KesKeCes ? 


🌎 Lagjja e Siperme

Lagjja e Siperme est situé en Albanie   Lagjja e Siperme
Heure Locale à Lagjja e Siperme -->
Décalage Horaire : Gmt + 02 h 00
Time Zone : Europe/Tirane
Heure d'été activée
Coefficient de Marée :       109/110

13 h 53 m 50 s
Mercredi 29 Mars 2017


   Durée du Jour : 12h36
12 h 42
Zénit
+3 minutes de Soleil     Jour de Lune : 2
Lever: 7h25
Coucher: 20h42
Nouvelle Lune
2.4 %

05 h 56
Aurore

06 h 24
Lever

19 h 00
Coucher

19 h 29
Crépuscule


Province : Kukes

Latitude :

42.2155560
42°12‘56"N

Longitude :20.4219440
20°25‘18"E
Altitude :      627 mètres - 2058 feet

UFI :      432771
UNI :     9113087
MGRS : 34TDM5228973871
JOG :     NK34-05

Changement de Vue
Carte Satellite

Les villes les plus proches :

Krume    2.19 Km
Nikoliq    2.75 Km
Vlahen    3.76 Km
Cahan    4.7 Km
Muhader    4.88 Km
Golaj    4.94 Km


Ville suivante : Shehe
  Plus de résultats du 15 Novembre 2016 :

1 - Les meilleurs itinéraires voyage à vélo en Tiranë (Albanie ...

  Les milleurs itinéraires voyage à vélo en Tiranë (Albanie). ... près de Farka e Madhe, Tiranë (Albania) TrailRank: 8.000005036592484. 1-Tirana-Fieri.
http://fr.wikiloc.com/itineraires/voyage-a-velo/albanie/tirane

2 - Les meilleurs itinéraires moto en Tiranë (Albanie) : Wikiloc
  Les milleurs itinéraires moto en Tiranë (Albanie). Teléchargez des traces GPS. View photos of the route. Share your best moto routes en Tiranë (Albanie)
http://fr.wikiloc.com/itineraires/moto/albanie/tirane

3 - GJIROKASTER ALBANIE Géographie Population ... - tageo.com
  Republique d'albanie (AL) ... Labova e vogel | Lagjja e re | Lajthize | Lamaj | Lap ... Permet | Perparim | Peshkepia e poshtme | Peshkepia e siperme | Peshtan ...
http://www.tageo.com/index-e-al-v-45-lg-fr.htm?Gjirokaster

4 - FIER ALBANIE Géographie Population Plan Ville Carte ...

  Europe/Albanie/Fier Principaux Aéroports ... Calamanaj | Canakaj | Celigrad | Cepke | Cerma e siperme | Cerme e vogel | Cerme shkumbin ... Lagjja e re | Lalar ...
http://www.tageo.com/index-e-al-v-44-lg-fr.htm?Fier

5 - Satelitní mapa oblasti Shkoder: Abat — Zues | Albánie
  Lagjja e Re - Mahall' e Dervishajt; Mahalle e Muçajt - Maslac; Mazrek ... komu chcete o Maplandia.cz a satelitních snímcích Shkoder říct a Vaše jméno a e-mail ...
http://www.maplandia.cz/albanie/shkoder/

6 - Berat - Wikipedia
  Berat is a city and a municipality located in south-central Albania, ... The Lead Mosque (Xhamia e Plumbit), built in 1555 and so called from the covering of its cupola.
https://en.wikipedia.org/wiki/Berat

7 - INSTITUCIONET ISLAME TË TIRANËS - Zeri Islam.com
  ... lagjja e Mujës dhe lagjja e Pazarit. ... Geografia ecclesiastica dell’Albanie (“Orientalia Christianna” vëll. XXXVI-4, nr. 99, 1934) fq. 262-263.
http://www.zeriislam.com/artikulli.php?id=657

8 - Studim per vleresimin e nevojave te komuniteteve rome dhe ...
  Studim për vlerësimin e nevojave të komuniteteve rome dhe egjiptiane në Shqipëri Tiranë, 29 shkurt 2012
https://issuu.com/undpalbania/docs/studim_p_r_vler_simin_e_nevojave_te_komuniteteve_r

9 - Kllapia e Tesavvufit - Hyrje Ne Tesavvuf - Drmeti - scribd.com
  Metin IZETI. KLLAPIA E TESAVVUFIT Fakulteti i Shkencave Islame – Shkup 2004 . Boton: Fakulteti i Shkencave Islame - Shkup Kryeredaktor dhe redaktor përgjegjës: Dr ...
https://www.scribd.com/document/100328195/Kllapia-e-Tesavvufit-Hyrje-Ne-Tesavvuf-Drmeti

10 - Gazeta Metropol 26 Qershore by Gazeta Metropol - issuu
  POLITIKË • E martë 26 qershor 2012 » 03. KRYEMINISTRI NË PUNIMET E ASAMBLESË PARLAMENTARE TË KIE-së “Opozita është proevropiane, por jo kreu i saj ...
https://issuu.com/gazeta_metropol/docs/metropol_26_qershor