KesKeCes ? 


🌎 Labova e Vogel

Labova e Vogel se situe en Albanie   Labova e Vogel
Heure Locale à Labova e Vogel -->
Fuseau Horaire : Gmt + 02 h 00
Time Zone : Europe/Tirane
En ce moment à l'Heure d'été
Coefficient de Marée :       109/110

14 h 09 m 31 s
Mercredi 29 Mars 2017


   Durée du Jour : 12h34
12 h 44
Zénit
+2 minutes de Soleil     Jour de Lune : 2
Lever: 7h28
Coucher: 20h41
Nouvelle Lune
2.4 %

05 h 59
Aurore

06 h 27
Lever

19 h 01
Coucher

19 h 28
Crépuscule


Province : Gjirokaster

Latitude :

40.1966670
40°11‘48"N

Longitude :20.1377780
20°8‘16"E
Altitude :      562 mètres - 1844 pieds

UFI :      -106118
UNI :     9123446
MGRS : 34TDK2661249942
JOG :     NK34-11

Changement de Vue
Carte Satellite

Les villes les plus proches :

Labova e Madhe    1.15 Km
Terbuq    2.27 Km
Hundekuq    3.07 Km
Kakoz    3.78 Km
Karjan    3.78 Km
Andon Poci    4.02 Km
Gjate    4.41 Km
Palokaster    5.24 Km
Hormove    5.63 Km


Ville suivante : Lac
  Autres résultats sur le Web du 17 Octobre 2016 :

1 - GJIROKASTER ALBANIE Géographie Population ... - tageo.com

  Republique d'albanie (AL) ... Labova e madhe | Labova e poshtme | Labova e siperme | Labova e vogel | Lagjja e re | Lajthize | Lamaj | Lap-martalloz ...
http://www.tageo.com/index-e-al-v-45-lg-fr.htm?Gjirokaster

2 - Η ελληνική κοινότητα της Αλβανίας υπό το πρίσμα της ...
  ... Η Βόρειος Ήπειρος, Αθήνα 1919, σ. 17-24· L. Rey, Guide de l'Albanie ... Ζαππαίο LABOVA E VOGEL ΜΜΠΟΒΟ ΜΙΚΡΟ ...
http://www.academia.edu/2136194/%CE%97_%CE%B5%CE%BB%CE%BB%CE%B7%CE%BD%CE%B9%CE%BA%CE%AE_%CE%BA%CE%BF%CE%B9%CE%BD%CF%8C%CF%84%CE%B7%CF%84%CE%B1_%CF%84%CE%B7%CF%82_%CE%91%CE%BB%CE%B2%CE%B1%CE%BD%CE%AF%CE%B1%CF%82_%CF%85%CF%80%CF%8C_%CF%84%CE%BF_%CF%80%CF%81%CE%AF%CF%83%CE%BC%CE%B1_%CF%84%CE%B7%CF%82_%CE%B9%CF%83%CF%84%CE%BF%CF%81%CE%B9%CE%BA%CE%AE%CF%82_%CE%B3%CE%B5%CF%89%CE%B3%CF%81%CE%B1%CF%86%CE%AF%CE%B1%CF%82_%CE%BA%CE%B1%CE%B9_%CE%B4%CE%B7%CE%BC%CE%BF%CE%B3%CF%81%CE%B1%CF%86%CE%AF%CE%B1%CF%82

3 - Projekti sekret i ali pashës, për të krijuar shqipërinë
  Projekti sekret i ali pashës, për të krijuar shqipërinë 1. Fakte të padëshmuara më parë për hapjen e shkollave shqipe dhe për të ...
http://www.slideshare.net/gezim2012/projekti-sekret-i-ali-pashs-pr-t-krijuar-shqiprin

4 - Albanian Tourism travel brochure 2014/15 by Hoteleri ...

  Title: Albanian Tourism travel brochure 2014/15, Author: Hoteleri Turizem Albania, ... Labova Labova e Kryqit e Kryqit. Bilisht Bilisht Kapshticë Kapshtic ...
https://issuu.com/hoteleri-turizemalbania/docs/aktbrochurediscoveralbaniaa53mmtole

5 - Hoteleri Turizem Albania: Ishulli i Sazanit, një mundësi e ...
  26 Maj 2014 - 14:47 VLORE- Me një histori enigmatike dhe misterioze, ai është i vetmi ishull i mirfilltë i bregdetit Shqiptarë. Një bukuri e pa shoqe e natyrës ...
http://www.hoteleriturizemalbania.al/2014/05/ishulli-i-sazanit-nje-mundesi-e-vonuar.html

6 - Stop Injorancës - Ndal Paditurisë!: Projekti sekret i Ali ...
  Sunday, June 13, 2010. Projekti sekret i Ali Pashës, për të krijuar Shqipërinë
http://stopinjorances.blogspot.com/2010/06/projekti-sekret-i-ali-pashes-per-te.html

7 - Histori e Letërsisë Shqiptare - Elsie, Robert, 1995 - Scribd
  HISTORI E LETËRSISË SHQIPTARE. nga ROBERT ELSIE Përkthyer nga origjinali anglisht “History of Albanian Literature (1995)” nga Abdurrahim Myftiu, Tiranë (1997)
https://www.scribd.com/doc/27159724/Histori-e-Letersise-Shqiptare-Elsie-Robert-1995

8 - A L B A N I A / SH Q I P E R I A: 1/25/09 - 2/1/09
  Deklaratat e fundit të ... shkollë si në Muzinë, si fshatrat që kemi fqinjë, Labova ... atehere nuk kishte 'njerez te medhenj' qe te ofronin nje shume te vogel ...
http://united-albania.blogspot.com/2009_01_25_archive.html

9 - Historia e Fierit! - forumivirtual.com
  Historia e Fierit, nga historiani Ilirian Gjika Veshtrim fiziko – gjeografik Rrethi i Fierit perben njeren nga 36 ndarjet territoriale te Republikes se Shqiperise ...
http://www.forumivirtual.com/historia-61/historia-e-fierit-2795/

10 - June | 2015 | Genc Hoti
  ... kurrqe nga Labova e jone rane ... para se te quhej e tilla na ishte “Starja Iliria” e madhe dhe e vogel; ... Albanie – Personnages, les clans et ...
http://www.genchoti.com/2015/06/