KesKeCes ? 


🌎 Kosova e Vogel

Kosova e Vogel est situé en Albanie   Kosova e Vogel
Heure Locale à Kosova e Vogel -->
Décalage Horaire : Gmt + 02 h 00
Time Zone : Europe/Tirane
Heure d'été activée
Coefficient de Marée :       102/106

14 h 46 m 17 s
Mardi 28 Mars 2017


   Durée du Jour : 12h32
12 h 45
Zénit
+3 minutes de Soleil     Jour de Lune : 1
Lever: 6h53
Coucher: 19h32
Nouvelle Lune
0.2 %

06 h 02
Aurore

06 h 29
Lever

19 h 01
Coucher

19 h 29
Crépuscule


Province : Fier

Latitude :

40.9016670
40°54‘6"N

Longitude :19.7888890
19°47‘20"E
Altitude :      32 mètres - 105 feet

UFI :      -105862
UNI :     -159121
MGRS : 34TCL9799128547
JOG :     NK34-10

Changement de Vue
Carte Satellite

Les villes les plus proches :

Saliasi    1.31 Km
Skilaj    1.73 Km
Jeta e Re    2.43 Km
Sejmenas    2.5 Km
Bicakaj    2.78 Km
Cerrage    2.92 Km
Barbullinje    2.92 Km
Ballajt    3.42 Km
Zgjane    3.49 Km
Kashtebardhe    3.6 Km
Fier Shegan    3.84 Km
Bicakaj i Ri    4.04 Km
Qerreti i Ri    4.07 Km
Dotaj    4.27 Km
Cinar    4.43 Km
Murriz    4.55 Km
Cukasi i Ri    4.55 Km
Thane    4.6 Km
Krasniq    4.64 Km
Bicakaj i Vjeter    4.69 Km


Ville suivante : Kostar
  Et aussi le 10 Novembre 2016 :

1 - Albanie — Wikipédia

  À la fin du XIX e siècle, les territoires d'Albanie sous domination ottomane étaient séparés en ... Sophia S Juka, Kosova: The Albanians in Yugoslavia in Light ...
https://fr.wikipedia.org/wiki/Albanie

2 - 'albania sex' Search - XVIDEOS.COM
  XVIDEOS 'albania sex' Search, free ... XVideos.com - the best free porn videos on internet, 100% free.
http://www.xvideos.com/?k=albania+sex

3 - albanian Sex Videos & Hardcore XXX - Enjoy albanian Porn ...
  Videos tagged with 'albanian' Relevance. Relevance; Views; ... Albanian Kosova Tina. 71% 00:24 Albanian. ... shqiptarja e martuar me pidhin e vogel.
http://www.youporn.com/porntags/albanian/

4 - Robert Elsie - Shqipëria dhe Kosova në ngjyra 1913

  Robert Elsie Albania and Kosova in Colour 1913 L’Albanie et le Kosovo en couleurs Shqipëria dhe Kosova në ngjyra 1913 The Autochromes of the Albert Kahn Collection
http://www.elsie.de/al/libra/b58.html

5 - Fêtes - Bota Shqiptare / Le Monde Albanais
  Description : Les Albanais sous toutes leurs facettes Albanie - Shqipëria Kosovo - Kosova Macédoine - Maqedonija Monténégro - Mal i zi Arbëria - Sud de l'Italie
http://bota-shqiptare.skyrock.com/1920960731-Fetes.html

6 - Music of Albania - Wikipedia
  Music of Albania; Men performing with ... Moj e bukura Mor ... Radio Kosova e Lire – Albanian Nationalist Radio Station; Radio Kosova – Kosovo Public Radio Service;
https://en.wikipedia.org/wiki/Music_of_Albania

7 - World Vision in Albania and Kosovo | Facebook
  World Vision in Albania and Kosovo, Tirana, Albania. 22,866 likes · 150 talking about this. World Vision International është një organizatë e krishterë,...
https://www.facebook.com/WorldVision.Albania.and.Kosovo

8 - PLAZHE TE NDOTURA NE DURRES - Vizion Plus - YouTube
  Standard YouTube License; Loading... ... 'Kosova' e vogël në Durrës - News, Lajme - Vizion Plus - Duration: 1:52. VizionPlusAlbania 1,641 views. 1:52
http://www.youtube.com/watch?v=JL6RDKIkBxc

9 - Blog de Bota-shqiptare - Page 3 - Bota Shqiptare / Le ...
  Albanie - Shqipëria Kosovo - Kosova Macédoine - Maqedonija Monténégro ... Popujt që u bënë më të njohur në historinë e lashtë të Ballkanit janë grekët, ...
http://bota-shqiptare.skyrock.com/3.html

10 - Blog de Kosovo-Albanie-story - Blog de Kosovo-Albanie ...
  Blog de Kosovo-Albanie-story Kosovo-Albanie-story. Envoyer ... Kosova, pjesë e Metochi dhe Mali i Zi janë të përfshira në të Shtetit të Shqipërisë nën ...
http://kosovo-albanie-story.skyrock.com/