KesKeCes ? 


🌎 Selca e Siperme

Selca e Siperme se situe en Albanie   Selca e Siperme
Heure Locale à Selca e Siperme -->
Fuseau Horaire : Gmt + 02 h 00
Time Zone : Europe/Tirane
En ce moment à l'Heure d'été
Coefficient de Marée :       77/84

11 h 30 m 44 s
Mardi 23 Mai 2017


   Durée du Jour : 14h44
12 h 34
Zénit
+2 minutes de Soleil     Jour de Lune : 27
Lever: 3h49
Coucher: 17h03
Dernier Croissant
0.9 %

04 h 40
Aurore

05 h 12
Lever

19 h 56
Coucher

20 h 28
Crépuscule


Province : Korce

Latitude :

40.9533330
40°57‘11"N

Longitude :20.5416670
20°32‘30"E
Altitude :      892 mètres - 2927 pieds

UFI :      -107944
UNI :     -166248
MGRS : 34TDL6142633678
JOG :     NK34-11

Changement de Vue
Carte Satellite

Les villes les plus proches :

Hoshtece    1.53 Km
Homcan    1.86 Km
Zemce    2.04 Km
Pleshisht    2.36 Km
Slabinje    3.33 Km
Somotine    3.63 Km
Homezh    3.71 Km
Krickove    3.77 Km
Cezma e Vogel    4.49 Km
Trebinje    4.55 Km
Selca e Poshtme    4.68 Km
Proptisht    4.91 Km
Pevelan    4.95 Km
Maline    5.32 Km
Hondisht    5.82 Km
Slatine    6.88 Km


Ville suivante : Selcke
  D'autres en parlent aussi le 31 Août 2016 :

1 - Vermosh - Videos - Mashpedia - The Video Encyclopedia

  Vermosh is part of the Bjeshkët e Nâmuna ('Accursed Mountains' in English, Prokletije ... and they are eponymous to the villages of Selca, Vukli and Nikci.
http://www.mashpedia.com/Vermosh

2 - Frasheri Ne Historine e Shqiperise 2 - es.scribd.com
  Kalaja e Këlcyrës si roje e grykës Këlcyrës dhe sarajet e fisit të Ali Këlcyrës 72 Nemerçka madhështore me cirqet akiullnajore 73 .
https://es.scribd.com/doc/282385738/Frasheri-Ne-Historine-e-Shqiperise-2

3 - Kelmend - Expand Your Mind
  Kelmendi ( Albanian : Kelmendi ) is a historical tribe and region (Kelmendi mountains, Malet e Kelmendit) in the mountainous borderlands of Albania towards Montenegro ...
http://broom02.revolvy.com/main/index.php?s=Kelmend

4 - Mapa stránek - obecná předpověď - Meteocentrum.cz

  Mobil a e-mail; Počasí na web; Nabídka služeb; Úvod; Předpověď počas ...
http://www.meteocentrum.cz/predpoved-pocasi/eu-overview.php?country=al&regionId=61

5 - Frasheri Ne Historine e Shqiperise 2 - scribd.com
  Kalaja e Këlcyrës si roje e grykës Këlcyrës dhe sarajet e fisit të Ali Këlcyrës 72 Nemerçka madhështore me cirqet akiullnajore 73 .
https://www.scribd.com/doc/282385738/Frasheri-Ne-Historine-e-Shqiperise-2

6 - Parailirët, ilirët, arbërit - Korkuti, Muzafer, 2003
  Parailirët, ilirët, arbërit : histori e shkurtër, Muzafer Korkuti, Botimet Toena, Tirane, 2003. by Arban_Blandi in Types > Research > History, historia, and Albanian
https://www.scribd.com/document/27162665/Parailiret-iliret-arberit-Korkuti-Muzafer-2003

7 - Fieri.com - Portali Fierak Online - Pushtimi Bullgar
  ... Dimali, Dobreja ne Skrapar, Selca ne Moker e ... kucovllehet e tjere. Albanie-ilirium ne ... dhe burimet e siperme te Vjoses deri ne Thesali e me tej ku e gjejme ...
http://index.fieri.com/fieri_history/525-Pushtimi-Bullgar.html

8 - Artikuj te ndryshem per historin tone ne gjuhen Shqipe ...
  Reinach, S., Une nécropole en Albanie, “L’Antropologie”, Paris 1901. ... Selca e Poshtme. Pamje e varrit monumental. 44. Bylis. Pamje e bazilikës C. 45.
http://arbenia.forumotion.com/t63p20-artikuj-te-ndryshem-per-historin-tone-ne-gjuhen-shqipe

9 - Elmaz Plava - Forumi Shqiptar
  Elmaz Plava u lindë në Plavë më 18 maj 1902. Ishte i biri i Bejtullahut dhe i Zades. Në vendlindje kreu arsimin fillor, të cilin e perfundoi më 1911. Në vitin ...
http://www.forumishqiptar.com/threads/75937-Elmaz-Plava

10 - Avram Mitro Xhumara - Kërko - lushnja.gooforums.com
  ... ne zona te tera te banuara prej tyre ne Ballkan sidomos ne brigjet e Devollit dhe burimet e siperme te ... Mbreteria e sipermendur e Arberise (dictum Albanie ...
http://lushnja.gooforums.com/search?search_author=Avram+Mitro+Xhumara&show_results=posts