KesKeCes ? 


🌎 Fshati i Ri

Fshati i Ri se situe en Albanie   Fshati i Ri
Heure Locale à Fshati i Ri -->
Fuseau Horaire : Gmt + 02 h 00
Time Zone : Europe/Tirane
En ce moment à l'Heure d'été
Coefficient de Marée :       78/86

05 h 57 m 44 s
Lundi 24 Avril 2017


   Durée du Jour : 13h41
12 h 37
Zénit
+3 minutes de Soleil     Jour de Lune : 28
Lever: 4h46
Coucher: 17h06
Dernier Croissant
0.1 %

05 h 18
Aurore

05 h 46
Lever

19 h 27
Coucher

19 h 56
Crépuscule


Province : Gjirokaster

Latitude :

40.3975000
40°23‘51"N

Longitude :20.1444440
20°8‘39"E
Altitude :      332 mètres - 1090 pieds

UFI :      -104745
UNI :     -155272
MGRS : 34TDK2739572229
JOG :     NK34-11

Changement de Vue
Carte Satellite

Les villes les plus proches :

Lotonjaj    1.15 Km
Rodenj    1.88 Km
Ballaban    2.29 Km
Suke    2.62 Km
Corogunj    2.78 Km
Potgoran Fushe    3 Km
Pavar    3.07 Km
Ball    3.22 Km
Qaf Suke    3.61 Km
Potgoran    3.75 Km
Vinokash    3.87 Km
Shelq    4.11 Km
Harkaj    4.48 Km
Mazhan    4.52 Km
Vinokash Fushe    4.57 Km
Kajce    4.57 Km
Veleshnjaret    4.74 Km
Zhepove    4.82 Km
Komarak    5.05 Km
Delilaj    5.37 Km


Ville suivante : Ftere
  Autres résultats sur le Web du 12 Novembre 2016 :

1 - Météo gratuite Fshati i Ri - Prévisions à 7 jours pour ...

  Prévisions météo détaillées à 7 jours et conditions actuelles pour la ville de Fshati i Ri . Retrouvez également les prévisions pour la région Vlorë, et les ...
http://www.previmeteo.com/al/3344010-meteo-fshati-i-ri.html

2 - Villages of Albania - Wikipedia
  Villages of Albania. Administrative Divisions of Albania; Qark Bashki (Municipality) Njësi Fshat (Village; There are approximately a total of 2,972 villages in ...
https://en.wikipedia.org/wiki/Villages_of_Albania

3 - Flet : Visas, sécurité, santé, transports et informations ...
  Fshati i Ri. Toggle navigation Flet. Découvrir ; Météo & stats ; Adresses 0; Événements ; Communauté ; Photos ; Forum et questions ; Flet - Infos pratiques.
https://www.opwigo.com/fr/destination-city-783239_albanie_shkoder_flet.html

4 - Kompleksi Kamenica - Korçë, Albania - Hotel | Facebook

  Ri Mi her: Kompleksi Kamenica. 15. september · Instagram · ... Fshati Kamenice; Korçë, Albania; Telefon +355 69 575 7133: Website: Foreslå et website: Status ...
http://da-dk.fa-ir.fb.me/pages/Kompleksi-Kamenica/165507630252669

5 - Elbasani - Wikipedia
  Në vitin 2014, Kinema Millenium po zëvëndësohet nga një pallat i ri, që do të përfshijë një kinema brenda tij. Kinema “Vullnetari ...
https://sq.wikipedia.org/wiki/Elbasani

6 - Shqipëria - Wikipedia
  Festa e Vitit të Ri: 7 mars: Dita e Mësuesit: 8 mars: Dita e Nënës: 14 mars: Dita e Verës: 22 mars: Nevruzi: 1 maj: Dita e punëtorëve: 19 tetor: Dita e Nënë ...
https://sq.wikipedia.org/wiki/Shqip%C3%ABria

7 - Albania Alphabetical Listing of Cities - hobohideout.com
  Albanie Albanien Albanija Albaniya Alcaus ... Fshati I Ri Fshati Raje Fshat I Ri Fshat Ri Fshet Ftera Proi Fteras ... Komuna E Katundit I Ri Katund I Vjeter Katund I ...
http://www.hobohideout.com/sitemap-alphabet/albania.php

8 - ForumiPukjan - YouTube
  ForumiPukjan Videos; Playlists; Channels; ... Fshati Shkoze 2 (Puka ... Play next; Play now; Gezuar vitin e ri 2014! (1 janar 2014,qytet Puke) - Duration: 107 seconds ...
http://www.youtube.com/user/ForumiPukjan

9 - Gay Albania
  Une jam nje djale prej fshati , ... se kishte lënë një mjeker një gisht të trashë nga njëri vesh tek tjetri. Megjithatë dukej se ishte mjaft і ri.
http://gayalb.blogspot.com/

10 - Tropojë, fshatrat Breg Lumi dhe Selimaj, ruajnë gjurmë të ...
  Fshati Breg Lumi (Rajë) dhe fshati Selimaj (Gegëhysen), ... DRKK Vlorë- Imazh i ri turistik për Vlorën dhe Sar... Tirana in Motion, City to visit in 2015;
http://www.hoteleriturizemalbania.al/2015/01/tropoje-fshatrat-breg-lumi-dhe-selimaj.html