KesKeCes ? 


🌎 Seman i Ri

Seman i Ri est situé en Albanie   Seman i Ri
Heure Locale à Seman i Ri -->
Décalage Horaire : Gmt + 02 h 00
Time Zone : Europe/Tirane
Heure d'été activée
Coefficient de Marée :       111/109

17 h 00 m 21 s
Vendredi 28 Avril 2017


   Durée du Jour : 13h52
12 h 39
Zénit
+2 minutes de Soleil     Jour de Lune : 2
Lever: 7h26
Coucher: 21h58
Premier Croissant
4.4 %

05 h 13
Aurore

05 h 43
Lever

19 h 35
Coucher

20 h 04
Crépuscule


Province : Fier

Latitude :

40.7886110
40°47‘18"N

Longitude :19.4972220
19°29‘49"E
Altitude :      4 mètres - 14 feet

UFI :      -107980
UNI :     -166357
MGRS : 34TCL7320916378
JOG :     NK34-10

Changement de Vue
Carte Satellite

Les villes les plus proches :

Matkize    1.92 Km
Seman    2.4 Km
Bufaj    2.52 Km
Adriatik    3.13 Km
Hebej    3.21 Km
Kavaklli    3.33 Km
Sulaj    3.45 Km
Gjokalli    3.56 Km
Kolkondas    4.2 Km
Mucaj    4.25 Km
Hamil    4.44 Km
Ramaj    4.49 Km
Hoxhare    4.57 Km
Mujalli    4.62 Km
Kraksniq    4.66 Km
Stojk    4.71 Km
Metaj    5.06 Km
Baltez    5.1 Km
Toskallar    5.24 Km
Dhomanjaket    5.97 Km


Ville suivante : Senican
  Plus de résultats du 04 Novembre 2016 :

1 - Toke per Shitje ne Velipoje - Shengjin - Tale | Agjensi ...

  Divjaka - Seman - Vjose; Guide & FAQ. Rreth Shqiperise; Pse të investojme në Shqipëri ? ... Qerret - Katundi i Ri; Rrashbull - Metalle; Shkallnur - Rromanat ...
http://www.albaniaprestige.com/sq/toke-per-shitje/shkoder/velipoje-shengjin-tale

2 - FIER ALBANIE Géographie Population Plan Ville Carte ...
  391 lieux Albanie. Republique d'albanie ... Ade | Adriatik | Afrim | Afrimi i ri | Agacaj | Agaraj ... Fier-seman | Fier-shegan | Fieri i ri | Floq | Frakulla e madhe ...
http://www.tageo.com/index-e-al-v-44-lg-fr.htm?Fier

3 - Carte de Qarr (Albanie, Région de Fier) — google
  Google carte de Qarr (Albanie, Région de Fier). Recherche d'adresse, des rues et des routes, des panoramas photographies. En ligne.
http://google-maps.pro/carte_de_Qarr.Region_de_Fier.Albanie

4 - Albanija - Wikipedia

  ... Seman sa Devollom i Vjosom koje više ili manje direktno teku u zapadnom pravcu prema ... (Festat e Vitit të Ri) - 1. i 2. januar 'Dan ljeta' (Dita e ...
https://bs.wikipedia.org/wiki/Albanija

5 - Toke per Shitje ne Gjiri i Lalzit - Hamallaj | Agjensi ...
  PROJEKT I RI; SHTEPI PRIVATE; TOKE REZIDENCIALE; VILE; PAPAFINGO; Agricultural Property. Kullota; Toke Bujqesore; ... Divjaka - Seman - Vjose; Guide & FAQ. Rreth ...
http://www.albaniaprestige.com/sq/toke-per-shitje/durres/gjiri-i-lalzit-hamallaj

6 - Hoteleri Turizem Albania: Lumi i Semanit, Apsusi i ...
  Ky emërtim i ri Seman vjen nga sa na japin dekumentat dhe informacionet duke u nisur edhe nga tradita jonë tashmë e njohur që banorët i vënë lumit emrin e ...
http://www.hoteleriturizemalbania.al/2013/05/lumi-i-semanit-apsusi-i-antikitetit.html

7 - Albania beaches - top 5 beaches in Albanian Riviera revealed
  Albania beaches, discover the best beaches in Albanian Riviera. All presented beaches are world-class and still largely unspoilt my mass tourism.
http://www.albanian-riviera.net/albania-beaches/

8 - Gjeografia e Shqipërisë - Wikipedia
  Kufijtë e Shqipërisë u përcaktuan nga Konferenca e Londrës, në 1913. Republika e Shqipërisë kufizohet me këto shtete : Republikën e Malit të Zi ...
https://sq.wikipedia.org/wiki/Gjeografia_e_Shqip%C3%ABris%C3%AB

9 - Albanien – Wikipedia
  Die Flusssysteme von Ishëm, Erzen, Seman, ... Festat e Vitit të Ri: 1. und 2. Januar: Jahresanfang: ... Albanie. Rapport de mission 26 avril – 7. Mai 2004 (PDF; 3 ...
https://www.wikipedia.org/search-redirect.php?family=wikipedia&search=Albanien&language=de&go=++%E2%86%92++&go=Go

10 - T669.net - Shen Kozmai
  Ne rrafshinen e ulet te Myzeqese midis Fshatit Kolkondas dhe lumit Seman ndodhet ... per te zhvilluar nje mision te ri ne te ... Guide de l’Albanie' botuar ...
http://t669.net/shen_kozmai.html