KesKeCes ? 


🌎 Frakulla e Vogel

Frakulla e Vogel est une ville d'Albanie   Frakulla e Vogel
Heure Locale à Frakulla e Vogel -->
Fuseau Horaire : Gmt + 02 h 00
Time Zone : Europe/Tirane
Actuellement à l'Heure d'été
Coefficient de Marée :       102/106

10 h 34 m 32 s
Mardi 28 Mars 2017


   Durée du Jour : 12h32
12 h 46
Zénit
+3 minutes de Soleil     Jour de Lune : 1
Lever: 6h54
Coucher: 19h33
Nouvelle Lune
0.2 %

06 h 03
Aurore

06 h 30
Lever

19 h 02
Coucher

19 h 29
Crépuscule


Province : Fier

Latitude :

40.6238890
40°37‘26"N

Longitude :19.5411110
19°32‘27"E
Altitude :      40 mètres - 132 pieds

UFI :      9101786
UNI :     9120603
MGRS : 34TCK7660898029
JOG :     NK34-10

Changement de Vue
Carte Satellite

Les villes les plus proches :

Murtez    1.58 Km
Ade    1.74 Km
Vjose    2.06 Km
Hoxhaj    2.76 Km
Saliaj    2.88 Km
Kafarraj    3.03 Km
Peshtan Bregas    3.61 Km
Kreshpan    3.87 Km
Varibop    4.26 Km
Mifol    4.7 Km
Kodhelaj    4.76 Km
Frakulla e Madhe    4.82 Km
Gjorgoz    4.86 Km
Cervenaket    4.97 Km
Beharaj    5.73 Km
Krapes    5.87 Km


Ville suivante : Bestrova e Vogel
  Autres résultats sur le Web du 29 Août 2016 :

1 - Contribute to flora of Albania,4 | marash rakaj - Academia.edu

  Contribute to flora of Albania,4. Uploaded by. ... W of village Frakulla e Madhe, ... Vangjeli J. & Balza E. 1992: Flora e Shqiperise / Flore de l’Albanie 2.
http://www.academia.edu/10458583/Contribute_to_flora_of_Albania_4

2 - Mapa stránek - obecná předpověď - Meteocentrum.cz
  Mobil a e-mail; Počasí na web; Nabídka služeb; Úvod; Předpověď počas ...
http://www.meteocentrum.cz/predpoved-pocasi/eu-overview.php?country=al&regionId=64

3 - Lutfi Alia | VITE LUFTE.1 by Alia - issuu
  Titulli origjinal. VITE LUFTE.1 Autori. LUTFI ALIA Redaktor: Sami Alhasa. Konsulent pёr historinё e luftёs Nacionalçlirimtare: Kol. Pajtim Ribaj Redaktore letrare ...
https://issuu.com/alia47/docs/lutfi_alia

4 - korcatradicionale.blogspot.al - Traditat e Korçës

  KORCA- PARISI I VOGEL ... kryengritje antiturke në Shqipërinë e Jugut e udhëhequr nga Ali Bej Frakulla. ... Roy d'Albanie, 1576), ...
http://korcatradicionale.blogspot.al/

5 - Ketu mblidhen te gjith 'Bektashjanet' | Facebook
  Ketu mblidhen te gjith 'Bektashjanet', Përmet. 5,590 likes · 8 talking about this. ....///\ javascript:fs.select_all() ...///llll\ ..///llllllll\...
https://www.facebook.com/Ketu-mblidhen-te-gjith-Bektashjanet-142500082437156/

6 - Letersia Shqiptare - shqiperia.com
  Në kulturën e shqiptarëve ka lënë gjurmën e saj të thellë historia e tyre e brendshme dhe e jashtme. Pjesë e trevave të lashta ilirike, udhë kryqëzimi e ...
https://www.shqiperia.com/Letersia-Shqiptare.423/

7 - edukata96 by Bashkesia Islame e Kosoves - issuu
  ... Bashkesia Islame e Kosoves, Name: edukata96, Length: 132 pages, Published: 2013-03-14T00:00:00.000Z . issuu company logo Explore Publisher Plans See Plans ...
https://issuu.com/bislame.net/docs/edukata96

8 - Histori e Letërsisë Shqiptare - Faqe 5 - Mjeksia-Grup
  Kënkat e luftës, ... Nezim Frakulla përgatit një divan në gjuhën shqipe; ... Histoire et description de la Haute Albanie ou Guégarie, ...
http://mjeksia-grup.yforum.biz/t1902p110-histori-e-letersise-shqiptare

9 - Trashëgimia Kulturore Shqiptare.
  Gegëria përbëhej nga Gegëria e mirëfilltë, ... Albanie, Revue d'archéologie, Paris 1925-1939, në 6 vëllime). ... “Triodhi i vogel”, ...
http://www.forumishqiptar.com/threads/97199-Trash%C3%ABgimia-Kulturore-Shqiptare

10 - Kllapia e Tesavvufit - Hyrje Ne Tesavvuf - Drmeti - Documents
  Metin IZETI KLLAPIA E TESAVVUFIT Fakulteti i Shkencave Islame – Shkup 2004 . Boton: Fakulteti i Shkencave Islame - Shkup Kryeredaktor dhe redaktor përgjegjës: Dr ...
http://documents.tips/documents/kllapia-e-tesavvufit-hyrje-ne-tesavvuf-drmeti.html