KesKeCes ? 


🌎 Fusha e Dukagjinit

Fusha e Dukagjinit est une ville d'Albanie   Fusha e Dukagjinit
Heure Locale à Fusha e Dukagjinit -->
Fuseau Horaire : Gmt + 02 h 00
Time Zone : Europe/Tirane
Actuellement à l'Heure d'été
Coefficient de Marée :       63/71

10 h 21 m 51 s
Dimanche 23 Avril 2017


   Durée du Jour : 13h45
12 h 36
Zénit
+4 minutes de Soleil     Jour de Lune : 27
Lever: 4h12
Coucher: 15h56
Dernier Croissant
2.2 %

05 h 15
Aurore

05 h 44
Lever

19 h 29
Coucher

19 h 58
Crépuscule


Province : Kukes

Latitude :

42.0713890
42°4‘17"N

Longitude :20.3244440
20°19‘27"E
Altitude :      551 mètres - 1808 pieds

UFI :      402346
UNI :     503361
MGRS : 34TDM4411557923
JOG :     NK34-05

Changement de Vue
Carte Satellite

Les villes les plus proches :

Kolsh    1.62 Km
Kalimash    1.73 Km
Kryemadh    3.24 Km
Myc Has    4.78 Km
Kumel    4.8 Km
Shtane    5.48 Km


Ville suivante : Balldreni i Ri
  D'autres en parlent aussi le 13 Novembre 2016 :

1 - Albeu.com - Cubat e Dukagjinit: Si vodhën thesaret e ...

  Cubat e Dukagjinit: ... të cilin ndoshta jeni në gjendje me e porositë: “L′ALBANIE ET L ... i thojshin deri vonë “Fusha e Kastrit” e ma vonë “Fusha e ...
http://www.albeu.com/dossier/cubat-e-dukagjinit-si-vodhen-thesaret-e-skenderbeut/161596/

2 - Kosovo — Wikipédia
  Jour de l'indépendance de l'Albanie: Dita e Pavarësisë të ... en serbe et Fusha e Kosovës en ... Metohija et que les Albanais appellent Rrafsh i Dukagjinit ...
https://fr.wikipedia.org/wiki/Kosovo

3 - Kosovo : Hashim Thaçi vainqueur d'un pays contesté
  ... (Kosovo Polje en serbe et Fusha e ... la Métochie que les Serbes nomment Metohija et que les Albanais appellent Rrafsh i Dukagjinit ... à Kukës (Albanie) ...
http://information.tv5monde.com/info/kosovo-hashim-thaci-vainqueur-d-un-pays-conteste-1882

4 - Kosovo - Pays

  La frontière du Kosovo avec l'Albanie est alors ... (Kosovo Polje en serbe et Fusha e Kosovës en ... Metohija et que les Albanais nomment Rrafsh i Dukagjinit ...
http://www.pays.wikibis.com/kosovo.php

5 - COPTIMI I TOKAVE SHQIPTARE GJAT VITEVE 1914-1918 DHE ...
  Me mbarimin e Luftës së Parë Ballkanike 1914-1918, lakmia e shteteve ballkanike, e kishte arritur lakminë kolonialiste, duke i pushtuar krejtësisht tokat shqiptare.
http://tupalla.com/wp/coptimi-i-tokave-shqiptare-gjat-viteve-1914-1918-dhe-popullsia-e-saj/

6 - Albania Alphabetical Listing of Cities - hobohideout.com
  Albanie Albanien Albanija Albaniya Alcaus Maja E Aldekut Alemas Alemasi Alessio Algjin Algjinaj ... Fusha E Dukagjinit Fusha E Gjormit Fusha E Kuge Fusha E Kuqe Fusha ...
http://www.hobohideout.com/sitemap-alphabet/albania.php

7 - 01092008confroyaume - Albanie royale
  ... Ardian Marashi, le président de l'Académie des Sciences d'Albanie, ... Po zgjerohet edhe fusha e studimeve, duke u thelluar mbi tema, ...
http://albania.dyndns.org/Presse/2008/01092008confroyaume.htm

8 - Kosovo - Africaciel.com
  Le Kosovo (en albanais : Kosova ou Kosovë , en serbe Kosovo , Косово ), parfois Kossovo , en forme longue la République du Kosovo (en albanais : Republika e ...
http://www.africaciel.com/afrique/portail/index/Kosovo.html

9 - Aleksandri i Madh në kujtesën historike, të Skënderbeut e ...
  Të njëjtën ngjyrë ka edhe fusha e ... nuk e përmendin emrin e Lekë Dukagjinit. E ... F.Ch.H.L. Pouqueville, Voyage en Morëe, a Constantinople, en Albanie, ...
http://oshtima.org/postimi/115

10 - Kosovo : définition de Kosovo et synonymes de Kosovo ...
  ... (Kosovo Polje en serbe et Fusha e ... la Métochie que les Serbes nomment Metohija et que les Albanais appellent Rrafsh i Dukagjinit ... L'Albanie entre ...
http://dictionnaire.sensagent.com/Kosovo/fr-fr/