KesKeCes ? 


🌎 Prapanike

Prapanike est une ville d'Albanie   Prapanike
Heure Locale à Prapanike -->
Décalage Horaire : Gmt + 02 h 00
Time Zone : Europe/Tirane
Actuellement à l'Heure d'été
Coefficient de Marée :       78/86

21 h 32 m 42 s
Lundi 24 Avril 2017


   Durée du Jour : 13h44
12 h 37
Zénit
+2 minutes de Soleil     Jour de Lune : 28
Lever: 4h46
Coucher: 17h06
Dernier Croissant
0.1 %

05 h 16
Aurore

05 h 45
Lever

19 h 29
Coucher

19 h 58
Crépuscule


Province : Elbasan

Latitude :

41.1763890
41°10‘35"N

Longitude :20.1716670
20°10‘18"E
Altitude :      596 mètres - 1956 feet

UFI :      -107491
UNI :     -164489
MGRS : 34TDL3052258669
JOG :     NK34-08

Changement de Vue
Carte Satellite

Les villes les plus proches :

Zhabine    1.34 Km
Serice    1.38 Km
Labinot Mal    3.17 Km
Griqan    3.74 Km
Polis Vale    4.31 Km
Mirake    4.5 Km
Labinot Fushe    4.52 Km
Firas    4.81 Km
Orpen    5.98 Km


Ville suivante : Preca e Poshtme
  Plus de résultats du 23 Novembre 2016 :

1 - Pepili/Kultura kombëtare shqiptare deri në Lidhjen e ...

  - Hyacinth Hecuard Histoire et description de la Haute Albanie, Paris, 1858; - L. P. Chiara, L'Albanija,Palermo 1869;
https://sq.wikibooks.org/wiki/Pepili/Kultura_komb%C3%ABtare_shqiptare_deri_n%C3%AB_Lidhjen_e_Prizrenit/3

2 - Ismail Kadare | Galaktika Poetike 'ATUNIS'
  Në romanin Kronikë në gur (1970) Kadare kritikoi psikologjinë provinciale dhe traditat prapanike. ... L’albanie, Visage des Balkans (1998)
https://atunispoetry.com/2013/01/27/ismail-kadare/

3 - 26022009
  ... étaient chassées de leurs maisons et rejoignaient les convois qui cherchaient refuge en Macédoine ou en Albanie ...
http://albania.dyndns.org/Presse/2009/26022009.htm

4 - Ndihem krenar qe jam Shqiptar: Ismail Kadare

  ... (1970) bëri kritikën e psikologjisë provinciale dhe të traditave prapanike. ... Albanie, 1995 La legende des legendes, 1995 Visage des Balkans, ...
http://engjellshehu.blogspot.com/2005/10/ismail-kadare.html

5 - A LA DECOUVERTE DE ... - (page 2) - DES MOTS ET DES LANGUES
  AFRIKAANS . C'est à partir du 17ème siècle que s'implantèrent les colons hollandais en Afrique du Sud. Le néerlandais, dès lors, vit peu à peu sa prononciation ...
http://desmotsetdeslangues.eklablog.com/a-la-decouverte-de-c25809998/2

6 - Media zvicerane: Filloreta Kodra, diplomatja e Shqipërisë ...
  ... Elle fait rayonner l’Albanie. Ndaje . Facebook. Twitter. tweet; Artikulli i Meparshem Doganat, me status të pajistifikuar për ankesat e detyrimeve ...
http://www.standard.al/2016/09/02/media-zvicerane-filloreta-kodra-diplomatja-e-shqiperise-qe-nuk-i-trembet-syri/

7 - 'Fertility trends, marriage patterns and savant typologies ...
  Fertility Trends, Marriage Patterns, and Savant Typologies in Albanian Context Journal of Family History 35(4) 346-367 ª The Author(s) 2010 Reprints and permission ...
http://www.academia.edu/2431352/_Fertility_trends_marriage_patterns_and_savant_typologies_in_Albanian_context_._Journal_of_Family_History_vol._35_4_2010_pp._346_367._doi_10.1177_0363199010381045_

8 - Ndodhi në ditën e sotme - abazajeti.com
  ... (1970) Kadare kritikoi psikologjinë provinciale dhe traditat prapanike. ... NATO, etj,. Në Bruksel, në rrugën e Shqipërisë (Rue d'Albanie) ...
http://www.abazajeti.com/index.php/ndodhi-ne-diten-e-sotme.html

9 - Vlorë, tre persona vriten, 2 mbeten të plagosur | Peshku ...
  Per ate pune, te njetin 'gabim' bejne edhe gjeneralet ne Albanie (Janar, 21 a te kujton gje?) ... cirku dhe estrada ku te fshikullohen zakonet prapanike, ...
http://www.peshkupauje.com/2013/07/vlore-tre-persona-vriten-2-mbeten-te-plagosur

10 - Funerali i 'turpit' të një vajze | Peshku pa ujë
  ... kam vene re qe periudha me intensive e krimeve ne Albanie eshte Korrik ... Ka qene ne thelbin e ideologjise se kohes prishja e marrdhenieve prapanike, ...
http://arkivi.peshkupauje.com/2016/08/funerali-i-turpit-te-nje-vajze