KesKeCes ? 


🌎 Catiste

Catiste se situe en Albanie   Catiste
Heure Locale à Catiste -->
Décalage Horaire : Gmt + 02 h 00
Time Zone : Europe/Tirane
En ce moment à l'Heure d'été
Coefficient de Marée :       110/111

11 h 10 m 21 s
Jeudi 27 Avril 2017


   Durée du Jour : 13h47
12 h 36
Zénit
+3 minutes de Soleil     Jour de Lune : 1
Lever: 6h39
Coucher: 20h42
Nouvelle Lune
0.9 %

05 h 13
Aurore

05 h 42
Lever

19 h 29
Coucher

19 h 58
Crépuscule


Province : Gjirokaster

Latitude :

40.0291670
40°1‘45"N

Longitude :20.3402780
20°20‘25"E
Altitude :      824 mètres - 2704 feet

UFI :      -104171
UNI :     -153133
MGRS : 34TDK4371031203
JOG :     NK34-11

Changement de Vue
Carte Satellite

Les villes les plus proches :

Mavrojer    2.96 Km
Apsalle    3.65 Km
Hllomo    4.43 Km
Labova e Siperme    5.56 Km
Labova e Poshtme    6.61 Km


Ville suivante : Caush
  Et aussi le 29 Novembre 2016 :

1 - Gjirokastër - Wikipedia

  Clockwise, from top: Gjirokastra from the Castle, Street in Gjirokastër, Clock Tower of Castle, Castle Wall, Ottoman House, Gjirokastër Castle Walls
https://en.wikipedia.org/wiki/Gjirokast%C3%ABr

2 - Villages of Albania - Wikipedia
  Villages of Albania. Administrative Divisions of Albania; Qark Bashki (Municipality) Njësi Fshat (Village; There are approximately a total of 2,972 villages in ...
https://en.wikipedia.org/wiki/Villages_of_Albania

3 - GJIROKASTER ALBANIE Géographie Population ... - tageo.com
  Republique d'albanie (AL) Europe/Albanie/Gjirokaster Principaux Aéroports ... Cacaj | Carshove | Catiste | Cepune | Cerrile | Corenisht | Corogunj | Cunaj | _____ D
http://www.tageo.com/index-e-al-v-45-lg-fr.htm?Gjirokaster

4 - Full text of 'HISTORIA E ARKITEKTURES SHQIPTARE'

  Search the history of over 273 billion web pages on the Internet.
http://archive.org/stream/HISTORIAEARKITEKTURESSHQIPTARE/HISTORIA%20E%20ARKITEKTURES%20SHQIPTARE_djvu.txt

5 - Botime të mbishkrimeve kishtare në Shqipëri - scribd.com
  PERMBAJTJA. Kirilli dhe Metodi - Udherrefyes . Kryepiskopi i Tiranes, Durresit dhe i qjithi: Shqiperise, Prof dr. Anastasi Berati - qyteti qe rrezatoi .
https://www.scribd.com/doc/51593309/Botime-te-mbishkrimeve-kishtare-ne-Shqiperi

6 - Het weer in Nepravishte - De voorspelling van AccuWeather ...
  Catiste. 3 ° Libohove. 3° Drino. 4 ...
http://www.accuweather.com/nl/al/nepravishte/1556732/weather-forecast/1556732

7 - Het weer in Libohove - De voorspelling van AccuWeather ...
  Catiste. 13 ° Drino. 17° ...
http://www.accuweather.com/nl/al/libohove/3887/weather-forecast/3887

8 - Het weer in Qarku i Gjirokastrës - De Standaard
  Catiste. Corogunj. Cunaj. Dames. Delilaj. Delvine. Dervishaj. Dhemblan. Dhoksat. Dhuvjan. Dokaj. Dorez. Doshnice. Dracove. Drite. Dukaj. Duraj. Elez. Erind. Frasher ...
http://meteo1.standaard.be/wereld/Europa/Albani%C3%AB/Qarku%20i%20Gjirokastr%C3%ABs