KesKeCes ? 


🌎 Ruzhdije

Ruzhdije est une ville d'Albanie   Ruzhdije
Heure Locale à Ruzhdije -->
Décalage Horaire : Gmt + 02 h 00
Time Zone : Europe/Tirane
Actuellement à l'Heure d'été
Coefficient de Marée :       102/106

03 h 35 m 53 s
Mardi 28 Mars 2017


   Durée du Jour : 12h32
12 h 46
Zénit
+3 minutes de Soleil     Jour de Lune : 1
Lever: 6h54
Coucher: 19h32
Nouvelle Lune
0.2 %

06 h 02
Aurore

06 h 30
Lever

19 h 02
Coucher

19 h 29
Crépuscule


Province : Fier

Latitude :

40.6708330
40°40‘14"N

Longitude :19.6983330
19°41‘53"E
Altitude :      269 mètres - 883 feet

UFI :      -107883
UNI :     -165945
MGRS : 34TCL8998403032
JOG :     NK34-10

Changement de Vue
Carte Satellite

Les villes les plus proches :

Ruzhdie    0 m
Shkember    940 m
Ymeraj    1.04 Km
Siqece    1.23 Km
Gjinoqare    1.67 Km
Rusinje    2 Km
Xhepe    2.31 Km
Margellic    3.14 Km
Visoke    3.24 Km
Luar    3.33 Km
Gerger    3.43 Km
Ngrancije    3.43 Km
Drenie    3.74 Km
Benkollaret    3.94 Km
Merikaj    3.94 Km
Nuraj    4.4 Km
Shushejt    4.52 Km
Rreres    4.6 Km
Lazaj    4.61 Km
Patos Fshat    5.08 Km


Ville suivante : Ruzhdie
  Plus de résultats du 08 Novembre 2016 :

1 - About: Omer Nishani - DBpedia

  Doctor Omer Nishani (5 February 1887 – 26 May 1954) was an Albanian political figure involved first in the struggle against Ahmet Zogu (known after 1928 as King Zog ...
http://dbpedia.org/page/Omer_Nishani

2 - A L B A N I A / SH Q I P E R I A: 9/21/08 - 9/28/08
  Albanians produced such holy personages as Saint Eleutherius, ... (ruzhdije) dhe pastaj gjimnaze (idadije). Ashtu si në shkollat e mëparshme fetare, ...
http://united-albania.blogspot.com/2008_09_21_archive.html

3 - Statusi për Shqipërinë, vendimi në qershor 2014 | Peshku ...
  ashtu sikurse per te futur produkte nga Albanie ne BE duhet te paguash dogane, e njejta vlen ... Mbaje mire me ket Ruzhdije se per 3 muj vijne prape npushtet moj ...
http://arkivi.peshkupauje.com/2013/12/statusi-per-shqiperine-vendimi-ne-qershor-2014

4 - RILINDJA KOMBËTARE SHQIPTARE DHE VEÇORITË E SAJ DALLUESE ...

  ... e Lartë krijoi për shqiptarët myslimanë një rresht të ri shkollash shtetërore fillore (iptidajie), qytetëse (ruzhdije) dhe pastaj gjimnaze (idadije).
http://deqani-ks.all-up.com/t2116p60-rilindja-kombetare-shqiptare-dhe-vecorite-e-saj-dalluese

5 - Përditësuar: Humb jetën një nga viktimat e sulmit të ...
  Ruzhdije,biem shume ... i papam te shofesh akrobacite intelektuale te zogjve te dulles per te justifiku valen e kriminalitetit qe ka pllakos Albanie-n. the show must ...
http://arkivi.peshkupauje.com/2014/01/perditesuar-humb-jeten-nje-nga-viktimat-e-sulmit

6 - Ka plazh këtë vit në Shqipëri apo jo ? | Peshku pa ujë
  Ruzhdije, qenke jashte orbite persa i perket çmimeve, pyet plakun ketu, ... ninja what? plazh ne albanie? madafaka no!!! ketlina - 19 Qershor 2013 - 23:01 permalink.
http://arkivi.peshkupauje.com/2013/06/pyetje/ka-plazh-kete-vit-ne-shqiperi-apo-jo

7 - “Jeta e një patrioti që u shua në një bodrum…” (Xhemal ...
  Ndërkohë, me ndërhyrjen e tyre edhe arsimtarët e shkollës Ruzhdije (Hasan Qosja, Xhemal Efendiu, ... në librin e saj “L’ALBANIE, PAYS DES DERVICHES ...
http://www.zeriislam.com/artikulli.php?id=609

8 - DERVISH HIMA,MENDIMTAR DHE PROTAGONIST I RILINDJES SONË ...
  ... ,shkon të mbarojë shkollën e mesme,tek i vëllai,Abdullahu i cili aso kohe jetonte në Selanik.Por meqë shkolla Ruzhdije e Selanikut nuk mund të quhej e ...
http://gazetadielli.com/dervish-himamendimtar-dhe-protagonist-i-rilindjes-sone-kombetare/

9 - QUIZ - tatimi mbi dividentet... | Peshku pa ujë
  Kjo eshte te arsyetosh si gjib ose si ruzhdije. ... Komentuesi me sqaroi qe dividendi nuk ekziston ne Albanie, sic perceptohet nga ne te prapambeturit ne kapitalizm.
http://arkivi.peshkupauje.com/2013/12/pyetje/quiz-tatimi-mbi-dividentet

10 - Personalitete te medha te kombit shqiptar - forumishqiptar.com
  ... 'Histoire de la Hante Albanie', Paris 1858, fq.464-465, sipas Z-Shkodra, vepër e cituar, fq.62. 11, 12, 13) Q.Shehi-G.Shehi, vepër e cituar.
http://www.forumishqiptar.com/threads/71154-Personalitete-te-medha-te-kombit-shqiptar