KesKeCes ? 


🌎 Rreze Mali

Rreze Mali est situé en Albanie   Rreze Mali
Heure Locale à Rreze Mali -->
Décalage Horaire : Gmt + 02 h 00
Time Zone : Europe/Tirane
Heure d'été activée
Coefficient de Marée :       63/71

22 h 29 m 38 s
Dimanche 23 Avril 2017


   Durée du Jour : 13h45
12 h 37
Zénit
+2 minutes de Soleil     Jour de Lune : 27
Lever: 4h13
Coucher: 15h56
Dernier Croissant
2.2 %

05 h 15
Aurore

05 h 45
Lever

19 h 30
Coucher

20 h 00
Crépuscule


Province : Kukes

Latitude :

42.3463890
42°20‘47"N

Longitude :20.1261110
20°7‘33"E
Altitude :      361 mètres - 1185 feet

UFI :      9040186
UNI :     9040186
MGRS : 34TDM2802088606
JOG :     NK34-05

Changement de Vue
Carte Satellite

Les villes les plus proches :

Llugaj    1.54 Km
Jah Salih    2.17 Km
Paqe    3.72 Km
Dojan    3.93 Km
Babine    3.99 Km
Bajram Curri    4.52 Km
Bllate    4.57 Km
Bujan    4.65 Km
Margegaj    4.71 Km
Mejdan    4.82 Km
Shoshan    4.98 Km
Kocanaj    5.13 Km
Vicidol    6.08 Km


Ville suivante : Celcan
  Plus de résultats du 30 Novembre 2016 :

1 - 25-daags weerwerwachting in Rreze mali - De voorspelling ...

  Rreze mali Daily Weather. Volg ons op; Aanmelden. Albani ...
http://www.accuweather.com/nl/al/rreze-mali/1873151/daily-weather-forecast/1873151

2 - Het weer dit weekend in Rreze mali - De voorspelling van ...
  Het weer dit weekend in Rreze mali, Albanië
http://www.accuweather.com/nl/al/rreze-mali/1873151/weekend-weather/1873151

3 - Albanian language - Wikipedia
  Albanian (shqip or gjuha shqipe [ˈɟuha ˈʃcipɛ], meaning Albanian language) is an Indo-European language spoken by over five million people, primarily in Albania ...
https://en.wikipedia.org/wiki/Albanian_language

4 - Syri i Kalter - Blue Eye - Delvine - Albania (HD) - YouTube

  Syri i Kaltër (il nome è in albanese e in italiano significa (L'occhio blu) è una sorgente carsica situata sulle pendici occidentali del monte Mali i ...
http://www.youtube.com/watch?v=bc3ASyMK3dc

5 - Vargje dedikuar Matit - Dars (Klos), Mat - Albania
  Mali i Dejës me lartësi e prek qiellin, askush para tij nuk puthet me ... duke i kërkuar diellit rreze të ngrohta, ... Integration de l'Albanie a l'Union Europeenne;
http://www.darsiani.com/krahina-e-matit/xhavit-gasa/vargje-dedikuar-matit/

6 - Rendez-vous | Timbres magazine – Mensuel de la presse ...
  Albanie; Allemagne; Autriche; ... SUR C O RREZE 7 décembre. Bourse ... Volontaire Française Madagascar Malacca Malaisie Mali Manifestations marcophilie Marcophilie ...
http://www.timbresmag.com/2014/11/28/rendez-vous/

7 - Shkodra - Wikipedia
  Në një rreze prej 45 km mund të arrihen ranishtet në Adriatik, ... (2694m), Papluka, Mali i Vilës, Radohima (2570m), Mali i Shënikut (2550m) si dhe Biga e ...
https://sq.wikipedia.org/wiki/Shkodra

8 - Hoteleri Turizem Albania: Fusha e Korabit, bjeshket e ...
  Fusha e Korabit, bjeshket e Carakolit, fshati ceren, fshati Caj, Kalaja e Dodes, Mali Korabit-Albania, video promo Pubblicato in data 03/ago/2012 da mali korabit
http://www.hoteleriturizemalbania.al/2012/08/fusha-e-korabit-albania-video-promo.html

9 - Read eBooks online | World Heritage Encyclopedia ...
  ... /dj/, /kj/ palatalized to Albanian /s/, /z/, /c/: vitius > 'ves', ratio > 'arsye', radius > 'rreze', ... një mali i/e/të/së ... toponomastique de l'Albanie. LP ...
http://www.worldheritage.org/articles/Albanian_(language)

10 - Kruja, toka e historisë | Peshku pa ujë
  ... kur merr me mend se fundja do ikësh në një qytet shumë pranë Tiranës dhe që ndodhet diku në një rrëzë mali.
http://arkivi.peshkupauje.com/2016/04/kruja-toka-e-historise