KesKeCes ? 


🌎 Lagjja i Vjeter

Lagjja i Vjeter est une ville d'Albanie   Lagjja i Vjeter
Heure Locale à Lagjja i Vjeter -->
Fuseau Horaire : Gmt + 02 h 00
Time Zone : Europe/Tirane
Actuellement à l'Heure d'été
Coefficient de Marée :       110/111

19 h 31 m 23 s
Jeudi 27 Avril 2017


   Durée du Jour : 13h50
12 h 36
Zénit
+2 minutes de Soleil     Jour de Lune : 1
Lever: 6h38
Coucher: 20h43
Nouvelle Lune
0.9 %

05 h 11
Aurore

05 h 41
Lever

19 h 31
Coucher

20 h 00
Crépuscule


Province : Elbasan

Latitude :

40.8569440
40°51‘24"N

Longitude :20.3447220
20°20‘40"E
Altitude :      690 mètres - 2264 pieds

UFI :      -106019
UNI :     9117851
MGRS : 34TDL4477123083
JOG :     NK34-11

Changement de Vue
Carte Satellite

Les villes les plus proches :

Vreshtas    1.76 Km
Kukur    1.99 Km
Lilaj    2.3 Km
Rashtan    3.08 Km
Snosem    3.29 Km
Gribe    3.79 Km
Sojnik    3.9 Km
Kishte    4.07 Km
Kalaj    4.45 Km
Zamshe    5.08 Km
Elezaj    5.37 Km
Rmath    5.41 Km


Ville suivante : Myselim
  Autres résultats sur le Web du 26 Novembre 2016 :

1 - Lagjja e Tërmetit : Visas, sécurité, santé, transports et ...

  Découvrez toutes les activités, événements, restaurants et hébergements autour de Lagjja e Tërmetit
https://www.opwigo.com/es/destination-city-834268_albanie_elbasan_lagjja_e_termetit.html

2 - Shqipëria - Wikipedia
  Albanopoli ( Tirana e Vjeter ) Apolonia: Butrinti: Bylisi: Durrësi: Lezha: Qytete të mbrojtura nga UNESCO; Berati: Butrinti: Gjirokastra: Popullsia etnike
https://sq.wikipedia.org/wiki/Shqip%C3%ABria

3 - Hoteleri Turizem Albania: HUMBJA E VLORËS SË VJETËR
  ... ishte lagjja tjetër me zona të vjetra si Topanaja etj ... Guide Fundjave ne 'TRAGJAS i Vjeter, VLORE' - 3 Ma... ... albanie test book .....albania;
http://www.hoteleriturizemalbania.al/2013/02/humbja-e-vlores-se-vjeter.html

4 - SHKODER ALBANIE Géographie Population Plan Ville Carte ...

  Republique d'albanie (AL) Europe/Albanie/Shkoder ... Lagjja e re | Lajthize | Lashaj ... Shoshit | Shpor | Shtoji i ri | Shtoji i vjeter | Shtoji i vogel | Shtrina te ...
http://www.tageo.com/index-e-al-v-49-lg-fr.htm

5 - Turizem Albania, Guide ne qytetin e Beratit (Kalaja ...
  Gorica është lagjja përballë Mangalemit që nuk shikon kurrë diellin gjatë dimrit. Lagjet e tjera të qytetit janë në pjesën e djathtë të lumit Osum, ...
http://www.hoteleriturizemalbania.al/2012/05/turizem-albania-guide-ne-qytetin-e.html

6 - E drejta kanunore shqiptare përballë të drejtës kanonike ...
  Lagjja katolike e fshatit Zagorë në vend të leshit paguante një masë (1 okë) ... Durham, High Albanie, London, 1910, f. 208). 53) Sh. Gjeçov, KLD, SS 17.
http://oshtima.org/postimi/123

7 - TravelGramsh.org | Facebook
  TravelGramsh.org, Gramshi, Elbasan, Albania. 1,123 likes · 1 talking about this. Welcome to TravelGramsh.org Facebook page. Miresevini ne...
https://www.facebook.com/TravelGramsh

8 - Studim per vleresimin e nevojave te komuniteteve rome dhe ...
  ... katër familje nga lagjja rome në Elbasan u nxorën me forcë nga shtëpitë dhe banesat e tyre u shkatërruan për t’i hapur rrugë ndërtimit të banesave ...
https://issuu.com/undpalbania/docs/studim_p_r_vler_simin_e_nevojave_te_komuniteteve_r

9 - Lidhja e II e Prizrenit - scribd.com
  TAHIR ZAIMI. Lidhja e II° e Prizrenit dhe lufta heroike e popullit për mbrojtjen e Kosovës Bruxelles - 1964 PERMBAJTJA I KUSHTIMI : KUJTIMIT TE DESHMORVE ...
https://www.scribd.com/doc/47761593/Lidhja-e-II-e-Prizrenit

10 - Kodiket e Shqiperise - scribd.com
  En Albanie, un catalogue des codex de l’Albanie a été préparé par Theofan Popa, ... këtu është lagjja “Kala”, tokë e grekëve [ortodoksëve], ...
https://www.scribd.com/document/19844769/Kodiket-e-Shqiperise