KesKeCes ? 


🌎 Rrasa e Poshtme

Rrasa e Poshtme se situe en Albanie   Rrasa e Poshtme
Heure Locale à Rrasa e Poshtme -->
Décalage Horaire : Gmt + 02 h 00
Time Zone : Europe/Tirane
En ce moment à l'Heure d'été
Coefficient de Marée :       96/90

03 h 31 m 44 s
Dimanche 30 Avril 2017


   Durée du Jour : 13h57
12 h 37
Zénit
+2 minutes de Soleil     Jour de Lune : 4
Lever: 9h11
Coucher: 0h05
Premier Croissant
17.9 %

05 h 09
Aurore

05 h 39
Lever

19 h 36
Coucher

20 h 06
Crépuscule


Province : Elbasan

Latitude :

40.9636110
40°57‘48"N

Longitude :19.8122220
19°48‘43"E
Altitude :      105 mètres - 345 feet

UFI :      -107806
UNI :     8028732
MGRS : 34TDL0005035397
JOG :     NK34-10

Changement de Vue
Carte Satellite

Les villes les plus proches :

Rrasa e Siperme    880 m
Pajalle    1.07 Km
Kupas    1.83 Km
Beqiraj    1.95 Km
Hysgjokaj    2.09 Km
Kurtine    2.52 Km
Murriz    2.63 Km
Ferhataj    2.86 Km
Canakaj    3.32 Km
Balaj    3.4 Km
Abazaj    3.66 Km
Cullhenj    3.8 Km
Tafani    3.91 Km
Lekaj    4.18 Km
Zgjane    4.21 Km
Hardhias    4.25 Km
Pekisht    4.39 Km
Gjyshaj    4.7 Km
Metollar    4.72 Km
Cepe    4.75 Km


Ville suivante : Rrasa e Siperme
  Et aussi le 18 Septembre 2016 :

1 - Activités Qarku i Elbasanit (Albanie) pour vos voyages et ...

  Avec les activités Qarku i Elbasanit (Albanie) - Jyvaisaussi.com, proposez/partagez des activités pendant vos séjours et vos vacances avec les autres membres.
http://activites.jyvaisaussi.com/ar59p6/Activites-voyages-vacances-Qarku+i+Elbasanit.html

2 - Një udhë-përshkrim në monumentet të natyrës në Bjeshkët e ...
  Mali i ulët i Komit, Rrasa e Leskut, ... por pak të hapur, është i zhveshur, ndërsa anët e pjesës së poshtme kanë larmi pamjesh. Drurët, ...
http://www.hoteleriturizemalbania.al/2012/06/nje-udhe-pershkrim-ne-monumentet-te.html

3 - A Roman tomb in the village of Baldushk (Tirana) | Skender ...
  227 La céramique peinte provenant des contextes funéraires et urbains en Albanie ... 81, 99); rrasa guri (63, 73 -75 ... e poshtme të buzës është e mbuluar me ...
http://www.academia.edu/13046812/A_Roman_tomb_in_the_village_of_Baldushk_Tirana_

4 - Albania Alphabetical Listing of Cities - hobohideout.com

  Albanie Albanien Albanija Albaniya Alcaus ... Gryk' E Gjadrit Rrasa Te Gjadrit Gjaferaj ... Karbunare E Poshtme Karbunare E Siperme Karbunare E Vogel
http://www.hobohideout.com/sitemap-alphabet/albania.php

5 - Stud.-Alb-4-13.10.2011 - scribd.com
  Duke e krahasuar leksikun e terminologjisë familjare të popullatës vllahe dhe asaj shqiptare në Belicën e Poshtme mund të konstatohen shumë ngjashmëri.
https://www.scribd.com/doc/175579802/Stud-Alb-4-13-10-2011

6 - Artikuj te ndryshem per historin tone ne gjuhen Shqipe ...
  ... Margëlliçi, Dimale, Amantia, Selca e Poshtme Albanopoli, Lisi , Skodra ... të bërë me rrasa guri, ... Souvenirs de la Haute Albanie, Paris, 1901 ...
http://arbenia.forumotion.com/t63p20-artikuj-te-ndryshem-per-historin-tone-ne-gjuhen-shqipe

7 - Vështrim mbi kulturën e periudhës së parë të epokës së ...
  Kultura e periudhës së parë të hekurit në Shqipëri deri para çlirimit të vendit ka qenë fare pak e njohur. Materialet që mund t’i atribuoheshin në atë ...
http://oshtima.org/postimi/96

8 - Iperi(Epiri) - Forumi Shqiptar
  Kjo figur e skajshme është ... por edhe kulmet janë mbuluar me rrasa guri të holla dhe të bardha që ndrijnë ... Shqipërinë e Poshtme”), shënon ...
http://www.forumishqiptar.com/threads/54755-Iperi%28Epiri%29

9 - Gazeta Kritika
  Një mënyrë fjalëformimi e ... Description de l’un des parlers de l'Albanie du ... Argeaua de Jos “ Arxhea e Poshtme”, Argeaua de Sus “Arxhea e ...
http://www.gazetakritika.net/literatur/rumuno/shqipe.html

10 - Dokumenta Historike Rreth Çamerise - Deqani-ks - Portali
  Më e hershmja është jë protestë dërguar Fuqive ... 'Actes agressifs du gouvernement monarco-fasciste Grece contre L'Albanie', Tiranë 1947. (Arkiva e ...
http://deqani-ks.all-up.com/t2216-dokumenta-historike-rreth-camerise