KesKeCes ? 


🌎 Lagjja e Termetit

Lagjja e Termetit est situé en Albanie   Lagjja e Termetit
Heure Locale à Lagjja e Termetit -->
Décalage Horaire : Gmt + 02 h 00
Time Zone : Europe/Tirane
Heure d'été activée
Coefficient de Marée :       105/100

01 h 16 m 17 s
Vendredi 31 Mars 2017


   Durée du Jour : 12h40
12 h 42
Zénit
+2 minutes de Soleil     Jour de Lune : 4
Lever: 8h46
Coucher: 23h03
Premier Croissant
14 %

05 h 54
Aurore

06 h 22
Lever

19 h 02
Coucher

19 h 30
Crépuscule


Province : Elbasan

Latitude :

41.3077780
41°18‘28"N

Longitude :20.3816670
20°22‘54"E
Altitude :      1128 mètres - 3701 feet

UFI :      433905
UNI :     9113080
MGRS : 34TDL4824073109
JOG :     NK34-08

Changement de Vue
Carte Satellite

Les villes les plus proches :

Llange    2.06 Km
Zabzun    3.99 Km
Prevall    4.69 Km
Lunik    5.27 Km


Ville suivante : Okshtuni i Vogel
  Et aussi le 07 Octobre 2016 :

1 - Météo dans toutes les villes, Albanie - L

  B - X en Albanie. B; C; D; E; F; G; H; K; L; M; N; O; P; R; S; T; U; V; X; L. Laç Lagjja e Tërmetit Lenë Lenë, Qarku i Dibrës Leskovik Lezhë Libohovë Librazhd ...
http://www.meteorama.fr/albanie/L/

2 - Activités Qarku i Elbasanit (Albanie) pour vos voyages et ...
  Avec les activités Qarku i Elbasanit (Albanie) - Jyvaisaussi.com, proposez/partagez des activités pendant vos séjours et vos vacances avec les autres membres.
http://activites.jyvaisaussi.com/ar59p6/Activites-voyages-vacances-Qarku+i+Elbasanit.html

3 - Albania Distance Calculator, Driving Directions, Distance ...
  Distance Calculator and Driving Directions Albania Distance From Address, Place, City etc. Distance To ... Lagjja e Termetit (Elbasan) Llange (Elbasan) 5.71:
http://distancecalculator.globefeed.com/Albania_Distance_Calculator.asp

4 - Kodiket e Shqiperise - fr.scribd.com

  Kodiket e Shqiperise ... Le Codex d’Albanie, ... këtu është lagjja “Kala”, tokë e grekëve [ortodoksëve], e të krishterëve, ...
https://fr.scribd.com/document/19844769/Kodiket-e-Shqiperise

5 - www.meteomedia.com
  Please choose your default site. Americas. Canada - Anglais. Canada - Anglais; Canada - Français. Canada - Français; États-unis. États-unis; Europe. Royaume-uni
http://www.meteomedia.com/tendance-meteo-14-jours/list/intl/l

6 - Albania Alphabetical Listing of Cities - hobohideout.com
  Albanie Albanien Albanija Albaniya Alcaus Maja E Aldekut Alemas Alemasi Alessio Algjin ... Maja E Kendrevice Maja E Kendrevices Keneta Kenetas Kenetasi Kenete Kenurio ...
http://www.hobohideout.com/sitemap-alphabet/albania.php

7 - SHBA-Shqipëri pranë marrëveshjes për armët siriane ...
  Gjithashtu Fukushima qe me e rrezikshme perpara termetit, se radioaktiviteti ishte ne nje vend, ... Amerika zgjodhi vetem Albanie. Balzac - 7 Nëntor 2013 ...
http://www.peshkupauje.com/2013/11/shba-shqiperi-prane-marreveshjes-per-armet-siriane

8 - Calaméo - KUQ E ZI Nr. 72-73 docx - calameo.com
  KUQ E ZI R E V I S T E K U L T ... Se mos diçka u bie në gojë Me rrisk e pa rrisk Dhe jetën ua ndreq Me nis nga e mbara Pas termetit Te ... sepse i njeh lagjja ...
http://www.calameo.com/books/002215450998d5f2df61e

9 - shqiperia-etnike.com
  Komuna e Forlit realizon programin 2000 000 ... ku në Rue d’Albanie themeloi revistën Albania, e cila fillimisht trajtoi çështje politike dhe pastaj ...
http://shqiperia-etnike.com/she%20118/she118shqip.htm