KesKeCes ? 


🌎 Gostivisht

Gostivisht est une ville d'Albanie   Gostivisht
Heure Locale à Gostivisht -->
Fuseau Horaire : Gmt + 02 h 00
Time Zone : Europe/Tirane
Actuellement à l'Heure d'été
Coefficient de Marée :       93/99

11 h 41 m 55 s
Mardi 25 Avril 2017


   Durée du Jour : 13h43
12 h 35
Zénit
+2 minutes de Soleil     Jour de Lune : 29
Lever: 5h20
Coucher: 18h16
Nouvelle Lune
0.6 %

05 h 15
Aurore

05 h 44
Lever

19 h 27
Coucher

19 h 56
Crépuscule


Province : Gjirokaster

Latitude :

40.2944440
40°17‘39"N

Longitude :20.4719440
20°28‘18"E
Altitude :      710 mètres - 2330 pieds

UFI :      -105056
UNI :     -156369
MGRS : 34TDK5511960572
JOG :     NK34-11

Changement de Vue
Carte Satellite

Les villes les plus proches :

Ogren    3.22 Km
Mbreshtan    3.4 Km
Shijan    4.27 Km
Piskal    4.38 Km
Dermar    4.51 Km
Vitisht    5.05 Km


Ville suivante : Gozhdarazhde
  Autres résultats sur le Web du 19 Novembre 2016 :

1 - Barmash, Kolonjë, Korçë, Albanie - Ville et Village du monde

  Barmash : Localisation Barmash : Pays Albanie, Préfecture Korçë, District Kolonjë. Informations disponibles : Maire, Coordonnées géographiques, Nombre d ...
http://fr.db-city.com/Albanie--Kor%C3%A7%C3%AB--Kolonj%C3%AB--Barmash

2 - Ersekë, Kolonjë, Korçë, Albanie - Ville et Village du monde
  Ersekë : Localisation Ersekë : Pays Albanie, Préfecture Korçë, District Kolonjë. Informations disponibles : Téléphone, Maire, Coordonnées géographiques ...
http://fr.db-city.com/Albanie--Kor%C3%A7%C3%AB--Kolonj%C3%AB--Ersek%C3%AB

3 - Përroi i Gostivishtit (stream) - geoview.info
  Përroi i Gostivishtit is a stream and is located in Korçë, ... Gostivisht; Taç i poshtëm; Kodras; Lëngëz; ... Albanie- most mezi Frasheri aClirimem
http://al.geoview.info/perroi_i_gostivishtit,783078

4 - Korçë - revolvy.com

  Korçë ( IPA: ; ( definite Albanian form : Korça, other names see below ) is a city and municipality in southeastern Albania, and the seat of Korçë County . It ...
http://www.revolvy.com/main/index.php?s=Korçë

5 - A L B A N I A / SH Q I P E R I A: 9/21/08 - 9/28/08
  Albanians, as one of the most ... Gostivisht, Rehovë, Vodicë, Selenicë e Pishës dhe në Treskë, të cilat filluan të funksiononin që në vjeshtën e vitit 1892.
http://united-albania.blogspot.com/2008_09_21_archive.html

6 - Histori e Letërsisë Shqiptare - Elsie, Robert, 1995
  HISTORI E LETËRSISË SHQIPTARE. nga ROBERT ELSIE Përkthyer nga origjinali anglisht “History of Albanian Literature (1995)” nga Abdurrahim Myftiu, Tiranë (1997)
https://fr.scribd.com/doc/27159724/Histori-e-Letersise-Shqiptare-Elsie-Robert-1995

7 - Full text of 'Frasheri Ne Historine E Shqiperise 2014'
  Search the history of over 273 billion web pages on the Internet.
https://archive.org/stream/FrasheriNeHistorineEShqiperise2014/Frasheri-ne-Historine-e-Shqiperise-2014_djvu.txt

8 - Historia e Shqiperise--Rilindja Kombetare - Page 2
  ... në fshatrat Luaras, Gostivisht, Rehovë, Vodicë, Selenicë e Pishës dhe në Treskë, të cilat filluan të funksiononin që në vjeshtën e vitit 1892.
http://www.forumivirtual.com/historia-61/historia-e-shqiperise-rilindja-kombetare-9197/index2.html

9 - Histori e Letërsisë Shqiptare - Faqe 2 - Mjeksia-Grup
  Si krymp mundafshi gjith e svis vetëhei E ktë vistaar tuar, kjëndisi e shkroi, Se të kjosëj gjithë Arbrin ndjeer përtei.' (Nga fis i ndershëm lindi në Kundesa
http://mjeksia-grup.yforum.biz/t1902p30-histori-e-letersise-shqiptare

10 - Οι «φυλές» των Αλβανών. Ας τις γνωρίσουμε...
  Οι Αλβανοί είναι γείτονές μας, αλλά ουσιαστικά δεν αποδείχθηκαν ποτέ καλοί γείτονες και ...
http://sitalkisking.blogspot.com/2012/12/blog-post_8.html