météo pour Guri i bardhe, Albanie. Help people affected by Hurricane Matthew. Donate Now. MES LIEUX RÉCENTS °C; Guri i bardhe, Albanie 20 ...
http://www.accuweather.com/fr/al/guri-i-bardhe/2276937/weather-forecast/2276937

2 - Rubik, Albania - Wikipedia
  Rubik is a town and a former municipality located in the central-north of Albania along national roadway SH30 which links Tirana/Lezhë County with Rrëshen/Kukës ...
https://en.wikipedia.org/wiki/Rubik,_Albania

3 - Moti në Shqipëri
  Grykë-Orosh; Vlor ë; Shushicë)) Tirana ...
http://www.moti2.al/

4 - Het weer in Qarku i Lezhës - Het Nieuwsblad

  Gryke-Orosh. Gurez. Gurre. Gurth-Spac. Hebe. Ishull. Ishull-Lezhe. Ishull-Shengjin. Jezull. Kacinar. Kacinar. Kakarriq. Kalivac. Kallmeti i Madh. Kallmeti i Vogel ...
http://meteo1.nieuwsblad.be/wereld/Europa/Albanië/Qarku%20i%20Lezhës

5 - KohaJone.com – Fotot e rralla: Mirdita më 1916 dhe rrëfimi ...
  Të nesërmen arrita në Orosh, ... në Souvenirs de la Haute-Albanie ... e Mallës dhe ngjitet prapë majtas përmes një gryke të pyllëzuar për në ...
http://www.kohajone.com/2016/07/04/fotot-e-rralla-mirdita-me-1916-n-dhe-rrefimi-i-udhetimit-ne-veri/

6 - KohaJone.com – Foto nga Mirdita më 1916 dhe rrëfimi i ...
  Të nesërmen arrita në Orosh, ... në Souvenirs de la Haute-Albanie ... e Mallës dhe ngjitet prapë majtas përmes një gryke të pyllëzuar për në ...
http://www.kohajone.com/2016/07/05/foto-nga-mirdita-me-1916-dhe-rrefimi-i-udhetimit-ne-veri/

7 - Orosh – Wikipedia
  Orosh (albanisch auch Oroshi) ist ein Dorf in Albanien in der Gemeinde Mirdita. Orosh liegt im gebirgigen Nordalbanien im Tal des Fan i Vogël. Bis zum Sommer 2015 ...
https://de.wikipedia.org/wiki/Orosh

8 - 01092008confroyaume - Albanie royale
  L’Institut de l’Histoire d'Albanie. et le Musée National d'Histoire. sur le thème : 'La monarchie albanaise 1928-1939' Tirana - Hotel Sheraton (Salle Illyria) ...
http://albania.dyndns.org/Presse/2008/01092008confroyaume.htm

9 - Veprimtaria Antikombetare e Esat Pashe Toptanit 1912-1920
  Ta zëmë: “në Orosh të Mirditës krejt pavarur qeveriste Prenk Bib Doda; në Fier e Myzeqe sundonte „qeveria“ e Aziz Pashë Vrionit; ...
https://www.scribd.com/document/14645756/Veprimtaria-Antikombetare-e-Esat-Pashe-Toptanit-1912-1920

10 - Grekët torturojnë Shqiptarët ... - Albanie royale
  Tiranë, më 15 shkurt 2008. Informacion për mediat. Sot paradite, Kryetari i PLL Ekrem Spahiu dhe Kryesia e kësaj Partie, improvizuan para Selisë së tyre në ...
http://albania.dyndns.org/Presse/2008/14022008.htm