KesKeCes ? 


🌎 Kordhe

Kordhe se situe en Albanie   Kordhe
Heure Locale à Kordhe -->
Fuseau Horaire : Gmt + 02 h 00
Time Zone : Europe/Tirane
En ce moment à l'Heure d'été
Coefficient de Marée :       102/106

22 h 19 m 10 s
Mardi 28 Mars 2017


   Durée du Jour : 12h31
12 h 45
Zénit
+3 minutes de Soleil     Jour de Lune : 1
Lever: 6h53
Coucher: 19h31
Nouvelle Lune
0.2 %

06 h 02
Aurore

06 h 29
Lever

19 h 00
Coucher

19 h 28
Crépuscule


Province : Gjirokaster

Latitude :

40.3430560
40°20‘35"N

Longitude :19.9400000
19°56‘24"E
Altitude :      106 mètres - 348 pieds

UFI :      9102038
UNI :     9121214
MGRS : 34TDK0997266373
JOG :     NK34-10

Changement de Vue
Carte Satellite

Les villes les plus proches :

Revaj    1.99 Km
Dukaj    2.53 Km
Vasjar    2.94 Km
Mirne    3.09 Km
Moras    3.15 Km
Memaliaj Fshat    3.33 Km
Memaliaj    3.54 Km
Salari    4.31 Km
Turan    4.32 Km
Ziaj    4.57 Km
Kallemb    4.82 Km
Ballaj    5.46 Km
Cacaj    5.69 Km
Iliras    5.69 Km


Ville suivante : Moras
  D'autres en parlent aussi le 13 Novembre 2016 :

1 - alban-etym-dict - DOCUMENTS.TIPS

  Janez Erat janez_si@yahoo.com ETIMOLOŠKI SLOVAR ALBANSKEGA JEZIKA Albanian Etymological Dictionary Delo je bilo končano leta 2000. / finished in 2000 Druga spletna ...
http://documents.tips/documents/alban-etym-dict.html

2 - Veprimtaria Antikombetare e Esat Pashe toptanit - Juridikal
  Site eshte konceptuar si nje faqe ku do te permblidhen e organizohen materiale ne lidhje me fushen e ligjeve e se drejtes. Ideja eshte te realizohet nje site ndihmes ...
https://sites.google.com/site/juridikal/seksioni-i-historise/veprimtaria-antikombetare-e-esat-pashe-toptanit

3 - Calaméo - Revista Haemus 45-50 On Line Version - I
  HAEMUS Revistë evropiane * Revistă europeană Themeluar në Bukuresht më 1998 / Fondată la Bucureşti în 1998 nga / de Kopi Kyçyku & Ardian Kyçyku ISSN: 1454 ...
http://www.calameo.com/books/00074617317f5bfccb54c

4 - Full text of 'Diplomatarium Norvegicum' - archive.org

  Search the history of over 273 billion web pages on the Internet.
https://archive.org/stream/diplomatariumno04langgoog/diplomatariumno04langgoog_djvu.txt

5 - Çnderimi i nderit - Shqiperia Etnike
  ... Historie dela Haute Albanie, fq.401). Në analet e asaj kohe përmendet se Agroni vdiq menjëherë mbasi mori lajmin e fitores kundër grekëve. Thuhet se ...
http://www.shqiperia-etnike.com/she82/she82shqip.htm

6 - Faik Konica - albaone.top-board.com
  Faik Konica është një nga personalitetet më në zë të kulturës dhe letërsisë shqiptare. Prozator dhe poet, publiçist dhe estetist, kritik letrar dhe ...
http://albaone.top-board.com/t501-faik-konica