KesKeCes ? 


🌎 Liqeni i Kuq

Liqeni i Kuq est une ville d'Albanie   Liqeni i Kuq
Heure Locale à Liqeni i Kuq -->
Décalage Horaire : Gmt + 02 h 00
Time Zone : Europe/Tirane
Actuellement à l'Heure d'été
Coefficient de Marée :       109/110

13 h 15 m 58 s
Mercredi 29 Mars 2017


   Durée du Jour : 12h36
12 h 43
Zénit
+3 minutes de Soleil     Jour de Lune : 2
Lever: 7h26
Coucher: 20h43
Nouvelle Lune
2.4 %

05 h 57
Aurore

06 h 25
Lever

19 h 01
Coucher

19 h 29
Crépuscule


Province : Kukes

Latitude :

42.1830560
42°10‘59"N

Longitude :20.2911110
20°17‘27"E
Altitude :      444 mètres - 1457 feet

UFI :      -106336
UNI :     -160608
MGRS : 34TDM4146070344
JOG :     NK34-05

Changement de Vue
Carte Satellite

Les villes les plus proches :

Kabashit    2.77 Km
Brenoge    3.29 Km
Helshan    3.65 Km
Spas    4.23 Km
Kostur    4.47 Km
Goxhaj    4.63 Km
Zahrisht    4.96 Km
Calaj    5.09 Km
Fajze    5.24 Km


Ville suivante : Liqenas
  Plus de résultats du 29 Septembre 2016 :

1 - mineral and metals - AEA-Albania Energy Association

  ... Liqeni i Sopeve-Theker-Ternove and Thekna in ... etc), Pogradec (Guri Kuq, Çervenaka, etc), Librazhd (Prrenjas ... AEA-Albania Energy Association. AEA Events.
http://aea-al.org/mineral-resources-and-mining-activity-in-albania/

2 - Pogradec-Mbi Liqenin e Ohrid - YouTube
  Segmenti Pogradec, Gur i Kuq, Memelisht, Udenisht ... Pogradec-Mbi Liqenin e Ohrid ... Pogradeci,Liqeni i Ohrit HD&3D Video-Albania & Macedonia ...
http://www.youtube.com/watch?v=lzArh_qYhbE

3 - Hoteleri Turizem Albania: Udhetim ne Gryken e Rugoves si ...
  Udhetim ne Gryken e Rugoves si dhe ngjitje ne majene Liqenatit, aktiviteti i rralles i prpozuar nga HighAlbania 25-26/maj/2013
http://www.hoteleriturizemalbania.al/2013/05/udhetim-ne-gryken-e-rugoves-si-dhe.html

4 - Calaméo - KUQ E ZI Nr. 72-73 docx - calameo.com

  Read the publication. 20 VJETORI I REVISTES KUQ E ZI 1993 - 2013 KUQ E ZI - 1993-2013 Viti XX Nr. 72-73 . KUQ E ZI R E V I S T E K U L T U R O R E E U R O – S H Q I ...
http://www.calameo.com/books/002215450998d5f2df61e

5 - AK42 Fauriel - Timeline | Facebook
  AK42 Fauriel, Saint Etienne. 290 likes · 22 talking about this · 1 was here. L'association AK42 est l'association des élèves, anciens élèves et...
https://www.facebook.com/permalink.php?id=278674942152908&story_fbid=1070952629591798

6 - Hoteleri Turizem Albania: Relaks ne alpet shqipetare ...
  Mberritja ne Kompleksin Turistik Te Liqeni ne Gurin e Kuq. Akomodimi. ... (Guri i Kuq) 2. Transporti me minibuza komod, ... Albanien - 阿尔巴尼亚 - ALBANIE ...
http://www.hoteleriturizemalbania.al/2012/09/relaks-ne-alpet-shqipetare-pakete.html

7 - shqiperi | Tumblr
  Post anything (from anywhere!), customize everything, and find and follow what you love. Create your own Tumblr blog today.
https://www.tumblr.com/search/shqiperi

8 - Gjeneva, qyteti ndërkombëtar me histori të pasur shqiptare ...
  Rrugës për në parkun kryesor të qytetit vihet re edhe selia e parë e Kryqit të Kuq, ... liqeni i Gjenevës i jep ... Albanie' në mes të viteve 1903-1906 ...
http://www.lirenti.com/threads/3449-Gjeneva-qyteti-nderkombetar-me-histori-te-pasur-shqiptare

9 - stats.wikimedia.org
  Most metrics have been collected from a partial dump (aka stub dump), which contains all revisions of every article, meta data, but no page content. Note that article ...
https://stats.wikimedia.org/FR/TablesWikipediaSQ.htm

10 - MIRASHECA E RAHOVICES VEND IDEAL PER NJE QENDËR SPITALORE ...
  ... dhe me deshiren me te madhe do të ndajnë për ndërtimin e Qendrës spitalore te Liqeni ... të kuq të hartës së ... rayonner l’Albanie a ...
http://www.preshevajone.com/mirasheca-e-rahovices-vend-ideal-per-nje-qender-spitalore/