KesKeCes ? 


🌎 Polisi i Vogel

Polisi i Vogel est situé en Albanie   Polisi i Vogel
Heure Locale à Polisi i Vogel -->
Décalage Horaire : Gmt + 02 h 00
Time Zone : Europe/Tirane
Heure d'été activée
Coefficient de Marée :       96/90

08 h 02 m 21 s
Dimanche 30 Avril 2017


   Durée du Jour : 13h58
12 h 36
Zénit
+2 minutes de Soleil     Jour de Lune : 4
Lever: 9h09
Coucher: 0h03
Premier Croissant
17.9 %

05 h 07
Aurore

05 h 37
Lever

19 h 35
Coucher

20 h 05
Crépuscule


Province : Elbasan

Latitude :

41.1380560
41°8‘17"N

Longitude :20.1780560
20°10‘41"E
Altitude :      287 mètres - 942 feet

UFI :      -107453
UNI :     -164356
MGRS : 34TDL3101754408
JOG :     NK34-08

Changement de Vue
Carte Satellite

Les villes les plus proches :

Labinot Fushe    2.69 Km
Fushe Buall    3.21 Km
Polis Vale    3.69 Km
Prapanike    4.3 Km
Sheh    4.73 Km
Griqan    4.76 Km
Mirake    5.18 Km


Ville suivante : Polis Gostime
  Et aussi le 17 Novembre 2016 :

1 - sekedar catatan...: April 2009 - 460033.blogspot.com

  burung de vogel ikan de vis mamalia, binatang menyusui de zoogdier ... inspektur polisi inspecteur investigator pribadi particulier detective jaksa eiser, aanklager
http://460033.blogspot.com/2009_04_29_archive.html

2 - 17 Janar 2004 - 600 vjetori i lindjes së Gjergj Kastriot ...
  ... me disertacionin që mbrojti në Universitetin e Louvainit me titull “L’Albanie et l ... nga Mehdi Polisi. ... te vogel shqiptaresh qe ishin ...
http://www.forumishqiptar.com/threads/44820-17-Janar-2004-600-vjetori-i-lindjes-s%C3%AB-Gjergj-Kastriot-Sk%C3%ABnderbeut

3 - Frasheri Ne Historine e Shqiperise 2 - es.scribd.com
  0. Frashëri dhe frashërllinj ALFRED FRASHËRI, NEKI FRASHËRI FRASHËRI NË HISTORINË E SHQIPËRISË (Botimi i dytë) Tiranë, 2014 1 Teksti:Prof. Dr. Alfred ...
https://es.scribd.com/doc/282385738/Frasheri-Ne-Historine-e-Shqiperise-2

4 - Full text of 'Frasheri Ne Historine E Shqiperise 2014'

  Search the history of over 273 billion web pages on the Internet.
https://archive.org/stream/FrasheriNeHistorineEShqiperise2014/Frasheri-ne-Historine-e-Shqiperise-2014_djvu.txt

5 - Agim Vinca - SHQIPTARËT MES MITIT DHE REALITETIT
  Agim Vinca. SHQIPTARËT MES MITIT DHE REALITETIT Agim Vinca SHQIPTARËT MES MITIT DHE REALITETIT Shënime rreth historisë, mendësisë dhe politikës shqiptare ...
https://www.scribd.com/document/152287643/Agim-Vinca-SHQIPTARET-MES-MITIT-DHE-REALITETIT

6 - EDOSNAAL - probatio - Google Sites
  ... Got fugls, OE fugel, G Du vogel, Sw fågel, E fowl; PIE *awi- ('bird'): Sk vih; L avis/aves: S ave; L avicellus: I uccello, C ocell, F oiseau ...
https://sites.google.com/site/probationes/panetymo

7 - Historia e Fierit! - forumivirtual.com
  Polisi i Apolonise shume shpejt e ... Myzeqene e vogel Gjergj Arianiti e mori si prike ... Edhe A.Gegaj mbron kete teze ne “Albanie et L’Invasion Turque au XI ...
http://www.forumivirtual.com/historia-61/historia-e-fierit-2795/

8 - avram mitro xhumara - Kërko - LUSHNJA PORTAL
  ... dikur ishte nje fshat i vogel por kuptimi i saj vjen nga sllavishtje ... (dictum Albanie regnum ... e Elbasanit qe sot quhet Polisi sepse te dy keto ...
http://lushnja.gooforums.com/search?search_author=avram%20mitro%20xhumara&show_results=posts

9 - Fotot e rralla: Mirdita më 1916-n dhe rrëfimi i udhëtimit ...
  ... veçanërisht nga A. Degrand në Souvenirs de la Haute-Albanie [Kujtime nga Shqipëria e Epërme] ... Polisi, demokracia dhe oligarkia aristoteliane.
http://www.mapo.al/2016/07/fotot-e-rralla-mirdita-me-1916-n-dhe-rrefimi-i-udhetimit-ne-veri/1

10 - Мир Любви и Позитива
  Добро пожаловать на круглосуточный сайт знакомств Foloves.ru, где начинается любовь и ...
http://www.foloves.ru/