KesKeCes ? 


🌎 Cezma e Vogel

Cezma e Vogel est situé en Albanie   Cezma e Vogel
Heure Locale à Cezma e Vogel -->
Décalage Horaire : Gmt + 02 h 00
Time Zone : Europe/Tirane
Heure d'été activée
Coefficient de Marée :       93/99

16 h 45 m 04 s
Mardi 25 Avril 2017


   Durée du Jour : 13h45
12 h 35
Zénit
+2 minutes de Soleil     Jour de Lune : 29
Lever: 5h19
Coucher: 18h16
Nouvelle Lune
0.6 %

05 h 13
Aurore

05 h 43
Lever

19 h 28
Coucher

19 h 57
Crépuscule


Province : Korce

Latitude :

40.9163890
40°54‘59"N

Longitude :20.5200000
20°31‘11"E
Altitude :      985 mètres - 3232 feet

UFI :      -104245
UNI :     -153412
MGRS : 34TDL5958029586
JOG :     NK34-11

Changement de Vue
Carte Satellite

Les villes les plus proches :

Cezma e Madhe    880 m
Hondisht    1.75 Km
Trebinje    2.8 Km
Pleshisht    2.89 Km
Zemce    3.09 Km
Pevelan    3.26 Km
Dunice    3.51 Km
Slabinje    3.75 Km
Potkozhan    4.4 Km
Selca e Siperme    4.49 Km
Hoshtece    4.55 Km
Maline    4.57 Km
Guri i Bardhe    4.65 Km
Losnik    4.79 Km
Cence    5.44 Km
Zgallo    5.59 Km


Ville suivante : Cfir
  Et aussi le 15 Novembre 2016 :

1 - Elbasani - Wikipedia

  Elbasani është qytet në Shqipëri dhe njëkohësisht qendër e qarkut dhe rrethit me të njëjtin emër. Qyteti i Elbasanit ndodhet në Shqipërinë e Mesme.
https://sq.wikipedia.org/wiki/Elbasani

2 - 01092008confroyaume - Albanie royale
  Monarkia në 80-vjetor. Historianët zyrtarë: Zogu I, ky burrë i madh e i jashtëzakonshëm. Duhet një sebep si i 80-vjetorit të monarkisë shqiptare, që një ...
http://albania.dyndns.org/Presse/2008/01092008confroyaume.htm

3 - Ekspozita “Skënderbeu në artet pamore shqiptare” në muzeun ...
  Më datë 20 maj 2016, ora 11.30, Galeria Kombëtare e Arteve dhe Drejtoria e Përgjithshme e Arkivave, çelin ekspozitën “Skënderbeu në artet pamore shqiptare”.
http://www.kultplus.com/?id=4&l=14298

4 - 'Bredhi i Hotovës' perla e gjelbërt e Shqipërisë, Parku ...

  Parku kombëtar 'Bredhi i Hotovës' mund të cilësohet pa asnjë dyshim mushkria natyrore e Shqipërisë Jugore. Me një shtrirje prej 1200 hektarësh dhe një masiv ...
http://www.hoteleriturizemalbania.al/2012/07/bredhi-i-hotoves-perla-e-gjelbert-e.html

5 - KE3/1 - Gështenjat e Pogradecit - korcapedica.com
  Si paradisi ashtu dhe feri më duken si shume, qoftë per të shpërblyer qoftë për të ndëshkuar. Veprimet e njerëzve nuk meritojnë as njërën as tjetrën.
http://korcapedica.com/korca-encyclopedica-nr3/217-ke31-geshtenjat-e-pogradecit.html

6 - Albanian local elections, 2011 - Wikipedia
  Albanian local elections, 2011; ... PDM e Re: Fatmir Hoxha: ... Dake Cezma (25.83%) Kole Ndrevashaj (LZHK) (33.50%) Coalition for the Citizen: 56%:
https://en.wikipedia.org/wiki/Albanian_local_elections,_2011

7 - ENVER HOXHA - ciml.250x.com
  E lija atë nën shtypjen e tmerrshine të mbretit satrap dhe të banditë ve që e rrethonin. Populli vuantc pë r bul; ... - Albanie, Albanie... ...
http://ciml.250x.com/archive/hoxha/albanian/eh_vite_2.html

8 - Frasheri Ne Historine e Shqiperise 2 - scribd.com
  Kalaja e Këlcyrës si roje e grykës Këlcyrës dhe sarajet e fisit të Ali Këlcyrës 72 Nemerçka madhështore me cirqet akiullnajore 73 .
https://www.scribd.com/doc/282385738/Frasheri-Ne-Historine-e-Shqiperise-2

9 - Ese Dhe Projekte Per Studentet - Timeline | Facebook
  ZHVILLIMI I LEVIZJEVE, I TE KUPTUARIT DHE I TE MENDUARIT: Femija i porsalindur mban anesite e siperme dhe ato te poshtme pak te thyera dhe te tendosura kurse qafa ...
https://www.facebook.com/ese.dhe.projekte/posts/1638303083113997:0