KesKeCes ? 


🌎 Germenj i Madh

Germenj i Madh se situe en Albanie   Germenj i Madh
Heure Locale à Germenj i Madh -->
Décalage Horaire : Gmt + 02 h 00
Time Zone : Europe/Tirane
En ce moment à l'Heure d'été
Coefficient de Marée :       109/108

05 h 15 m 48 s
Jeudi 30 Mars 2017


   Durée du Jour : 12h37
12 h 46
Zénit
+2 minutes de Soleil     Jour de Lune : 3
Lever: 8h08
Coucher: 21h56
Premier Croissant
7.1 %

05 h 59
Aurore

06 h 27
Lever

19 h 04
Coucher

19 h 32
Crépuscule


Province : Fier

Latitude :

40.9913890
40°59‘29"N

Longitude :19.5716670
19°34‘18"E
Altitude :      43 mètres - 142 feet

UFI :      -104829
UNI :     -155586
MGRS : 34TCL7985838784
JOG :     NK34-10

Changement de Vue
Carte Satellite

Les villes les plus proches :

Hallvaxhijas    1.04 Km
Germenji i Vogel    2.54 Km
Bishcukas    3.25 Km
Xeng    3.47 Km
Divjake    3.59 Km
Shenepremte    4.34 Km
Mize    4.47 Km


Ville suivante : Germenji i Vogel
  Et aussi le 22 Novembre 2016 :

1 - Carte de Qarr (Albanie, Région de Fier) — google

  Google carte de Qarr (Albanie, Région de Fier). Recherche d'adresse, des rues et des routes, des panoramas photographies. En ligne.
http://google-maps.pro/carte_de_Qarr.Region_de_Fier.Albanie

2 - Hoteleri Turizem Albania: Shqipëria, sa e bukur!! Për të ...
  ... me numrin e madh të veprave që patëm mundësië të shohim. U larguam nga Tirana duke menduar gjithcka kishim parë, thënë e dëgjuar gjatë ditës, ...
http://www.hoteleriturizemalbania.al/2012/07/shqiperia-sa-e-bukur-per-te-dytin-vit.html

3 - The genus Pinguicula (Lentibulariaceae) in Albania-a ...
  ... 65 Mitteilungen des Kärntner Botanikzentrums Klagenfurt The genus Pinguicula (Lentibulariaceae) in Albania ... i madh; fig. 10 Shkalla e ... Flore de l’Albanie ...
http://www.academia.edu/3591039/The_genus_Pinguicula_Lentibulariaceae_in_Albania-a_critical_review

4 - CANDAVIA 2-2005 S. Muçaj, E. Hobdari, Teqeja e Melanit ...

  ... Shqipëri (Albanie), Tel: ++ 355 4 24 07 11, Fax: ++ 355 4 24 07 12, e ... Numrin më të madh të tjegullave e përbënin ato në formë sqepzogu që i ...
http://www.academia.edu/3029629/CANDAVIA_2-2005_S._Mu%C3%A7aj_E._Hobdari_Teqeja_e_Melanit

5 - Historia e Fierit! - forumivirtual.com
  ... kamat, dhe thikat e tipeve te ndryshme. Ne Germenj ... Edhe A.Gegaj mbron kete teze ne “Albanie et L’Invasion ... Eksporti i madh i lekurave ne ...
http://www.forumivirtual.com/historia-61/historia-e-fierit-2795/

6 - Het weer in Xenge - De voorspelling van AccuWeather voor ...
  Germenj i madh. 5 ° Divjakë. 5° ...
http://www.accuweather.com/nl/al/xenge/1555627/weather-forecast/1555627

7 - Divjakë - Wikipedia
  Bishçukas · Bregas · Divjakë · Dushk Cam · Gërmenj i Madh · Gërmenj i Vogël · Hallvaxhias · Miz ...
https://nl.wikipedia.org/wiki/Divjak%C3%AB

8 - Eorditi dhe Myzeqeja..... - ARBERIAONLINE
  Glaukia ishte i vetmi mbret qe kishte thyer Aleksandrin e madh ne ... Kurse me ne veri te kesaj qendre ne koder ne vendin Germenj-Germenjcok ku ... Albanie -ilirium ...
http://www.arberiaonline.com/viewtopic.php?t=2872

9 - Buienradar.nl - Weersverwachting voor Gërmenj i Madh
  Weer voor Gërmenj i Madh, , Albanië wordt opgehaald. Overzicht; Buienradar; 5-daagse per uur; 14-daagse verwachting; Evenementen in de buurt; Mijn locaties.
http://www.buienradar.nl/weer/germenj_i_madh/al/3185607/buienradar

10 - MONOROJO: Albanie & Macedonie - jactarse.blogspot.com
  Kort verslag van de Albanie en Macedonie reis. ... (parku i madh) aan het meer is een ... Koffiestop bij Germenj voor een koffie met prachtig uitzicht.
http://jactarse.blogspot.com/2010/09/albanie-macedonie.html