KesKeCes ? 


🌎 Gryka e Lumit

Gryka e Lumit est une ville d'Albanie   Gryka e Lumit
Heure Locale à Gryka e Lumit -->
Décalage Horaire : Gmt + 02 h 00
Time Zone : Europe/Tirane
Actuellement à l'Heure d'été
Coefficient de Marée :       96/90

21 h 33 m 59 s
Dimanche 30 Avril 2017


   Durée du Jour : 14h00
12 h 38
Zénit
+2 minutes de Soleil     Jour de Lune : 4
Lever: 9h10
Coucher: 0h07
Premier Croissant
17.9 %

05 h 08
Aurore

05 h 38
Lever

19 h 38
Coucher

20 h 09
Crépuscule


Province : Lezhe

Latitude :

41.6883330
41°41‘17"N

Longitude :19.6136110
19°36‘48"E
Altitude :      1 mètres - 4 feet

UFI :      -105163
UNI :     -156743
MGRS : 34TCM8462316102
JOG :     NK34-07

Changement de Vue
Carte Satellite

Les villes les plus proches :

Tale    680 m
Alk    2.12 Km
Gurez    3.01 Km
Shenkoll    3.31 Km
Rile    3.85 Km
Koder Mulliri    5.01 Km


Ville suivante : Gryke Manati
  Plus de résultats du 29 Novembre 2016 :

1 - Keshtjella Margarita, Gryka e Lumit, Albanie - booking.com

  Doté d'une piscine extérieure et offrant une vue sur les montagnes, le Keshtjella Margarita est situé à Gryka e Lumit dans la région de Lezhë, à 44 km de...
http://www.booking.com/hotel/al/keshtjella-margarita.fr.html

2 - Ubytování Albánie. Dovolená Albánie. Hotely, hostely ...
  Ubytování Albánie levně. Hotely v Albánie. Bazén, saunu, fitness, wifi, internet? Ušetříte až 75%. Levné i luxusní ubytování. Dovolená v Albánie
http://www.travelport.cz/cs/Destinace/al/Albanie

3 - Shënkoll / Shenkoll, Lezhë, Albania, Europe
  Gryka e Lumit (4km) ... Gryka e Patogut (10km) plain(s); an extensive area of comparatively level to gently undulating land, lacking surface irregularities, and ...
http://travelingluck.com/Europe/Albania/Lezh%C3%AB/_3184129_Sh%C3%ABnkoll.html

4 - Hôtels Kodër-Thumanë- ViaMichelin: Trouvez un hébergement ...

  Hôtels à Kodër-Thumanë. Recherche et réservation d'un hôtel à Kodër-Thumanë avec ViaMichelin: hôtels de charme, design, luxe, de 1 à 5 étoiles.
https://www.viamichelin.fr/web/Hotels/Hotels-Koder_Thumane-_-Durres-Albanie?strLocid=31NTExYmcyMTBjTkRFdU5UUTRORGs9Y01Ua3VOamMzTVRVPQ==

5 - Bataille du Kosovo 1389 - histoiredesserbes.blogspot.com
  ... au sud par l'Albanie ... ng gryka e kaqanikut ose nga ... ku ne vitin 1365 ushtria otomane kishte thyer krishteret afer Nishit por me 1371 afer lumit Marica në ...
http://histoiredesserbes.blogspot.com/

6 - Pazari i Ures - Dars (Klos), Mat - Albania - darsiani.com
  Aqif Ymeri, Klos Pazari i Urës ka qenë pika më nevralgjike që ndërlidhte rrugët e komunikimit jo vetëm me gjithë Matin, por edhe me Tiranën, Durrësin ...
http://www.darsiani.com/krahina-e-matit/aqif-ymeri/pazari-i-ures/

7 - Gjeografia e Shqipërisë - Wikipedia
  Në grykëderdhjen e lumit të Kalamasit) ... buron nga mali i Kaptinës dhe përshkon një lugine me zgjerime dhe gryka të ngushta, ku janë ndërtuar digat e dy ...
https://sq.wikipedia.org/wiki/Gjeografia_e_Shqip%C3%ABris%C3%AB

8 - Fjala e Lirë | Shkoder.net...
  Kujtimet e mia sot fluturojn ne epersit e qiellit, kalojne oqeane e male me zatet pak sa nato gryka e shpate te vendit tem, qe ashte Mirdita kreshnike, atdheu i ...
http://www.shkoder.net/fjala/2003/noroshi.htm

9 - Beteja e Fushë-Kosovës në vitin 1389 në Drenicë
  E Premte, Prill 24, 2009 Beteja e Kosoves 1389 në Drenicë ? La plaine de Kossova (en hongrois Rigomazeu,qe do thote Rigo= fusha dhe mazeo= mellinja, en allemand ...
http://www.forumishqiptar.com/threads/108863-Beteja-e-Fush%C3%AB-Kosov%C3%ABs-n%C3%AB-vitin-1389-n%C3%AB-Drenic%C3%AB

10 - Hajrudin S. Muja: Ulqini dhe Tivari në përshkrimet ...
  Gryka e këti lumi është ndërmjet ... “Otomanët për ta shtrimë sundimin edhe në bregun e djathtë të lumit ... A. Cerfbeer: “Memories Sur La Grece Albanie ...
http://ul-info.com/hajrudin-s-muja-ulqini-dhe-tivari-ne-pershkrimet-dokumentare/