KesKeCes ? 


🌎 Afrimi i Ri

Afrimi i Ri est une ville d'Albanie   Afrimi i Ri
Heure Locale à Afrimi i Ri -->
Fuseau Horaire : Gmt + 01 h 00
Time Zone : Europe/Tirane
Coefficient de Marée :       92/87
14 h 51 m 22 s
Lundi 16 Janvier 2017


   Durée du Jour : 09h38
11 h 51
Zénit
+2 minutes de Soleil     Jour de Lune : 18
Lever: 21h14
Coucher: 9h29
Gibbeuse Décroissante
79.6 %

06 h 33
Aurore

07 h 02
Lever

16 h 40
Coucher

17 h 10
Crépuscule


Province : Fier

Latitude :

40.7336110
40°44‘0"N

Longitude :19.5302780
19°31‘49"E
Altitude :      13 mètres - 43 pieds

UFI :      -103503
UNI :     -150819
MGRS : 34TCL7589610225
JOG :     NK34-10

Changement de Vue
Carte Satellite

Les villes les plus proches :

Afrim    1.15 Km
Toskallar    1.58 Km
Mbrostar Ferko    1.94 Km
Vadhize    1.97 Km
Stojk    2.08 Km
Radostime    2.29 Km
Radostine    2.31 Km
Fier    2.43 Km
Hamil    2.51 Km
Baltez    2.52 Km
Llapatice    2.71 Km
Daullas    2.93 Km
Zhupan    2.99 Km
Kraksniq    3.12 Km
Dermenas    3.34 Km
Sheqi i Vogel    3.48 Km
Sulaj    3.48 Km
Sheqi i Madh    3.55 Km
Hebej    3.55 Km
Mucaj    3.67 Km


Ville suivante : Aganas
  D'autres en parlent aussi le 05 Novembre 2016 :

1 - Météo gratuite Hebej - Prévisions à 7 jours pour Hebej ...

  Albanie > Fier > Météo Hebej; ... Météo à Afrimi i Ri Météo à Sulaj Météo à Murtajas . Webcams à proximité : Webcam à proximité de Hebej.
http://www.previmeteo.com/al/3343887-meteo-hebej.html

2 - Météo gratuite Hamil - Prévisions à 7 jours pour Hamil ...
  Albanie > Fier > Météo Hamil; Mar. 11 Oct. Mer. 12 Oct. Jeu. 13 Oct. Ven. 14 Oct. Sam. 15 Oct. Dim. 16 Oct. Lun. 17 Oct. Saint Firmin. Lever / Coucher : 06h48 - 18h09.
http://www.previmeteo.com/al/3185405-meteo-hamil.html

3 - 360° Gradë -AFRIMI I SEZONIT TURISTIK, NIS PUNA PËR ...
  360° Gradë -AFRIMI I SEZONIT TURISTIK, NIS PUNA PËR PASTRIMIN E LAGJEVE MUZEALE NE BERAT. ... Edi Rama fillimi i ri. Ismet Drishti i pergjigjet Rames.
http://zjarr.tv/360-grade-afrimi-sezonit-turistik-nis-puna-per-pastrimin-lagjeve-muzeale-ne-berat/

4 - Eqerem Çabej: Origjina e fjalës “Shqipëri” dhe pse bota na ...

  ... Albanese etj., dhe vendi i tij si Albanie, Albania. Ky emërtim i dyfishtë ka arsyet e veta. Ai ka lidhje me disa rrethana të karakterit etnografik, ...
http://shqiperiai.me/2016/10/17/eqerem-cabej-origjina-e-fjales-shqiperi-dhe-pse-bota-na-quan-albania/

5 - Open Corporates Albania - Open Data Albania
  Open Corporates; Money&Power; Budget; ... AFRIMI K SHPK: AFS CONSULTING-2015: AFT: AG-PA 2008: ... Dhënie me koncesion të hidrocentralit “Katundi i Ri ...
http://open.data.al/en/corporates/list/

6 - Eqrem Çabej: Pse bota na quan Albania dhe origjina e emrit ...
  ... sikundër dihet, lashtërisht si Albanais, Albanese etj., dhe vendi i tij si Albanie, ... e u mbulua nga emri i ri ... dhe afrimi me qipi ...
http://www.kohajone.com/2016/10/03/eqrem-cabej-pse-bota-na-quan-albania-dhe-origjina-e-emrit-shqiperi/

7 - Eqrem Çabej: Pse bota na quan Albania dhe origjina e emrit ...
  ... Albanese etj., dhe vendi i tij si Albanie, Albania. Ky emërtim i dyfishtë ka arsyet e veta. Ai ka lidhje me disa rrethana të karakterit etnografik, ...
http://shqip.press/eqrem-cabej-pse-bota-na-quan-albania-dhe-origjina-e-emrit-shqiperi/

8 - Origjina e fjalës “Shqipëri” dhe pse bota na quan “Albania ...
  ... Albanese etj., dhe vendi i tij si Albanie, ... e që ky gjithsesi është më i ri se emri i ... Jo bindëse paraqitet dhe afrimi me qipi “mullar bari ...
http://www.sakte.net/origjina-e-fjales-shqiperi-dhe-pse-bota-na-quan-albania/

9 - Origjina e fjalës “Shqipëri” dhe pse bota na quan “Albania ...
  ... sikundër dihet, lashtërisht si Albanais, Albanese etj., dhe vendi i tij si Albanie, ... e u mbulua nga emri i ri ... dhe afrimi me qipi ...
http://perqasje.com/2016/10/origjina-e-fjales-shqiperi-dhe-pse-bota-na-quan-albania/

10 - Pse bota na quan Albania dhe origjina e emrit Shqipëri
  ... sikundër dihet, lashtërisht si Albanais, Albanese etj., dhe vendi i tij si Albanie, ... e u mbulua nga emri i ri ... dhe afrimi me qipi ...
http://www.rtklive.com/sq/news-single.php?ID=104122