KesKeCes ? 


🌎 Rrasa e Siperme

Rrasa e Siperme est situé en Albanie   Rrasa e Siperme
Heure Locale à Rrasa e Siperme -->
Fuseau Horaire : Gmt + 02 h 00
Time Zone : Europe/Tirane
Heure d'été activée
Coefficient de Marée :       106/101

18 h 40 m 25 s
Samedi 29 Avril 2017


   Durée du Jour : 13h55
12 h 37
Zénit
+2 minutes de Soleil     Jour de Lune : 3
Lever: 8h15
Coucher: 23h05
Premier Croissant
10.1 %

05 h 10
Aurore

05 h 40
Lever

19 h 35
Coucher

20 h 05
Crépuscule


Province : Elbasan

Latitude :

40.9677780
40°58‘4"N

Longitude :19.8211110
19°49‘15"E
Altitude :      146 mètres - 479 pieds

UFI :      -107807
UNI :     -165662
MGRS : 34TDL0080435849
JOG :     NK34-10

Changement de Vue
Carte Satellite

Les villes les plus proches :

Rrasa e Poshtme    880 m
Beqiraj    1.49 Km
Pajalle    1.91 Km
Ferhataj    2.03 Km
Kurtine    2.49 Km
Hysgjokaj    2.67 Km
Kupas    2.7 Km
Abazaj    2.78 Km
Murriz    3.36 Km
Cullhenj    3.43 Km
Pekisht    3.76 Km
Canakaj    3.81 Km
Metollar    3.91 Km
Merhoje    4.13 Km
Hardhias    4.22 Km
Balaj    4.28 Km
Pepaj    4.32 Km
Cepe    4.34 Km
Tafani    4.37 Km
Algjinaj    4.86 Km


Ville suivante : Rasfik
  D'autres en parlent aussi le 14 Octobre 2016 :

1 - Activités Qarku i Elbasanit (Albanie) pour vos voyages et ...

  Avec les activités Qarku i Elbasanit (Albanie) - Jyvaisaussi.com, proposez/partagez des activités pendant vos séjours et vos vacances avec les autres membres.
http://activites.jyvaisaussi.com/ar59p6/Activites-voyages-vacances-Qarku+i+Elbasanit.html

2 - Një udhë-përshkrim në monumentet të natyrës në Bjeshkët e ...
  Mali i ulët i Komit, Rrasa e Leskut, Kodra e Mimiracës dhe Gërleshi i Shkëlzenit formojnë kurrizin lindor të saj. Lugu i Helmit, ...
http://www.hoteleriturizemalbania.al/2012/06/nje-udhe-pershkrim-ne-monumentet-te.html

3 - Traditat e Korçës - korcatradicionale.blogspot.com
  ... përsëri nga Emborja shkon përmes urës së Taleçit dhe del te Rrasa e ... (frëngjisht: Histoire de Georges Castriot Surnomé Skenderbeu, Roy d'Albanie ...
http://korcatradicionale.blogspot.com/

4 - Kodiket e Shqiperise - fr.scribd.com

  Kodiket e Shqiperise - Free ebook download as PDF File (.pdf), Text File ... Le Codex d’Albanie, véritables trésors du patrimoine spirituel mondial, ...
https://fr.scribd.com/document/19844769/Kodiket-e-Shqiperise

5 - Albania Alphabetical Listing of Cities - hobohideout.com
  Albanie Albanien Albanija Albaniya Alcaus ... Gryk' E Gjadrit Rrasa Te Gjadrit Gjaferaj ... Karbunare E Siperme Karbunare E Vogel Karbunari
http://www.hobohideout.com/sitemap-alphabet/albania.php

6 - Frasheri Ne Historine e Shqiperise 2 - scribd.com
  Kalaja e Këlcyrës si roje e grykës Këlcyrës dhe sarajet e fisit të Ali Këlcyrës 72 Nemerçka madhështore me cirqet akiullnajore 73 .
https://www.scribd.com/doc/282385738/Frasheri-Ne-Historine-e-Shqiperise-2

7 - Vështrim mbi kulturën e periudhës së parë të epokës së ...
  Kultura e periudhës së parë të hekurit në Shqipëri deri para çlirimit të vendit ka qenë fare pak e njohur. Materialet që mund t’i atribuoheshin në atë ...
http://oshtima.org/postimi/96

8 - Hoteleri Turizem Albania: giugno 2013
  Zbulimet e bëra këtu në 1968 kanë qenë me shumë vlerë dhe të shumta në numër: ... Sheshi i skenës u shtrua me rrasa guri në periudhën osmane.
http://www.hoteleriturizemalbania.al/2013_06_01_archive.html

9 - Zemra Shqiptare - Revista 'Shqipëria Etnike' Nr. 3/2012 (I)
  Revista 'Shqipëria Etnike' Nr. 3/2012 (I) ... Orhan Rexhepi: Shën Tereza, dardano-albano-ilirët dhe krishtërimi | Zeqir Lushaj: Ku e ka Durrësi Pashko Sinanin?!
http://zemrashqiptare.net/news/id_28782/cid_142/revista--shqip%C3%83%C2%ABria-etnike--nr-3-2012-(i).html

10 - FIGURAT E QMUME KOMBTARE [Archive] - Dardania.de
  [Archive] FIGURAT E QMUME KOMBTARE Kultura kombëtare ... («Esquisse historique sur le Monténégro d'après les traditions de l'Albanie», Constantinopole, ...
http://www.dardania.de/vb/upload/archive/index.php/t-15796.html