KesKeCes ? 


🌎 Gropa e Kuqe

Gropa e Kuqe se situe en Albanie   Gropa e Kuqe
Heure Locale à Gropa e Kuqe -->
Décalage Horaire : Gmt + 02 h 00
Time Zone : Europe/Tirane
En ce moment à l'Heure d'été
Coefficient de Marée :       110/111

17 h 45 m 00 s
Jeudi 27 Avril 2017


   Durée du Jour : 13h50
12 h 37
Zénit
+3 minutes de Soleil     Jour de Lune : 1
Lever: 6h40
Coucher: 20h45
Nouvelle Lune
0.9 %

05 h 13
Aurore

05 h 42
Lever

19 h 32
Coucher

20 h 02
Crépuscule


Province : Elbasan

Latitude :

40.9141670
40°54‘51"N

Longitude :19.9100000
19°54‘36"E
Altitude :      148 mètres - 486 feet

UFI :      9100927
UNI :     9118854
MGRS : 34TDL0821029801
JOG :     NK34-10

Changement de Vue
Carte Satellite

Les villes les plus proches :

Hazizolle    1.2 Km
Kajan    1.73 Km
Gjolene    2.27 Km
Turbull    2.36 Km
Drizaj    2.45 Km
Gjinuk    2.45 Km
Tocile    2.58 Km
Xhapaj    2.73 Km
Cestije    2.87 Km
Fejzullar    3 Km
Qose    3.24 Km
Honallinj    3.3 Km
Korb    3.42 Km
Gurras    3.55 Km
Grekan    3.58 Km
Kuqollaret    3.91 Km
Idrizaj    3.96 Km
Deshiran    4 Km
Satlaket    4.08 Km
Dragot Dumre    4.28 Km


Ville suivante : Hazizolle
  Et aussi le 04 Novembre 2016 :

1 - Kosova paslufte – Ground Zero. | molla e kuqe

  Toka e Shenjtë e njërit dhe Palestina e tjetrit përbëjnë dy faqe të ndryshme të të njejtës dhe të vetmes medalje : ajo e marrjes së shpagës nga ana një ...
https://mollakuqe.wordpress.com/2008/08/07/kosova-paslufte-ground-zero/

2 - Lufta e Beratit | Gazeta Standard Online
  Ngjarje nga historia e vjetër e ... Familja Gropa e kishte qëndrën e saj në Ohër dhe Jireçek ... shtatlartë dhe me flokët e tij të kuqe,të ...
http://www.standard.al/2015/07/02/lufta-e-beratit/

3 - Përjetësisht të Panjohur: Na ishte një herë (që mos qoftë ...
  ... më tej vinte gropa e varrit, ... Ai institucion i shenjtë me tulla të kuqe që strehonte, ... www.albanie-albanais.Community
http://www.albanie-albanais.com/2008/11/na-ishte-nj-her-q-mos-qoft-kombinati-i.html

4 - Heraldika Shqiptare (Stema dhe Simbole) | Albanian ...

  XIV shquhet Andrea Gropa, I cili pret dhe monedhat e ... stema e të cilit është e kuqe me kolonë të ardjendtë dhe të ... 'SIGIL.REGNI.MACEDONIAE.ET.ALBANIE'.
http://www.skyscrapercity.com/showthread.php?t=1598398&page=3

5 - REPORTAZH/ Kolorado Shqiptare, perlat e Skraparit
  Shoferi vijonte ritmin duke na përkundur gjithnjë e më shumë në atë rrugë të vështirë e me kthesa, por sigurisht, edhe me gropa ... Një tabelë e kuqe me ...
http://www.hoteleriturizemalbania.al/2013/05/reportazh-kolorado-shqiptare-perlat-e.html

6 - Përjetësisht të Panjohur ... - albanie-albanais.com
  ... më tej vinte gropa e varrit, ... Ai institucion i shenjtë me tulla të kuqe që strehonte, ... (L’Albanie entre Byzance et Venise X - XV siècle.
http://www.albanie-albanais.com/2008_11_01_archive.html

7 - Zhaklina, francezja “e çmendur” për veriun e Shqipërisë ...
  Një dorëshkrim, shtypur me makinë shkrimi, i dorëzuar në ambasadën shqiptare në Francë, kishte mbetur në sirtar, dekada e pabotuar; ishin mbresa udhëtimi nga
http://www.madamemapo.al/zhaklina-francezja-e-cmendur-per-veriun-e-shqiperise/

8 - Ese dhe Portrete Nga Daniel Gàzulli -> shefdomi.com
  Daniel Gàzulli. E S DHE E PORTRETE DHUNA – KY KANCER I SHQIPTARËVE Isha i shtruem në një Klinikë të huej, po mendja fluturonte Atje, përtej deti.
https://www.scribd.com/document/83971140/Ese-dhe-Portrete-Nga-Daniel-Gazulli-shefdomi-com

9 - Shqiptarja.com - Veriorët përmes syrit të francezes “së ...
  Një dorëshkrim, shtypur me makinë shkrimi, i dorëzuar në ambasadën shqiptare në Francë, kishte mbetur në sirtar, dekada e pabotuar; ishin mbresa udhëtimi ...
http://shqiptarja.com/kulture/2730/verior-t-p-rmes-syrit-t--francezes-s---mendur-p-r-shqip-rns---foto-346654.html

10 - Zhaklina, francezja “e çmendur” për veriun e Shqipërisë ...
  Zhaklina, francezja “e çmendur” për veriun e Shqipërisë Postuar më: 12 Mars 2016 09:51
http://www.mapo.al/2016/03/zhaklina-francezja-e-cmendur-per-veriun-e-shqiperise/1